Справа № 627/906/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2024 року с-ще Краснокутськ
Краснокутський районний суд Харківської області в складі :
головуючої судді Вовк Л.В.
з участю секретаря судового засідання Тішакіної Л.В.,
представника заявника ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в с-щі Краснокутськ Харківської області в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області про визнання спадщини відумерлою, заінтересована особа : Краснокутська державна нотаріальна контора Харківської області ,
у с т а н о в и в :
У серпні 2024 року Краснокутська селищна рада Богодухівського району Харківської області звернулася до суду з заявою, в якій просить визнати спадщину померлої ОСОБА_2 відумерлою та передати у комунальну власність Краснокутської селищної територіальної громади Богодухівського району Харківської області частку житлового будинку з господарськими будівлями , що знаходиться по АДРЕСА_1 .
Заява обгрунтована тим , що ОСОБА_2 на праві приватної власності , належить частка житлового будинку з господарськими будівлями , що знаходиться по АДРЕСА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла. На час смерті померла постійно проживала та була зареєстрована в Російській Федерації . Нерухоме майно, а саме частка житлового будинку , що належала померлій , знаходиться на території Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області . Згідно повідомлення Краснокутської державної нотаріальної контори Харківської області , у спадковому реєстрі інформація про відкриття спадкової справи після померлої ОСОБА_2 відсутня, спадкоємців за законом та заповітом у померлої немає. В зв`язку з відсутністю спадкоємців , неприйняття ними спадщини, заявник подав заяву про визнання спадщини відумерлою.
Представник заявника у судовому засіданні підтримав заяву , просить задовольнити.
Представник заінтересованої особи до суду не з`явився, подав заяву, в якій просить справу слухати без його участі, при ухваленні рішення поклався на розсуд суду.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника заявника , суд дійшов до наступних висновків.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 в м. Балашиха Московської області Російської Федерації , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 24.10.2019 . ( а.с. 4)
Після її смерті відкрилася спадщина на належне померлій майно - частку житлового будинку з господарськими будівлями по АДРЕСА_1 .
Зазначена частка житлового будинку з господарськими будівлями по АДРЕСА_1 , належить ОСОБА_2 , на підставі рішення Краснокутського районного суду Харківської області від 24.06.2019 у справі № 627/262/19 за позовом ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно . Рішення набрало законної сили 19.08.2019 ( а.с. 6-7)
Право приватної власності на вище зазначене нерухоме майно зареєстровано за ОСОБА_2 у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно , про що свідчить витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно права власності від 11.09.2019 та інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно від 22.10.2024 . ( а.с. 5, 40)
Відповідно до довідки Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області №824 від 29.07.2024, по АДРЕСА_1 зареєстрованих осіб не має. ( а.с.41)
Відповідно до оголошенням в районній газеті « Промінь» № 7 від 15.02.2024, Краснокутською селищною радою Богодухівського району Харківської області готується заява про визнання спадщини відумерлою після померлої ОСОБА_2 та в разі наявності спадкоємців , останнім необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування .( а.с. 12)
Згідно інформаційної довідки зі Спадкового реєстру виданої Богодухівською державною нотаріальною конторою Харківської області від 27.09.2024 , у Спадковому реєстрі будь-яка інформація про заведену справу та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину після померлої ОСОБА_2 , відсутня . ( а.с. 36)
Відповідно до ч. 1 ст.293 ЦПК Україниокреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з п. 8 ч. 2 ст.293 ЦПК Українисуд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання спадщини відумерлою.
Статтею 1220 ЦК Українипередбачено, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи, часом відкриття спадщини є день смерті особи.
Згідно зі ст.1221 ЦК Українимісцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Якщо місце проживання спадкодавця невідоме , місцем відкриття спадщини є місце знаходження нерухомого майна або основної його частини , а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна.
Положеннями частини першої ст.1270 ЦК Українивстановлено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст.1277 ЦК Україниу разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Виходячи з того, що з часу відкриття спадщини сплив термін більше одного року, спадщина ніким з спадкоємців не прийнята, спадщина може бути визнана відумерлою і спадкове майно може перейти у власність територіальної громади селищної ради .
Згідно ізст. 338 ЦПК України, суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді за місцем відкриття спадщини.
Відповідно ч. 1 ст.10 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні »сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначеніКонституцією України, цим та іншими законами.
Частиною 1 ст.60 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні »передбачено, що спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Враховуючи, що після померлої ОСОБА_2 спадкоємці за заповітом і за законом відсутні, спадщина не прийнята, з часу відкриття спадщини минуло більше одного року , суд вважає, що є всі підстави для визнання спадщини відумерлої та передачі її у комунальну власність Краснокутської селищної територіальної громади Богодухівського району Харківської області.
Аналізуючи наведені обставини, досліджені докази, суд дійшов висновку про наявність правових підстав щодо задоволення заяви Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області про визнання спадщини відумерлою та передачу у комунальну власність селищної територіальної громади частки житлового будинку з господарськими будівлями по АДРЕСА_1 , що належить ОСОБА_2 .
У відповідності до п. 7 ст.294 ЦПК Українипри ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.
Керуючись ст. 12,81,258,259,263-265,338 , 352,354 ЦПК України, ст. 1277 ЦК України, суд
у х в а л и в :
Задовольнити заяву Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області про визнання спадщини відумерлою.
Визнати відумерлою спадщину - частку житлового будинку з господарськими будівлями по АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_2 .
Передати відумерлу спадщину - частку житлового будинку з господарськими будівлями по АДРЕСА_1 , у комунальну власність Краснокутської селищної територіальної громади Богодухівського району Харківської області .
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду , якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне ім`я (найменування) сторін:
Заявник: Краснокутська селищна рада Богодухівського району Харківської області , код ЄДРПОУ02893611, місце знаходження: 62002, Харківська область Богодухівський Краснокутський район смт.Краснокутськ вул.Миру ,127.
Заінтересована особа: Краснокутська державна нотаріальна контора Харківської області , місце знаходження: 62002, Харківська область, Богодухівський район , с-ще Краснокутськ, вул.Миру ,буд.№ 138.
Суддя Л. В. Вовк
Суд | Краснокутський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 19.11.2024 |
Номер документу | 123066496 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою |
Цивільне
Краснокутський районний суд Харківської області
Вовк Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні