Справа № 694/2925/24 провадження №1-кс/694/1060/24
У х в а л а
І М Е Н Е М У К Р А І Н И
про тимчасовий доступ до речей і документів
14.11.2024року м. Звенигородка
Слідчий суддя Звенигородського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Звенигородка клопотання слідчого СВ Звенигородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене начальником Лисянського відділу Звенигородської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12024250360001364 від 15.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України,
встановила:
Слідчий СВ Звенигородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, в якому просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме: до медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зберігається в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Лисянської селищної ради Черкаської області, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), із можливістю виготовлення та вилучення копій вказаних документів.
Зобов`язати службових осіб КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Лисянської селищної ради Черкаської області, надати слідчому Звенигородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 та слідчому Звенигородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Черкаській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 , тимчасовий доступ до документу, а саме: до медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 із можливістю виготовлення та вилучення копії вказаного документу.
В обґрунтування клопотання посилається на те, що о 10 год. 15 хв. 15.10.2024 водій автомобіля марки «ВАЗ» моделі «21011» р.н. НОМЕР_2 , ОСОБА_7 , рухаючись по проїжджій частині вул. Небесної сотні в смт. Лисянка Звенигородського району Черкаської області, в напрямку від вул. Бужанська до площі Миру, здійснив наїзд на велосипедиста ОСОБА_5 , яка виїхала на проїжджу частину з прилеглої території Лисянського ринку, та перетинала її з права на ліво, відносно напрямку руху автомобіля. Внаслідок ДТП, ОСОБА_5 отримала тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому 2,3 ребер ліворуч зі зміщенням.
Відомості про дане кримінальне правопорушення внесено 15 жовтня 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024250360001364, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України - порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.
Згідно протоколу допиту потерпілої ОСОБА_5 , після дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_5 доставлена та госпіталізована до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Лисянської селищної ради Черкаської області.
Згідно довідки КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Лисянської селищної ради Черкаської області від 15.10.2024 ОСОБА_5 , доставлена до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Лисянської селищної ради Черкаської області з тілесними ушкодженнями.
Під час досудового розслідування виникла необхідність у проведенні судово-медичної експертизи по встановленню ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, отриманих ОСОБА_5 , яка на момент даної дорожньо-транспортної пригоди була її учасником та перетинала проїжджу частину дороги рухаючись на велосипеді.
Для проведення судово-медичної експертизи необхідна медична картка стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Лисянської селищної ради Черкаської області, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , в якій містяться відомості, які відповідно до ст. ст. 39-1, 40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» від 19.11.1992, становлять лікарську таємницю.
Приймаючи до уваги те, що без проведення слідчої дії у виді здійснення тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме: вилучення в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Лисянської селищної ради Черкаської області, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , медичної картки стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проведення судово-медичної експертизи є неможливим, а іншим способом отримати відомості які становлять лікарську таємницю щодо стану здоров`я, встановленого діагнозу, кількості і виду отриманих ОСОБА_5 тілесних ушкоджень з метою проведення судово-медичної експертизи, не можливо.
Слідчий СВ Звенигородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області лейтенант поліції ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, надав суду заяву про розгляд клопотання без участі слідчого.
Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Лисянської селищної ради Черкаської області в судове засідання не з`явився, причина неявки суду невідома.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, не є перешкодою для розгляду клопотання.
За наведених обставин, слідчий суддя вирішив за можливе розглядати дане клопотання без участі сторін.
Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 107 КПК України, рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов`язковим. Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, за виключенням вирішення питання про проведення негласних (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.
Клопотань від учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів фіксування не надходило, відтак фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
Слідчий вказує, що документи, а саме: медична картка стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , володільцем якої є КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Лисянської селищної ради Черкаської області, тимчасовий доступ до якої планується отримати, необхідний для забезпечення належного проведення судово-медичної експертизи.
Інформація, яка знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Лисянської селищної ради Черкаської області сама по собі, та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження зі клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Зі змісту ч. 7 ст. 163 КПК України вбачається, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчий суддя дослідивши матеріали сторони кримінального провадження, дійшла висновку, що документи, які знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Лисянської селищної ради Черкаської області, та до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, з урахуванням наведених обґрунтувань та поданих документів мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а відтак, клопотання підлягає частковому задоволенню з урахуванням правильних формулювань прохальної частини клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 160, 162-164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,
ухвалила:
Клопотання слідчого СВ Звенигородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене начальником Лисянського відділу Звенигородської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12024250360001364 від 15.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України - задовольнити частково.
Надати слідчому СВ Звенигородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ Звенигородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Черкаській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Лисянської селищної ради Черкаської області, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , а саме: тимчасовий доступ до медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що зберігається у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Лисянської селищної ради Черкаської області, а також на її вилучення у вигляді копії.
Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2024 |
Оприлюднено | 19.11.2024 |
Номер документу | 123066861 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Смовж О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні