Вирок
від 18.11.2024 по справі 709/2090/18
ЧОРНОБАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 709/2090/18

1-кп/709/8/24

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 листопада 2024 року селище Чорнобай

Чорнобаївський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань Чорнобаївського районного суду Черкаської області кримінальне провадження №12018000000000110, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26 лютого 2018 року, за обвинуваченням

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, уродженця смт Чорнобай, Чорнобаївський район, Черкаська область, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , освіта вища, одруженого, непрацюючого, депутатом, учасником бойових дій чи ліквідатором аварії на ЧАЕС, АТО (ООС) не являється, раніше не судимий, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України,

за участю учасників кримінального провадження:

прокурора - ОСОБА_4 ,

обвинуваченого - ОСОБА_3 ,

захисника - ОСОБА_5 ,

в с т а н о в и в :

Згідно обвинувального акта ОСОБА_6 , перебуваючи з 31.01.2013 року на посаді провідного спеціаліста сектору Державного земельного кадастру відділу Держземагентства у Чорнобаївському районі, будучи наділеним, згідно наказу №7 від 01.02.2013 року «Про покладання обов`язків щодо здійснення функцій державних реєстраторів у відділу Держземагентства у Чорнобаївському районі» повноваженнями державного кадастрового реєстратора, тобто особою, яка має право доступу до Державного земельного кадастру (далі - ДЗК), який є автоматизованою системою, що забезпечує збирання, оброблення, аналіз, моделювання та постачання геопросторових даних, в період з жовтня 2013 року по березень 2014 року, вчинив несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в автоматизованій системі, вчинене особою, яка має право доступу до неї, при наступних обставинах.

Так, ОСОБА_3 , відповідно до наказу №7 від 01.02.2013 року, був уповноважений здійснювати внесення відомостей до ДЗК і надавати такі відомості в межах повноважень, мати доступ до всіх відомостей ДЗК та самостійно приймати рішення про внесення, надання таких відомостей, а також про відмову у внесенні чи наданні відомостей, у відповідності до Закону України «Про Державний земельний кадастр» та Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1051 від 17.10.2012 року (далі - Порядок).

Ведення ДЗК, згідно статті 5 Закону України «Про Державний земельний кадастр» здійснюється, зокрема шляхом внесення відомостей про об`єкти Державного земельного кадастру. Одним із об`єктів ДЗК є земельна ділянка, внесення відомостей про яку або надання відмови у внесенні, згідно частини 4 статті 9 Закону України «Про Державний земельний кадастр» здійснюється державним кадастровим реєстратором.

Рішенням сесії Чорнобаївської селищної ради народних депутатів Чорнобаївського району Черкаської області №12 від 26.03.2001 року передано у приватну власність земельні ділянки, які розташовані на території Чорнобаївської селищної ради, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та видано державні акти на право приватної власності на землю громадянам: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,

ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 ,

ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 ,

ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 .

Законом України «Про Державний земельний кадастр», який набрав чинності 01.01.2013 року, внесено зміни до Земельного кодексу України та доповнено його статтею 79-1, якою визначено порядок формування земельної ділянки як об`єкта цивільних прав, зокрема земельна ділянка може буті об`єктом цивільних прав виключно з моменту її формування та державної реєстрації права власності на неї. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до ДЗК. Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у ДЗК.

Таким чином, з 01.01.2013 року власники земельних ділянок для надання їх в оренду та укладення договорів, об`єктами яких є земельні ділянки, повинні здійснити державну реєстрацію земельних ділянок у ДЗК та Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Порядок державної реєстрації земельних ділянок, право власності на які виникло до 2004 року передбачено прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про Державний земельний кадастр», зокрема пунктом 2 визначено, що у разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Тобто, для внесення відомостей до ДЗК, особи, які набули право власності на земельні ділянки на підставі рішення сесії Чорнобаївської селищної ради народних депутатів Чорнобаївського району Черкаської області №12 від 26.03.2001 року, згідно пункту 110 Порядку повинні подати державному кадастровому реєстратору заяву про державну реєстрацію земельної ділянки, разом із технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та електронним документом. Вказана заява обліковується реєстратором, шляхом їх реєстрації у ДЗК з присвоєнням реєстраційного номера, фіксацією дати реєстрації та створенням її електронної копії.

В подальшому, перед прийняттям рішення про внесення відомостей, згідно пункту 111 Порядку реєстратор протягом 14 календарних днів перевіряє відповідність поданих документів вимогам, передбаченим пунктом 67 Порядку та електронний документ відповідно до пункту 74 Порядку, зокрема на його відповідність даним Державного земельного кадастру, геодезичній і картографічній основам, даним кадастрових карт та планів, яка проводиться шляхом використання відомостей автоматизованої системи та перегляду на карті проекції з електронного документу.

Внаслідок вказаної перевірки реєстратор зобов`язаний прийняти рішення про відмову у внесені відомостей в разі невідповідності поданих документів вимогам законодавства, подання документів не в повному обсязі або розташування в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.

Так, 05.10.2013 року ОСОБА_47 отримано для внесення відомостей до ДЗК електронний документ на земельну ділянку, яка на підставі державного акту № 438 від 27.03.2001 року належить ОСОБА_13 . Однак, до зазначеного електронного документу, для внесення відомостей до ДЗК, не надано заяву про державну реєстрацію земельної ділянки та технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), що є підставою для відмови у внесенні відомостей.

Будучи обізнаним про наявність вищевказаних порушень та усвідомлюючи, що внесення відомостей до ДЗК здійснюється виключно на підставі вимог закону, ОСОБА_3 , маючи доступ до єдиної державнї геоінформаційної системи відомостей про землі, за допомогою її програмного забезпечення вніс електронний документ та відомості, які він містив до ДЗК, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій (інформаційній) системі, щодо земельної ділянки ОСОБА_13 .

Крім цього, ОСОБА_3 в результаті вказаної перевірки електронного документа стало відомо, що до ДЗК 01.10.2013 року внесено відомості про земельну ділянку з аналогічними межами та площею, належну ОСОБА_13 , якій присвоєно кадастровий номер 7125155100:04:000:2929, тобто про розташування в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки.

Однак, незважаючи на це та усвідомлюючи відсутність законних підстав для внесення до кадастру відомостей, представлених в електронному документі, ОСОБА_3 , маючи доступ до єдиної державної геоінформаційної системи відомостей про землі, затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0424, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_48 , що призвело до внесення повторних відомостей, присвоєння іншого кадастрового номера та створення двох об`єктів Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:28 годині вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4593 га, що належить ОСОБА_33 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР 19-29-01-0069т від 29.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 04.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2976, яка належить ОСОБА_33 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0069, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_49 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:28 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4074 га, що належить ОСОБА_50 (державний акт на право приватної власності на землю №222 від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 02.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2942, яка належить ОСОБА_50 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0218, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_51 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:28 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4593 га, що належить ОСОБА_52 , (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР 19-29-01-0061т від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 01.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2920, яка належить ОСОБА_53 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0061, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_54 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:28 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4592 га, що належить ОСОБА_39 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР 192901 від 29.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 04.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2974, яка належить ОСОБА_39 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0066, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_55 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:28 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4591 га, що належить ОСОБА_43 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР 19-29-01-060т від 29.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 01.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2922, яка належить ОСОБА_43 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0060, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_43 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:28 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4592 га, що належить ОСОБА_30 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР 19-29-01-0067т від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4075 га, що належить ОСОБА_20 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 25.04.2003) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 03.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2955, яка належить ОСОБА_20 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0222, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_20 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4076 га, що належить ОСОБА_20 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 03.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2956, яка належить ОСОБА_20 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0220, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_20 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4323 га, що належить ОСОБА_24 (державний акт на право приватної власності на землю №348 від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 02.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2935, яка належить ОСОБА_24 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0344, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_24 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4646 га, що належить ОСОБА_31 (державний акт на право приватної власності на землю №316 від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 01.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2930, яка належить ОСОБА_31 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0312, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_56 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,6844 га, що належить ОСОБА_17 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,6972 га, що належить ОСОБА_19 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 3,2539 га, що належить ОСОБА_28 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4672 га, що належить ОСОБА_35 (державний акт на право приватної власності на землю №427 від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4676 га, що належить ОСОБА_41 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4672 га, що належить ОСОБА_57 (державний акт на право приватної власності на землю №945 від 27.08.2002) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_6 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 0,8185 га, що належить ОСОБА_57 (державний акт на право приватної власності на землю №385 від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Також, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4074 га, що належить ОСОБА_18 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:30 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4650 га, що належить ОСОБА_10 (державний акт на право приватної власності на землю №687 від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:30 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4647 га, що належить ОСОБА_14 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 05.10.2013 року о 19:30 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4675 га, що належить ОСОБА_26 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:01 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4446 га, що належить ОСОБА_8 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 03.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2953, яка належить ОСОБА_8 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0136, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_8 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:01 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4230 га, що належить ОСОБА_11 (державний акт на право приватної власності на землю №б/н від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 30.09.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2911, яка належить ОСОБА_11 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0186, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_11 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:01 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4901 га, що належить ОСОБА_22 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:01 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4694 га, що належить ОСОБА_23 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР 19-29-01-0034т від 29.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 04.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2985, яка належить ОСОБА_23 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0034, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_23 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:01 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4692 га, що належить ОСОБА_23 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР 19-29-01-0035т від 29.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 04.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2990, яка належить ОСОБА_23 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0035, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_23 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:01 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4691 га, що належить ОСОБА_58 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 29.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 04.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2998, яка належить ОСОБА_58 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0032, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_59 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:01 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4175 га, що належить ОСОБА_60 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 04.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2988, яка належить ОСОБА_60 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0174, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_60 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:02 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4101 га, що належить ОСОБА_61 (державний акт на право приватної власності на землю №236 від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:02 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4081 га, що належить ОСОБА_21 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 04.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2977, яка належить ОСОБА_21 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0204, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_21 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:02 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4577 га, що належить ОСОБА_29 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 09.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:3041, яка належить ОСОБА_29 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0215, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_29 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:02 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,6432 га, що належить ОСОБА_38 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 30.09.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2913, яка належить ОСОБА_38 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0300, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_38 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:02 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4103 га, що належить ОСОБА_42 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 09.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:3050, яка належить ОСОБА_42 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0216, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_62 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4649 га, що належить ОСОБА_9 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4554 га, що належить ОСОБА_12 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4648 га, що належить ОСОБА_15 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4534 га, що належить ОСОБА_63 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 11.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:3094, яка належить ОСОБА_16 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0316, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_16 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4554 га, що належить ОСОБА_25 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4602 га, що належить ОСОБА_27 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР 19-29-01-0844т від 29.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4766 га, що належить ОСОБА_37 (державний акт на право приватної власності на землю №ІІІ-ЧР 001673 від 19.02.2002) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 08.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:3030, яка належить ОСОБА_37 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0525, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_37 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4766 га, що належить ОСОБА_37 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4020 га, що належить ОСОБА_40 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 11.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:3118, яка належить ОСОБА_40 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0859, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_64 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 16.10.2013 року о 21:42 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4649 га, що належить ОСОБА_9 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 15.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:3142, яка належить ОСОБА_9 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0766, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_9 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 16.10.2013 року о 22:13 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4101 га, що належить ОСОБА_61 (державний акт на право приватної власності на землю №236 від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 15.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:3161, яка належить ОСОБА_61 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0232, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_65 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_3 , 26.03.2014 року о 16:01 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4074, що належить

ОСОБА_18 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_3 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 09.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:3056, яка належить ОСОБА_18 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0221, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_18 , та створив два об`єкти Державного земельного кадастру.

Дії ОСОБА_3 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 1 ст. 362 КК України як несанкціоновані зміни інформації, яка обробляється в автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї.

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України, не визнав та пояснив, що при здійсненні своєї діяльності як кадастрового реєстратора виконував свої функціональні обов`язки самостійно, відповідно до положень ст. 9 Закону України "Про Державний земельний кадастр" і відповідно до п.п. 5, 9 Порядку ведення державного земельного кадастру. Всі рішення, які він приймав, і це стосується земельних ділянок, які є предметом даної справи, він приймав самостійно без будь-якого тиску, в нього був свій кабінет, комп`ютер, логін і пароль входу в систему, свій електронний підпис і він ніяким чином по цих земельних ділянках не контактував із іншим кадастровим реєстратором ОСОБА_66 . Він видавав витяги з ДЗК власникам земельних ділянок, які знаходились в адмінмежах смт Чорнобай, які підписали договори оренди із ТОВ "Зелена Нива 2013". У власників цих паїв були державні акти старого зразку червоного кольору у яких не було зазначено кадастового номера, але ним було перевірено технічну документацію на ці земельні ділянки, відповідно був зроблений запис про право власності у книзі записів про реєстрацію державних актів. Як зазначає обвинувачення, що він повинен був відмовити особі в перенесенні відомостей до ДЗК посилаючись на те, що в межах цієї земельної ділянки є інша, то він цього зробити не міг, тому що ці межі земельних ділянок були тотожні, співпадали на 100% і крім того належали одній і тій самій земельній ділянці. У нього не було обов`язку під час перенесення відомостей передивлятися проекцію цієї земельної ділянки на комп`ютері. Свідок ОСОБА_67 підтвердив, що у 2013 році програма ніяк не відображала кадастровому реєстратору про накладання земельної ділянки одна на одну, або про дубляж кадастрових номерів. Зазначив, що він діяв санкціоновано в автоматизованій системі і його дії були чітко регламентовані інструкцією. Накладання однієї земельної ділянки на іншу, дубляж кадастрових номерів є технічними помилками, які підлягають виправленню за заявами власників.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_4 зазначив, що фактичні обставини, які були встановлені на досудовому розслідуванні знайшли своє підтвердження під час судового розгляду. Обвинувачений ОСОБА_3 свою вину не визнав, разом з тим, факт вчинення обвинуваченим інкримінованого йому кримінального правопорушення, підтверджується відповідною сукупністю досліджених доказів, допитаних свідків. Просив визнати винним ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України та призначити йому покарання у виді двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Захисник ОСОБА_5 в судовому засіданні посилаючись на приписи законодавства вказував на те, що ОСОБА_3 не вчиняв дії, які йому інкримінуються. Так, ОСОБА_3 на період інкримінованих йому діянь, а саме станом на жовтень 2013 року діяв у відповідності до законодавчих актів, які не вимагали від нього ні відібрання заяв від власників земельних ділянок, ні отримання технічної документації із землеустрою, яка на момент перенесення відомостей про ці земельні ділянки з Державного земельного кадастру на паперових носіях до Державного земельного кадастру на електронних носіях, була виготовлена та затверджена ще до 01.01.2023 року в порядку встановленому Законом. Більше того, законодавчі акти не передбачали від кадастрового реєстратора ОСОБА_3 вчинення таких дій як "Державна реєстрація земельної ділянки", оскільки ці земельні ділянки вже були зареєстровані в ДЗК в паперовій формі, а отже цей кадастровий реєстратор мав лише перенести відомості до електронної системи АС ДЗК про ці земельні ділянки на підставі наданих йому обмінних файлів, без подання заяв про це їх власниками, без витребування технічних документацій на ці земельні ділянки від власників землі та без стягнення плати за таке перенесення. Тому, оскільки ОСОБА_3 вчинив дії, які фактично виражаються у перенесенні інформації в електронну систему ДЗК з паперової системи ДЗК, де ця інформація вже містилася і міститься на даний час, адже переносячи відомості про ці земельні ділянки в автоматизованому порядку до АС ДЗК, ОСОБА_3 не створював, не змінював, не видаляв інформації щодо цих об`єктів Державного земельного кадастру. У разі виявлення розбіжностей між відомостями на електронних та паперових носіях пріоритет мають відомості на паперових носіях, тоді як на паперових носіях щодо зазначених земельних ділянок інформація ніяким чином не створювалася, не змінювалася, не видалялася і з моменту її створення і на даний час мається у тому вигляді в якому вона існувала і станом на 2001, 2004 та 2013 роки, тому кваліфікація дій ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 362 КК України є недостатньо обґрунтованою. Зазначав, що в діях ОСОБА_3 відсутня така складова кримінального правопорушення, як об`єктивна сторона складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України, оскільки не доведено належними та допустимими доказами об`єктивної обставини порушення

ОСОБА_3 при роботі з АС ДЗК, як кадастровим реєстратором, порядок доступу та роботи з інформацією, яка міститься в АС ДЗК та/чи подолання ним засобів захисту інформації, яка міститься в Державному земельному кадастрі, в т.ч. і що стосується паперових носіїв ДЗК.

Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_29 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_10 , ОСОБА_68 , ОСОБА_69 , ОСОБА_16 , ОСОБА_18 , ОСОБА_14 , ОСОБА_12 , ОСОБА_70 , ОСОБА_71 показали, що у них у власності перебувають земельні ділянки, які до 2013 року були в оренді у ТОВ «Силікат-1». Реєстрацією земельних ділянок займалася ОСОБА_72 , яка працювала у ТОВ «Силікат-1». Потім у 2014 році вони заключили договори оренди землі із ТОВ «Зелена Нива», реєстрацією займався їх представник ОСОБА_73 . Деякі свідки пояснили, що їм було відомо про те, що на одну земельну ділянку було два кадастрові номери, як це сталося пояснити не можуть.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_74 показав, що Державний земельний кадастр являється автоматизованою системою. Державний реєстратор, який отримав відповідний ключ має доступ до ДЗК. Вимоги до ключів доступу передбачаються службою захисту інформації, так як і до кваліфікованих електронних ключів. Доступ до ДЗК мався тільки з тих комп`ютерів, які пройшли атестацію спеціальною службою захисту інформації. Пояснив, що земельна ділянка існуюча, а також та, що накладається різняться по своїм кольоровим властивостям і можуть бути ідентифіковані візуально. Система повідомляє про те, що здійснено накладання земельної ділянки і відповідний процент площі тої земельної ділянки яка реєструється накладається на вже існуючу земельну ділянку. Зазначив, що поняття реєстрація земельної ділянки в системі ДЗК і дії по перенесенні відомостей про земельну ділянку, яка раніше була зареєстрована в ДЗК це різні за своїм змістом дії. Повідомив, що якщо земельній ділянці у 2004 році було присвоєно кадастровий номер і вона була внесена в книгу Державного кадастру земель, то у 2013 році таку земельну ділянку реєструвати як об`єкт не потрібно, кадастровий реєстратор повинен був перенести відомості до АС ДЗК. Але якщо з тих чи інших причин земельну ділянку не було внесено до ДЗК з цим кадастровим номером, то достатньо державному реєстратору знайти в архівному фонді документацію землеустрою, по якій була зареєстрована земельна ділянка, отримати електронний документ від інженера землевпорядника, який складав цей електронний документ і без заяви та без оплати внести ці відомості до системи ДЗК. Електронний документ - це електронний файл у форматі ХML. Також повідомив, якщо земельній ділянці не було присвоєно кадастровий номер починаючи з 2004 року по 2012 рік, але це право на неї посвідчено виключно державним актом або вона була передана в оренду, то для того щоб присвоїти кадастровий номер треба визначити місце розташування, координати, а це можливо на підставі технічної документації і на підставі неї зробити електронний документ і відомості внести до ДЗК, відповідно тут потрібна заява. Вказував на те, що державний реєстратор технічно може внести зміни до ХML файлу, якщо файл не підписаний ЕЦП, а якщо ХML файл підписаний ЕЦП - то не може внести зміни.

Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_75 показала, що у 2013 році вона працювала в Іркліївській сільській раді землевпорядником. Потім працювала в ТОВ "Лєтол" і при проведенні інвентаризації виявили у кадастрових картах різні кадастрові номери на одну земельну ділянку. Це було видно коли на карті нажати на земельну ділянку, тоді висвічується дві інформаційні довідки з двома кадастровими номерами на одну земельну ділянку. Відомо, що була подвійна оренда земельних ділянкок за ТОВ «Силікат-1» і за ТОВ «Лєтол», як так сталося сказати не може. Коли дізналися про те, що було два договори оренди на одну земельну ділянку, то зверталися у ЦНАП з питанням як це можливо вирішити, також зверталися у земельний відділ, де їм повідомили, що для вирішення даного питання повинні звертатися власники земельних ділянок.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_76 показав, що у 2013 році він працював начальником відділу Держземагентства у Чорнобаївському районі Черкаської області. На протязі вересня - листопада 2013 року до нього звернулася ОСОБА_72 , представник ТОВ "Силікат-1", та повідомила, що товариством у 2004 році укладені договори оренди землі, проведено їх реєстрацію, у 2012 році було укладено додаткові угоди про продовження договорів оренди, але товариство не може здійснити в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно реєстрацію права оренди, оскільки ці земельні ділянки не відображаються в Публічній кадастровій карті. Він пояснив ОСОБА_72 , що для того щоб ці земельні ділянки почали відображатися в Публічній кадастровій карті, йому потрібно обмінні файли в ХML-форматі для того, щоб він, шляхом завантаження їх в систему НКС, переніс відомості про ці земельні ділянки з Державного реєстру земель до електронного реєстру Державного земельного кадастру. Наголошував, що внесені в АС ДЗК обмінні файли на початковому етапі були перевірені самою системою на наявність будь-яких помилок, відомості про що відображалися в окремому вікні, що дозволяло йому продовжувати операцію перенесення відомостей про ці земельні ділянки до АС ДЗК з обмінних файлів. Наголосив, що він як кадастровий реєстратор здійснював саме перенесення відомостей, а не реєстрацію земельних ділянок, оскільки вони вже були зареєстровані в ДЗК. Вказав на те, що на той період нічого не було відомо про дії державним реєстратором ОСОБА_3 . Пізніше він дізнався, що іншим кадастровим реєстратором ОСОБА_3 паралельно із ним за зверненям представника іншої юридичної особи, а саме ТОВ " ОСОБА_77 " здійснювались ті самі дії щодо перенесення земельних ділянок до АС ДЗК, при цьому проміжок який становив між перенесенням ним і діями ОСОБА_3 становив від 1 години до декількох днів. Зазначив, що видалення земельної ділянки із ДЗК не передбачено, можливе скасування державної реєстрації земельної ділянки за рішенням суду. Також вказав на те, що у 2013 році функціоналу ні по перенесенню, ні по видаленню земельної ділянки не існувало. Кадастровий реєстратор формував електронну заяву, описував суть помилки і направляв на розгляд до адміністратора, яким приймалося відповідне рішення про видалення земельної ділянки в архів і лише на рівні центрального органу, коли закривали поземельну книгу, то земельна ділянка була віднесена до архіву і не висвічувалась в кадастрі.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_78 показав, що він є засновником ТОВ «Зелена Нива», вони займаються вирощуванням зернових культур, земельні ділянки вони орендують у пайовиків. Технічну документацію для реєстрації земельних ділянок виготовляла Чорнобаївська організація, назву не пам`ятає. Державну реєстрацію земельних ділянок здійснювали державний реєстратор і начальник земельного відділу - ОСОБА_3 і

ОСОБА_76 Пояснив, що про факт подвійної реєстрації дізнався, коли прийшов час обробляти земельні ділянки. Вони звернулися до ТОВ «Силікат-1», де попередньо в оренді перебували земельні ділянки, щоб поділити земельні ділянки і обробляти одним масивом. І коли розбиралися по кожній людині, то виявилося, що по одній земельній ділянці два кадастрові номери.

Допитаний в судовому засіданні свідок сторони захисту ОСОБА_79 показав, що у 2013 році було укладено договір на виконання робіт по виготовленню технічної документації для внесення відомостей до державного кадастру, замовником був представник ТОВ «Зелена Нива» - ОСОБА_80 Пояснив, що коли формується земельна ділянка програма автоматично підтягує відомості з державного кадастру і видно чи є накладки земельної ділянки на іншу. Тобто якби була накладка, то вони б не виготовляли технічну документацію і попередили, що вже є кадастровий номер на земельну ділянку.

Допитана в судовому засіданні свідок сторони захисту ОСОБА_72 показала, що вона працювала в ТОВ «Силікат-1» з 2005 по 2017 роки. Люди заключали договори оренди землі з ТОВ «Силікат-1», договори підписували особисто, потім ці договори забирали на

м. Черкаси, для виготовлення технічної документації. Після виготовлення технічної документації вона відносила дані договори у земельний відділ, здавала ОСОБА_81 , він їх перевіряв, а підписував ОСОБА_76 Повідомила, що коли з`явилося ТОВ «Зелена Нива», то частина власників земельних ділянок почали підписувати договори оренди землі з ними. Зі слів їй було відомо, що представник ТОВ «Зелена Нива» носив договори для реєстрації ОСОБА_3 .

Допитаний в судовому засіданні свідок сторони захисту ОСОБА_82 показав, що він з 2004 року працює в ПП «Землемір». ТОВ «Силікат-1» був замовником для виготовлення технічної документації, яку вони розробляли у 2013 році. Технічну документацію замовляли безпосередньо для реєстрації земельних ділянок з визначенням кадастрових номерів. При складанні технічної документації співробітниками здійснювалась перевірка щодо наявності зареєстрованих земельних ділянок в ДЗК.

Стороною захисту заявлено клопотання про допит свідка ОСОБА_83 , разом з цим останній в судове засідання не з`явився, стороною захисту не забезпечена явка даного свідка у судове засідання. Відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 від 12 вересня 2022 року №1/625, ОСОБА_80 призваний на військову службу та направлений для проходження військової служби до військової частини (т. 4 а.с. 28). В подальшому сторона захисту не наполягала на допиті даного свідка.

Суд також був позбавлений можливості безпосередньо допитати в судовому засіданні свідків сторони обвинувачення ОСОБА_20 , ОСОБА_26 та ОСОБА_84 , оскільки свідок ОСОБА_20 на момент розгляду справи в суді помер, що підтверджується лікарським свідоцтвом про смерть (т. 3 а.с. 199-200), а явка свідків ОСОБА_26 та

ОСОБА_84 не була забезпечена стороною обвинувачення через похилий вік та незадовільний стан здоров`я даних свідків (т. 3 а.с. 179, 180, 182, 183). Відповідно до ч. 4 ст. 95 КПК України суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих у порядку, передбаченому ст. 225 цього Кодексу. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них. Та обставина, що на момент розгляду справи свідок помер, а явка інших свідків не була забезпечена свідчить про те, що суд не має можливості посилатися у вироку на їхні показання, дані під час досудового розслідування.

Висновки сторони обвинувачення про доведеність вини обвинуваченого у вчиненні інкримінуємого йому кримінальному правопорушенні ґрунтуються на показаннях свідків, документах, протоколах слідчих дій, речових доказах зокрема:

- даними протоколу тимчасового доступу до речей і документів від 18 червня 2018 року з додатками, згідно якого здійснено тимчасовий доступ до електронної інформації та її вилучення, яка знаходиться у володінні Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, зокрема відомостей з Державного земельного кадастру про земельні ділянки, їхню реєстрацію, кадастрового реєстратора, який здійснив реєстрацію, поземельні книги, транзакції, які були здійснені відносно зазначених земельних ділянок за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру та ін. (т. 4 а.с. 69-76);

- даними листа Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 14 червня 2018 року № 21-23-0.2-3825/2-18 з додатками, відповідно до якого Головне управління надало інформацію надану відділом у Чорнобаївському районі Головного управління в електронному виді та в паперовому виді Поземельні книги на земельні ділянки відповідно до переліку кадастрових номерів (т. 4 а.с. 77-80);

- даними протоколу огляду документів від 17 серпня 2018 року, згідно якого оглянуто документи щодо орендованих ТОВ "Земела Нива 2013" земельних ділянок, зокрема оригіналів технічної документації. Встановлено, що у вказаних технічних документаціях усі клопотання від імені власників земельних ділянок на ім`я директора ПП " ОСОБА_85 " ОСОБА_79 про виготовлення технічної документації на земельну ділянку (пай) для оформлення договору оренди на землю не підписані власниками земельних ділянок. Вказане свідчить про те, що представлені на огляд технічні документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) не були сформовані в повному обсязі. Крім цього, встановлено, що на титульних аркушах, усіх представлених на огляд технічних документації із землеустрою відсутні позначки про проведення перевірки електронного документа та внесення відомостей до Державного земельного кадастру, що свідчить про те, що дані технічні документації із землеустрою не були подані державному кадастровому реєстратору (т. 4 а.с. 97-103);

- даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4323 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_24 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 104-113);

- даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4691 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_86 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 114-123);

- даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4554 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_25 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 124-133);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4675 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_87 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 144-152);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4602 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_27 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 153-162);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 3.2539 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_28 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 163-171);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4577 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_29 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 172-180);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4307 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_88 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 181-190);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.6432 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_89 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 191-200);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4020 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_90 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 201-210);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4676 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_91 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 211-220);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4103 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_92 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 13-22);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4175 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_93 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 23-31);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4672 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_94 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 32-39);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 0.8185 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_94 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 40-45);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4101 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_95 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 46-59);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4446 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_8 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 60-68);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4649 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_9 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 69-77);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4650 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_10 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 78-86);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4230 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_11 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 96-105);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4554 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_12 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 106-110);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4671 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_13 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 111-120);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4647 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_14 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 121-129);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4648 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_15 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 130-139);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4534 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_16 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 140-148);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.6844 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_17 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 149-158);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4074 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_18 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 159-168);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.6972 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_19 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 169-178);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 4.8151 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_20 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 179-190);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4081 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_21 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 191-200);

-даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 4.9386 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_23 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договорів оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 201-216);

- даними протоколу огляду документів від 20 квітня 2018 року з додатком №1 та інформаційними довідками з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, згідно якого земельні ділянки, відомості про які наявні у реєстрі, зареєстровані по дві земельні ділянки за одним власником. Дані земельні ділянки, що зареєстровані за одним власником мають ідентичну площу, цільове призначення «для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» та адресу «Черкаська область, Чорнобаївський район, Чорнобаївська селищна рада»

(т. 5 а.с. 217-250, т.6 а.с. 1-127);

- даними протоколу тимчасового доступу до речей і документів від 15 червня 2018 року з додатком у вигляді опису речей і документів, вилучених під час здійснення тимчасового доступу до речей і документів, згідно якого здійснено тимчасовий доступ до електронної інформації, яка знаходиться у володінні Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України, а саме документів щодо отримання послуг електронного цифрового підпису ОСОБА_3 в період з 2012 по 2018 рік (т. 6 а.с. 149-151);

- даними наказу Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 22 січня 2016 року № 4, відповідно до якого провідного спеціаліста сектору державного земельного кадастру - кадастрового реєстратора ОСОБА_3 призначено відповідальним за застосування ЕЦП в відділі Держгеокадастку у Чорнобаївському районі та надано право застосування ЕЦП у відділі Держгеокадастру у Чорнобаївському районі (т. 6 а.с. 154);

- даними наказу Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 27 серпня 2015 року № 6-к, відповідно до якого провідного спеціаліста сектору державного земельного кадастру відділу Держземагентства у Чорнобаївському районі Черкаської області переведено на посаду провідного спеціаліста сектору державного земельного кадастру, покладено здійснювати повноваження Державного кадастрового реєстратора (т. 6 а.с. 155);

- даними протоколу огляду документів від 08 серпня 2018 року з поземельними книгами Відділу Держземагенства у Чорнобаївському районі в загальній кількості 73 штуки, згідно якого встановлені факти повторного відкриття поземельної книги із другим кадастровим номером на земельні ділянки, на яку уже відкриті поземельні книги та наявний кадастровий номер, тобто поземельні книги відкриті на одну і ту ж саму земельну ділянку кадастровими реєстраторами ОСОБА_96 та ОСОБА_3 (т. 6 а.с. 175-177, т. 7 а.с. 1-174, а.с. 184-246, т. 8 а.с. 1-193, а.с. 204-248, т. 9 а.с. 1-56);

- даними листа Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 23 квітня 2018 року № 21-23-0.3-2706/2-18 з додатками у вигляді таблиці та заяв

громадян до Відділу держземагентства у Чорнобаївському районі про надання відомостей з Державного земельного кадастру, а також витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, відповідно до якого головне управління надало інформацію стосовно дій державних кадастрових реєстраторів ОСОБА_97 та ОСОБА_3 за період з 01 січня

2013 року по 31 грудня 2013 року та зазначило, що у діях державних кадастрових реєстраторів ОСОБА_97 та ОСОБА_3 вбачаються помилки при внесенні відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру (т. 9 а.с. 60-114);

- даними протоколу огляду документів від 09 серпня 2018 року згідно якого оглянуто CD-R диск, вилучений 18.06.2018 року в ході проведення тимчасового доступу до документів Державної служби України з питань геодезії, картографії, та кадастру. Встановлено, що 56 електронних документів, створені на 28 земельних ділянок, власниками яких є одні і ті ж особи, тобто на кожну із вказаних ділянок створено по два електронні документи (т. 9 а.с. 157-177);

- даними протоколу огляду документів від 20 квітня 2018 року згідно якого проведено огляд веб-сайту Публічна кадастрова карта та встановлено, що відносно 28 земельних ділянок два кадастрові номери позначають одну і ту ж земельну ділянку. Крім цього в ході огляду встановлено, що при введенні у пошуковому рядку окремих кадастрових номерів на екрані монітору з`являється повідомлення із текстом "Відомості про земельну ділянку з кадастровим номером відсутні" (т. 9 а.с. 178-201);

- даними особової карти державного службовця ОСОБА_3 (т. 9 а.с. 208-210);

- даними наказу Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 05 жовтня 2017 року № 491/0/50-17-к, відповідно до якого ОСОБА_3 призначено на посаду державного кадастроваго реєстратора Відділу у Чорнобаївському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкасьій області (т. 9 а.с. 213)

- даними посадової інструкції затвердженої в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, згідно якої визначено посадові обов`язки державного кадастроваго реєстратора Відділу у Чорнобаївському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкасьій області (т. 9 а.с. 214-215);

- даними листа Державної фіскальної служби України від 06 квітня 2018 року №5909/5/99-99-08-02-02-16 з додатком, про отримані ОСОБА_3 доходи за місцем роботи у період з 1 кв. 2012 р. по 4 кв. 2017 р. (т. 9 а.с. 217-219);

- даними розподілу обов`язків затвердженого наказом Відділу Держземагентства у Чорнобаївському районі Черкаської області від 09 грудня 2013 року № 55, згідно якого розподілено обов`язки між начальником та заступником начальника - завідувачем сектору державного земельного кадастру Відділу Держземагентства у Чорнобаївському районі Черкаської області (т. 9 а.с. 230-233);

- даними порядку затвердженого наказом Відділу Держземагентства у Чорнобаївському районі Черкаської області від 09 грудня 2013 року № 55, згідно якого визначено взаємозаміщення начальника та заступника начальника - завідувача сектору державного земельного кадастру Відділу Держземагентства у Чорнобаївському районі Черкаської області (т. 9 а.с. 234);

- даними наказу Відділу Держземагентства у Чорнобаївському районі Черкаської області від 01 лютого 2013 року № 7, відповідно до якого на провідного спеціаліста сектору державного земельного кадастру відділу ОСОБА_3 покладено обов`язки щодо здійснення функцій державних кадастрових реєстраторів у відділі Держземагентства у Чорнобаївському районі (т. 9 а.с. 235);

- даними рапорту начальника управління ГСУ національної поліції України підполковника поліції ОСОБА_98 про те, що в діях невстановлених осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 362 КК України (т. 10 а.с. 25);

- даними рапорту старшого інспектора з особливих доручень Департаменту кіберполіції національної поліції України ОСОБА_99 про те, що в діях кадастрових реєстраторів ОСОБА_97 та ОСОБА_3 вбачаються ознаки кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України (т. 10 а.с. 28);

- даними пояснюючої ОСОБА_3 , де зазначено, що за період роботи з дати призначення і по сьогоднішній день, він особисто надав адміністративну послугу у вигляді Витягу з державного земельного кадастру господарству ТОВ "Силікат 1" 28.12.2017 року на земельну ділянку; більше адміністративні послуги господарствам ТОВ "Силікат 1", ТОВ «Лєтол» та ТОВ «Зелена Нива 2013» ним не надавались (т. 10 а.с. 33);

- даними листа Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 06 квітня 2018 року № 10-23-0.2-2329/2-18 з додатком, відповідно до якого Головне управління надало інформацію яка стала відома під час розгляду звернень громадян, стосовно дій державних кадастрових реєстраторів ОСОБА_97 та ОСОБА_3 із застосуванням ЕЦП за період з 01.01.2013 по 31.12.2013 по земельних ділянках (т. 10 а.с. 36-41);.

- даними листа Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 16 липня 2018 року № 10-23-0.2-4554/2-18 з додатком, відповідно до якого Головне управління надало інформацію про реєстрацію в Державному реєстрі земель земельних ділянок згідно переліку та відомостей про те, у якому порядку та на підставі яких документів повинна була здійснюватись державна реєстрація земельних ділянок у Державному земельному кадастрі, зокрема у період з 30.09.2023 по 15.11.2013 (т. 10 а.с. 45-52);

- даними інструкції з використання функціональної можливості Національної кадастрової системи «Державна реєстрація земельних ділянок», згідно якої визначений порядок роботи у програмі при реєстрації земельних ділянок (т. 10 а.с. 59-74).

За клопотанням сторони захисту судом досліджені наступні докази, які містяться в матеріалах кримінального провадження та долучені до матеріалів кримінального провадження, згідно ухвали суду від 10.12.2018 року, письмові докази на 523 аркушах:

- витяги з Державного земельного кадастру про земельні ділянки, відповідно до яких на вказані земельні ділянки існували державні акти та технічні документації із землеустрою, виготовлені 04.03.2013 року землевпорядною організацією ПП «Землемір» та 29.05.2013 року ПП " ОСОБА_85 " (т. 4 а.с. 39-41);

- державні акти на право приватної власності на землю, відповідно до яких ОСОБА_26 , ОСОБА_19 , ОСОБА_17 , ОСОБА_100 , ОСОБА_20 , ОСОБА_101 , ОСОБА_102 , ОСОБА_103 , ОСОБА_104 , ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_105 , ОСОБА_43 , ОСОБА_36 , ОСОБА_57 , ОСОБА_28 , ОСОБА_13 , ОСОБА_18 , ОСОБА_34 , ОСОБА_24 , ОСОБА_38 , ОСОБА_69 , ОСОБА_23 ,

ОСОБА_106 , ОСОБА_12 , ОСОБА_8 , ОСОБА_29 , ОСОБА_107 ,

ОСОБА_108 , ОСОБА_109 , ОСОБА_60 , ОСОБА_22 , ОСОБА_21 , ОСОБА_16 , ОСОБА_25 , ОСОБА_11 , ОСОБА_15 , ОСОБА_32 , ОСОБА_37 , ОСОБА_9 , ОСОБА_27 мають у власності земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Чорнобаївської селищної ради (т. 1 письмових доказів на 523 аркушах а.с. 1-43);

- договори оренди землі від 11 березня 2004 року, відповідно до яких

ОСОБА_26 , ОСОБА_19 , ОСОБА_17 , ОСОБА_100 , ОСОБА_20 , ОСОБА_101 , ОСОБА_102 , ОСОБА_103 , ОСОБА_104 , ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_105 , ОСОБА_43 , ОСОБА_36 , ОСОБА_57 , ОСОБА_28 , ОСОБА_13 , ОСОБА_18 , ОСОБА_34 , ОСОБА_24 , ОСОБА_38 , ОСОБА_69 , ОСОБА_23 ,

ОСОБА_106 , ОСОБА_12 , ОСОБА_8 , ОСОБА_29 , ОСОБА_107 ,

ОСОБА_108 , ОСОБА_60 , ОСОБА_22 , ОСОБА_21 , ОСОБА_16 ,

ОСОБА_25 , ОСОБА_11 , ОСОБА_15 , ОСОБА_32 , ОСОБА_37 , ОСОБА_9 , ОСОБА_27 передали належні їм земельні ділянки в оренду ТОВ «Силікат-1» (т. 1 письмових доказів на 523 аркушах а.с. 44-134);

- книга записів реєстрації договорів оренди земельних ділянок (ТОВ «Силікат-1»)

(т. 1 письмових доказів на 523 аркушах а.с. 135-171);

- заяви ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_8 ,

ОСОБА_65 , ОСОБА_11 , до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, Департаменту державного земельного кадастру Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про скасування помилкового кадастрового номера (т. 1 письмових доказів на 523 аркушах а.с. 172-177);

- наказ Держземагентства України від 25 січня 2013 року № 25 з додатком про визначення державних кадастрових реєстраторів (т. 1 письмових доказів на 523 аркушах

а.с. 178-185);

- рішення Чорнобаївського районного суду, відповідно до яких позови ТОВ «Силікат-1» до фізичних осіб та ТОВ «Зелена Нива 2013» про визнання недійсними договорів оренди землі задоволені (т. 1 письмових доказів на 523 аркушах а.с. 187-206);

- інструкції користувача по роботі з Національною кадастровою системою та інструкція з використання функціональної можливості Національної кадастрової системи (т. 1 письмових доказів на 523 аркушах а.с. 207-254);

- лист Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 17 вересня 2018 року №29-23-0.61-5821/2-18 з додатком у вигляді інформації щодо наявності договорів оренди земельних ділянок приватної власності в адмінмежах Чорнобаївської селищної ради Чорнобаївського району Черкаської області, укладених за період 2004-2013 роки (т. 1 письмових доказів на 523 аркушах а.с. 299-305);

- лист Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 19 вересня 2018 року № 29-23-0.6-5914/2-18 з додатком, відповідно до якого надані роз`яснення законодавства, а також зазначено, що у Національній кадастровій системі (ДЗК) наявні відомості про земельні ділянки з кадастровими номерами згідно переліку, які відображаються як «пакетно завантажені». Державна реєстрація договорів оренди проведена у 2004 році у Книзі записів реєстрації договорів оренди, яка у відповідності до «тимчасового порядку ведення державного реєстру земель» являється складовою частиною Державного реєстру земель, відомості про вказані земельні ділянки вважаються такими, що зареєстровані в Державному реєстрі земель (т. 1 письмових доказів на 523 аркушах а.с. 308-317);

- заяви про надання відомостей з Державного земельного кадастру та витяги з Державного земельного кадастру про земельні ділянки (т. 2 письмових доказів на 523 аркушах а.с. 21-178).

Допитом обвинуваченого, свідків та перевіркою матеріалів кримінального провадження судом встановлено, що обставини обвинувачення, які викладені в обвинувальному акті, не знайшли свого об`єктивного підтвердження, а вина ОСОБА_3 у вчиненні інкримінованого йому кримінальному правопорушенні при судовому розгляді кримінального провадження не знайшла свого підтвердження з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КК України підставою для кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад кримінального правопорушення, передбаченого цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 368 КПК, ухвалюючи вирок, суд повинен вирішити в тому числі і питання, чи мало місце діяння, у вчиненні якого обвинувачується особа, чи містить це діяння склад кримінального правопорушення і якою статтею закону України про кримінальну відповідальність він передбачений.

Так, кваліфікація кримінального правопорушення це кримінально-правова оцінка поведінки (діяння) особи шляхом встановлення кримінально-правових (юридично значущих) ознак, визначення кримінально-правової норми, що підлягає застосуванню, і встановлення відповідності ознак вчиненого діяння конкретному складу злочину, передбаченому Кримінальним кодексом, за відсутності фактів, що виключають злочинність діяння.

За своєю суттю та змістом кваліфікація кримінальних правопорушень завжди пов`язана з необхідністю обов`язкового встановлення доказування кримінальними процесуальними і криміналістичними засобами двох надзвичайно важливих обставин: 1) факту вчинення особою (суб`єктом злочину) суспільно небезпечного діяння, тобто конкретного акту її поведінки (вчинку) у формі дії чи бездіяльності; 2) точної відповідності ознак цього діяння ознакам складу злочину, передбаченого відповідною статтею Особливої частини КК.

Склад злочину це сукупність об`єктивних та суб`єктивних ознак, що дозволяють кваліфікувати суспільно небезпечне діяння як конкретний злочин. Кожний склад злочину обов`язково складається з таких елементів: об`єкт, об`єктивна сторона, суб`єкт, суб`єктивна сторона.

Відсутність хоча б одного з цих елементів свідчить про відсутність у діянні особи складу злочину, що виключає кримінальну відповідальність особи.

Відповідно до обвинувального акта ОСОБА_3 було висунуто обвинувачення у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України.

При цьому, виходячи зі змісту пред`явленого обвинувачення, така несанкціонована зміна обвинуваченим інформації за твердженням сторони обвинувачення полягала у тому, що ОСОБА_3 , в період з вересня по листопад 2013 року, як державний кадастровий реєстратор, всупереч вимогам Закону України «Про Державний земельний кадастр» та Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України

№ 1051 від 17.10.2012, незважаючи на неповноту поданих йому документів, без заяв власників про державну реєстрацію земельних ділянок та технічної документації, як це передбачено

п. 110 Порядку, зобов`язаний був, згідно п. 111 Порядку, прийняти рішення про відмову у внесенні відомостей до ДЗК, проте вніс відомості про земельні ділянки до ДЗК, а також видалив відомості з ДЗК про кадастрові номери земельних ділянок та присвоїв їм інші кадастрові номери, чим вчинив несанкціоновані зміни інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах.

Згідно ч. 1 ст. 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» - Державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами

Дійсно, у відповідності до абз. 2 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр» у разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Згідно з п. 110 Порядку для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстраторові, який здійснює таку реєстрацію, подаються: 1) заява про державну реєстрацію земельної ділянки за формою згідно з додатком 22; 2) оригінал погодженої відповідно до законодавства документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (разом з позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації у разі, коли така документація підлягає обов`язковій державній експертизі землевпорядної документації); 3) електронний документ; 4) документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки.

Пунктом 111 Порядку передбачена можливість прийняти рішення про відмову у державній реєстрації земельної ділянки відповідно до пунктів 70, 73, 77-85 цього Порядку в разі: - невідповідності поданих документів, зазначених у пункті 110 цього Порядку, вимогам законодавства; - розташування в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини; - розташування земельної ділянки на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора; - подання заявником документів, зазначених у пункті 110 цього Порядку, не в повному обсязі.

Разом з цим, проаналізувавши зібрані і досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, судом встановлено, що право власності на вказані земельні ділянки були набуті їх власниками (набуття права власності слід відмежовувати від реєстрації такого права) до 01.01.2013 року, відповідно до вимог ст.ст. 81, 116 ЗК України (в редакції станом на день такого набуття щодо кожної земельної ділянки).

З досліджених у судовому засіданні Державних актів на право приватної власності на землю, які були виготовлені та видані у період з 2001-2004 роки, з зазначенням в них площі, меж таких земельних ділянок та внесенням інформації про ці земельні ділянки до Книги записів державних актів на землю, а також з досліджених у судовому засіданні договорів оренди землі на ці земельні ділянки та Книги записів реєстрації договорів оренди земельних ділянок, вбачається, що всім цим земельним ділянкам були присвоєні кадастрові номери, земельні ділянки, з моменту видання їх власникам Державних актів на право приватної власності на землю, з внесенням про це відповідних записів до Книги записів державних актів на право приватної власності на землю, є такими, що повністю сформовані, відомості про ці земельні ділянки є такими, що внесені до ДЗК (в паперовій формі), а отже є такими, що зареєстровані в ДЗК та як наслідок можуть виступати об`єктами цивільних прав.

У відповідності до абзаців 5, 7 п. 1.2 розділу 1 Тимчасового поряду ведення Державного реєстру земель, затвердженого Наказом державного комітету України по земельних ресурсах 02.07.2003 за № 174, Державний реєстр земель - це складова частина державного земельного кадастру, який складається з книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок та Поземельної книги, яка містить відомості про земельну ділянку і формується за допомогою АС ДЗК. Книга записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі (далі - книга реєстрації) - це документ суворого обліку, який є складовою частиною державного реєстру земель та містить відомості про зареєстровані державні акти на право власності на земельну ділянку, на право постійного користування земельною ділянкою та договори оренди (суборенди) землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок.

Оскільки Державний реєстр земель - це складова частина Державного земельного кадастру, а Книга записів реєстрації державних актів на право приватної власності на землю та Книга записів реєстрації договорів оренди землі - це складова частина Державного реєстру земель, то всі відомості, які містяться в цих книгах є такими, що містяться і в Державному реєстрі земель, а отже в силу вимог Закону вважаються такими що містяться в Державному земельному кадастрі, який до 01.01.2013 року вівся в паперовій формі.

Відповідно до підпункту 2 пункту 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр» Кабінету Міністрів України доручено до 1 січня 2013 року забезпечити створення єдиної інформаційної системи Державного земельного кадастру, внесення до неї відомостей про межі адміністративно-територіальних одиниць, перенесення до неї записів про державну реєстрацію земельних ділянок, обмежень (обтяжень) у їх використанні, зареєстрованих у Державному реєстрі земель.

Згідно з абз. 1 п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр» у разі якщо земельні ділянки, обмеження (обтяження) у їх використанні зареєстровані до набрання чинності цим Законом у Державному реєстрі земель, відомості про такі земельні ділянки, обмеження (обтяження) підлягають перенесенню до Державного земельного кадастру в автоматизованому порядку, без подання заяв про це їх власниками, користувачами та без стягнення плати за таке перенесення.

Висуваючи ОСОБА_3 обвинувачення у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах (далі - АС), сторона обвинувачення не врахувала ту обставину, що ОСОБА_3 по суті здійснював не реєстрацію земельних ділянок в АС ДЗК, а перенесення відомостей про ці земельні ділянки до електронної АС ДЗК з Державного реєстру земель на паперових носіях до Державного земельного кадастру на електронних носіях, в т.ч. шляхом пакетного завантаження, тобто діяв у відповідності до п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр», що не передбачало від кадастрового реєстратора ОСОБА_3 вчинення таких дій як державна реєстрація земельної ділянки, оскільки ці земельні ділянки вже були зареєстровані в ДЗК в паперовій формі, а отже він мав лише перенести відомості до електронної АС ДЗК про ці земельні ділянки на підставі наданих йому обмінних файлів, без подання заяв про це їх власниками, без витребування технічних документацій на ці земельні ділянки від власників землі та без стягнення плати за таке перенесення.

Слід також зазначити, що згідно п. 138 Порядку помилками у Державному земельному кадастрі є, в тому числі, помилка, допущена у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок помилки у документації із землеустрою та оцінки земель (в тому числі виявлена після перенесення інформації про земельні ділянки з державного реєстру земель та відомостей про інші об`єкти Державного земельного кадастру, що містяться в документації із землеустрою та оцінки земель, затвердженій та переданій до 1 січня 2013 р. до Державного фонду документації із землеустрою), і така помилка виправляється державним кадастровим реєстратором за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру, у відповідності до положень п.п. 144, 146 Порядку на підставі заяв їх власників, які й були подані деякими власниками земельних ділянок та досліджені в судовому засіданні.

Про наявність помилки також зазначено й у листі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 23 квітня 2018 року № 21-23-0.3-2706/2-18. Зокрема Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області вказало, що право власності на земельні ділянки було оформлено державними актами старого зразка, тому виникла необхідність присвоєння їм кадастрових номерів. З цією метою у 2013 році вказані земельні ділянки були зареєстровані у ДЗК та їм визначено і присвоєно кадастрові номери. При цьому деяким земельним ділянкам було помилково присвоєно два кадастрові номери. Дана помилка була допущена з тієї причини, що заявниками було укладено договори оренди або угоди про поновлення договорів оренди на одну і ту ж саму земельну ділянку одночасно з ТОВ «Силікат-1» терміном на 10 років та ТОВ «Зелена Нива 2013» терміном на 5 років (т. 9

а.с. 60-114).

Об`єктивна сторона кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України, полягає у несанкціонованих зміні, знищенні або блокуванні комп`ютерної інформації. При цьому зміною комп`ютерної інформації слід визнавати заміну або вилучення будь-якої складової частини відповідної інформації чи внесення до цієї інформації будь-яких додаткових, раніше відсутніх у ній складових частин. Тобто зміна інформації, а саме ця кваліфікуюча ознака інкримінується ОСОБА_3 , полягає у будь-якій модифікації інформації, що призводить до її перекручування, хоча при цьому інформація в цілому зберігається. До зміни інформації слід віднести і її доповнення іншими, фальсифікованими даними. При чому йдеться про модифікацію змісту інформації.

Крім того, обов`язковою ознакою зміни комп`ютерної інформації є те, що ці дії є несанкціонованими, тобто на вчинення таких дій особа, яка має доступ до цієї інформації, не має ні дійсного, ні передбачуваного права.

Зміною комп`ютерної інформації слід визнавати заміну або вилучення будь-якої складової частини відповідної інформації чи внесення до цієї інформації будь-яких додаткових, раніше відсутніх у ній складових частин.

В абзаці 14 ст. 1 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» від 05.07.1994, дане визначення несанкціонованих дій щодо інформації в системі - це дії, що проводяться з порушенням порядку доступу до цієї інформації.

Несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп`ютерах), автоматизованих системах, комп`ютерних мережах або зберігається на носіях інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї, можна вважати за сукупності таких умов: 1) володільцем інформації були визначені умови та правила отримання й обробки інформації; 2) власник електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів), автоматизованих систем, комп`ютерних мереж розробив та впровадив заходи захисту інформації в системі; 3) власник системи розробив правила її роботи; 4) між володільцем інформації та власником системи укладений договір щодо порядку доступу до інформації та її захисту; 5) особа, яка проводить певні дії має доступ до інформації на законних підставах; 6) особа, яка проводить певні дії виконала хоча б одну із дій, а саме: несанкціоновану зміну, знищення, блокування, перехоплення або копіювання інформації; 7) несанкціоноване перехоплення або копіювання інформації призвело до її витоку.

Власник АС ДЗК (адміністратор) - Департамент Державного земельного кадастру України, за даним фактом ніяких повідомлень про спроби та/або факти втручання у роботу системи чи будь-яких інших несанкціонованих дій з боку кадастрового реєстратора

ОСОБА_3 у цій системі не робив, хоча відповідно до положень ч. 3 ст. 9 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», про спроби та/або факти несанкціонованих дій у системі щодо державних інформаційних ресурсів або інформації з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, власник системи зобов`язаний повідомити відповідний спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань організації спеціального зв`язку та захисту інформації або підпорядкований йому регіональний орган.

Щодо твердження сторони обвинувачення в обвинувальному акті про те, що дії ОСОБА_3 призвели до внесення повторних відомостей, присвоєння іншого кадастрового номера та створення двох об`єктів Державного земельного кадастру, суд зазначає наступне.

Статтею 16 Закону України «Про Державний земельний кадастр» визначено, що земельній ділянці, відомості про яку внесені до Державного земельного кадастру, присвоюється кадастровий номер. Кадастровий номер земельної ділянки є її ідентифікатором у Державному земельному кадастрі. Система кадастрової нумерації земельних ділянок є єдиною на всій території України. Структура кадастрових номерів земельної ділянки визначається Кабінетом Міністрів України. Кадастрові номери земельних ділянок зазначаються у рішеннях органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування про передачу цих ділянок у власність чи користування, зміну їх цільового призначення, визначення їх грошової оцінки, про затвердження документації із землеустрою та оцінки земель щодо конкретних земельних ділянок. Кадастровий номер скасовується лише у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки. Зміна власника чи користувача земельної ділянки, зміна відомостей про неї не є підставою для скасування кадастрового номера. Скасований кадастровий номер земельної ділянки не може бути присвоєний іншій земельній ділянці. Інформація про скасовані кадастрові номери земельних ділянок зберігається у Державному земельному кадастрі постійно.

Тобто, постійне зберігання у Державному земельному кадастрі інформації про скасовані кадастрові номери земельних ділянок відповідно до вищенаведеної норми закону підтверджує те, що інформація про скасовані кадастрові номери не знищується та не видаляється.

Окрім цього, обвинувачуючи ОСОБА_3 у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, органом досудового розслідування не встановлено, в чиїх інтересах діяв останній. Сторона обвинувачення в судовому засіданні настання наслідків не довела. Настання наслідків не підтверджується обставинами справи, не доводиться письмовими доказами, показаннями допитаних свідків. Інформація про потерпілих від даного кримінального правопорушення в обвинувальному акті відсутня, що вказує на те, що діями ОСОБА_3 не спричинено жодної шкоди.

Відповідно до вимог ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку та обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Згідно з ст. 17 КПК України, особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим кодексом. Ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на користь такої особи.

Обов`язок суду щодо забезпечення презумпції невинуватості і права на справедливий судовий розгляд, які передбачені названою нормою Основного Закону, поєднуються з такими ж положеннями ч. 2 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Аналогічної позиції притримується у своїх рішення ЄСПЛ, а саме Суд вказує на те, що суд вправі обґрунтовувати свої висновки лише доказами, що випливають зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту (рішення Європейського суду з прав людини, справа «Коробов проти України», скарга № 39598/03 від 21 липня 2011 року), тобто таких, що не залишать місце сумнівів, оскільки наявність останніх не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом» (рішення від 18 січня 1978 року у справі «Ірландія проти Сполученого Королівства», п. 161).

Пункт 2 статті 6 Конвенції проголошує право на презумпцію невинуватості. В основі цього права лежить принцип, згідно з яким особа, яку обвинувачують у вчиненні кримінального правопорушення, має право на виправдувальний вирок у разі нестачі доказів проти неї і тягар подання достатніх доказів для доведення вини покладається на сторону обвинувачення. Порушення таких принципів Європейський суд з прав людини засвідчив у справі «Тельфнер проти Австрії» (2001 р.).

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 373 КПК України виправдувальний вирок ухвалюється у разі, якщо не доведено, що в діянні обвинуваченого є склад кримінального правопорушення.

Отже, на підставі вищенаведеного суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_3 відсутній склад кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України.

На підставі вищенаведеного суд дійшов висновку, що жоден із наданих стороною обвинувачення доказів як сам по собі, так і в сукупності з іншими, з точки зору достатності та взаємозв`язку, не дає достатніх підстав стверджувати поза розумним сумнівом про винуватість ОСОБА_3 у вчиненні інкримінованого йому кримінальному правопорушенні, а тому за цим обвинуваченням ОСОБА_3 належить виправдати та ухвалити щодо нього виправдувальний вирок з підстав, передбачених п. 3 ч. 1 ст. 373 КПК України.

Долю речових доказів суд вирішує у відповідності до ст. 100 КПК України.

Керуючись ст.ст. 369-371, 374 КПК України, суд,

у х в а л и в:

Визнати невинуватим ОСОБА_3 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України, та виправдати на підставі пункту 3 частини 1 статті 373 КПК України за відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення.

Речові докази:

- технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), оригінали договорів оренди, витяги з Державного реєстру прав, отримані в порядку ст. 93 КПК України від ТОВ "Зелена Нива 2013", які знаходяться на зберіганні в ТОВ "Зелена Нива 2013" - залишити ТОВ "Зелена Нива 2013";

- копії державних актів про право власності на землю, 73 копії поземельних книг, документи з відомостями ДП "Центр ДЗК" та СД-диск із електронними документами, 90 інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, документи отримані в порядку ст. 93 КПК України від ГУ Держгеокадастру у Черкаській області згідно запиту

№ 1590д/24/9/4-2018 від 28.03.2018, документи отримані в порядку ст. 93 КПК України від Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру згідно запиту

№ 1587д/24/9/4-2018 від 28.03.2018, документи отримані в порядку ст. 93 КПК України від ГУ Держгеокадастру у Черкаській області згідно запиту № 1037д/24/9/4-2018 від 28.02.2018, які приєднано до матеріалів кримінального провадження - залишити в матеріалах кримінального провадження.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Копію вироку вручити обвинуваченому, прокурору та захиснику.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Суддя: ОСОБА_1

СудЧорнобаївський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення18.11.2024
Оприлюднено19.11.2024
Номер документу123067170
СудочинствоКримінальне