Справа № 752/24185/24
Провадження № 2/752/8197/24
У Х В А Л А
15 листопада 2024 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Хоменко В.С. перевіривши матеріали позовної заяви керівника громадської організації «Осіб з інвалідністю «Незламні Українці» Рибака Олександра Вікторовича до товариства з обмеженою відповідальністю «Джет Франчайзинг» про визнання дій дискримінацією, зобов`язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди,-
в с т а н о в и в :
до Голосіївського районного суду м. Києва надійшла вищезазначена позовна заява.
Вивчивши матеріали справи, вважаю за необхідне подану заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків відповідно до ст.185 ЦПК України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Заява не відповідає вимогам передбаченим ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до вимог п.п. 2,3,6,10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
-зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
-відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
-підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Так позивачем у позовній заяві не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету позивача та відповідача.
Також, позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку стягуваних сум (моральної шкоди).
Крім цього у позовній заяві не зазначено відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися та підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 175 ЦПК України, якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 177 ЦПК до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач у позовній заяві, як на підставу звільнення від сплати судового збору, посилається на п.9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» та зазначає, що громадська організація «Осіб з інвалідністю «Незламні Українці» прирівнюється до громадян з інвалідністю і складається із числа осіб з інвалідністю.
Згідно з п.9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.
Перелік підстав для звільнення від сплати судового збору є вичерпним, позивач, як юридична особа (громадська організація) не визначений законом як суб`єкт, до якого можуть бути застосовані положення ст. 5 Закону України «Про судовий збір». Не надано ГО «Осіб з інвалідністю «Незламні Українці» і доказів встановлених законом підстав для звільнення від сплати судового сбору за подання позову до суду.
Таким чином, суд не знайшов достатньо правових підстав для задоволення клопотання позивача про звільнення його від сплати судового збору за подання цього позову.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивачем заявлено вимогу немайнового характеру та вимогу майнового характеру- про стягнення моральної шкоди.
У відповідності до Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 3028,00 грн. Також, за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у даному випадку складає 12 000,00 грн.
За правилами ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, шляхом зазначення відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету позивача та відповідача; обґрунтованого розрахунку стягуваних сум (моральної шкоди); відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися та підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також, позивачу необхідно надати документ, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 15 028,00 грн. (3028,00 грн. + 12000,00грн.).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -
п о с т а н о в и в :
позовну заяву керівника громадської організації «Осіб з інвалідністю «Незламні Українці» Рибака Олександра Вікторовича до товариства з обмеженою відповідальністю «Джет Франчайзинг» про визнання дій дискримінацією, зобов`язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали, інакше заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати для виконання позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.С. Хоменко
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2024 |
Оприлюднено | 19.11.2024 |
Номер документу | 123067440 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Хоменко В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні