Справа № 204/10840/24
Провадження № 2-н/204/407/24 р.
КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2024 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Самсонова В.В., ознайомившись з заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «РОБОЧА 65» про видачу судового наказу про стягнення боргу за утримання будинку та прибудинкової території з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,-
В С Т А Н О В И В:
07 листопада 2024 року до Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська надійшла заява Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «РОБОЧА 65» про видачу судового наказу про стягнення боргу за утримання будинку та прибудинкової території з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .
Заява передана мені, судді Самсоновій В.В., 08 листопада 2024 року цивільною канцелярією суду.
Вивчивши зміст поданої заяви та проаналізувавши процесуальні норми, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 5 ст. 165 ЦПК України, у разі якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи боржника.
У заяві про видачу судового наказу вказано, що боржники, проживають за адресою: АДРЕСА_1 , і борг виник за цією ж адресою.
Як вбачається, з відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру № 908777, 908774 від 15 листопада 2024 року вбачається, що ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , а ОСОБА_1 , за адресою: АДРЕСА_3 .
Відповідно до п. 9 ч. 1ст. 165 ЦПК України, у разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника, суд відмовляє у видачі судового наказу.
Враховуючи суперечливість наданих заявником суду відомостей щодо офіційного місця реєстрації боржника, суддя виходить з неможливості розгляду цієї заяви в порядку наказного провадження у зв`язку з тим, що заявлена заявником заборгованість рахується за адресою: АДРЕСА_1 , а боржники за офіційними даними, які отримано судом, за даною адресою не зареєстровані.
Оскільки, боржники за адресою зазначеною стягувачем у заяві про видачу судового наказу не зареєстровані, даних щодо оформлення за боржником права власності на квартиру, по якій нараховано борг, суду не надано, тому вважаю за необхідне у видачі судового наказу відмовити.
Частиною 2 ст. 167 ЦПК України, передбачено, що за результати розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Згідно ч. 1 ст. 166 ЦПК України, відмова у видачі судового наказу з підстави, передбаченої п. 8 ч. 1 ст. 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою після усунення її недоліків.
На підставі ч. 2 ст.164 ЦПК України у разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 161, 163, 165, 258-261, 352-354 ЦПК України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку «РОБОЧА 65» про видачу судового наказу про стягнення боргу за утримання будинку та прибудинкової території з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .
Роз`яснити заявникові, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ч. 2 ст. 261 ЦПК України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання. Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день складення її повного тексту, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В.В. Самсонова
Суд | Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123069043 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Самсонова В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні