Справа № 204/10838/24
Провадження № 2/204/4121/24 р.
КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 листопада 2024 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Самсонова В.В., ознайомившись з позовною ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, як не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Управління служби у справах дітей Лівобережної адміністрації Дніпропетровської міської ради про встановлення факту самостійного виховання та утримання дитини,-
В С Т А Н О В И В:
07 листопада 2024 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, як не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Управління служби у справах дітей Лівобережної адміністрації Дніпропетровської міської ради про встановлення факту самостійного виховання та утримання дитини.
Позовна заява передана мені, судді Самсоновій В.В., 08 листопада 2024 року цивільною канцелярією суду.
Ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України та ст. ст. 2, 4, 6, 9 Закону України «Про судовий збір», а саме:
Так, відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір», суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. Згідно змісту ст. 2 Закону, платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Зокрема згідно з положеннями ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З 01 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб в Україні складає 3028 грн. 00 коп.
Як вбачається із акту Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 07 листопада 2024 року, при відкритті конверту виявлено, що у конверті відсутній додаток №15 «Докази сплати судового збору».
Тому, позивач має сплатити судовий збір або надати докази сплати за звернення до суду з даною позовною заявою в розмірі 1211 грн. 20 коп. за позовну вимогу немайнового характеру, або надати докази за якими вона звільнена від сплати судового збору (підстави звільнення від сплати судового збору при зверненні до суду передбачені ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір»).
Реквізити для сплати судового збору:
-Отримувач коштів: ГУК у Дн-кiй обл/Чечел.р/ 22030101;
-Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37988155;
-Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.);
-Код банку отримувача (МФО): 899998;
-Рахунок отримувача: UA658999980313141206000004632;
-Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Вищевказані недоліки унеможливлюють вирішити питання щодо відкриття провадження по справі.
Відповідно до ч. ч. 1-2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З урахуванням вищевказаного, вважаю необхідним залишити дану позовну заяву без руху, надавши позивачці строк для усунення недоліків, з метою приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. ст. 175-177 ЦПК України, а саме:
-сплатити судовий збір за звернення до суду з даною позовною заявою в розмірі 1211 грн. 20 коп. за позовну вимогу немайнового характеру.
На підставівикладеного,керуючись ст.ст.175-177,185, 258-261, 353 ЦПК України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, як не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Управління служби у справах дітей Лівобережної адміністрації Дніпропетровської міської ради про встановлення факту самостійного виховання та утримання дитини - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків не більше десяти днів з дня отримання нею даної ухвали.
У разі не усунення недоліків у встановлений строк позовна заява вважатиметься не поданою і буде повернута.
Ухвала суду не підлягає оскарженню і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя В.В. Самсонова
Суд | Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123069048 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Самсонова В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні