Справа № 186/1921/24
Провадження № 1-кс/0186/264/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2024 року м. Шахтарське
Слідчий суддя Першотравенського міського суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ відділення поліції №3 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Першотравенської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженню, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024041380000500 від 14.11.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.308 КК України,
ВСТАНОВИЛА:
15 листопада 2024 року до Першотравенського міського суду Дніпропетровської області надійшло клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженню, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024041380000500 від 14.11.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.308 КК України.
Згідно клопотання слідчого, у провадженні слідчого відділу ВП №3 Синельниківського районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024041380000500 від 14 листопада 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 308 КК України, з приводу того, що 13.11.2024 року до ЧЧ ВП № 3 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області надійшов рапорт о/у СКП ОСОБА_5 , про те, що ним отримано та перевірено інформацію стосовно мешканців м.Шахтарське (Першотравенськ) Синельниківського району Дніпропетровської області, які на протязі тривалого часу шахрайським шляхом отримують наркотичну речовину «Метадон» (метафін) у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в рамках замісної терапії опіумних наркотичних засобів та двох закладах м. Дніпро одночасно.
В ході виконання слідчого доручення №3672 від 14.11.2024 року за кримінальним провадженням №12024041380000500 від 14.11.2024 року за ознаками злочину передбаченими ч.1 ст.308 КК України в ході проведення оперативнорозшукових заходів отримано та перевірено інформацію стосовно мешканців м. Шахтарське (Першотравенськ), Синельниківського району, Дніпропетровської області, які на протязі тривалого часу шахрайським шляхом отримують наркотичну речовину метадон (метафін) у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в рамках замісної терапії опіумних наркотичних засобів та в двох медичних закладах м. Дніпро одночасно. Особами, які скоюють вищезазначений злочин є: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ; ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 ; ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який проживає за адресою: АДРЕСА_3 .
За перевіреною на теперішній час інформацією, останні маючи умисел на незаконне придбання, шляхом шахрайства, наркотичного засобу - метадон (метафін), перебуваючи на замісній підтримувальній терапії, як особи з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів (МКХ-10: F11.2 «Синдром залежності») одночасно у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та в двох медичних закладах в м. Дніпро, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »», юридична адреса: АДРЕСА_4 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », юридична адреса: АДРЕСА_5 , отримують вищезазначені наркотичні засоби. Також відомо, що останні шляхом вводу в оману лікарів вищевказаних медичних закладів, який виражається в укритті фактів перебування на аналогічних програмах замісної підтримувальної терапії одночасно у декількох вищезазначених медичних закладах, незаконно отримали листи призначення препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів хворим, які отримують лікування в стаціонарних або амбулаторних умовах, і виконання цих призначень, які безпосередньо дають право на придбання або отримання наркотичного засобу метадон (метафін), відповідно. Після чого, за допомогою незаконно отриманих листів призначення отримують у зазначених медичних закладах наркотичний засіб метадон (метафін).
Чинним законодавством, а саме Наказом МОЗ України №200 від 21.03.2012 року затверджено Порядок проведення замісної підтримувальної терапії осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. Цей Порядок визначає організаційні засади проведення замісної підтримувальної терапії (далі - ЗПТ) осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів.
Дія цього Порядку поширюється на заклади охорони здоров`я (далі - ЗОЗ) незалежно від форм власності та організаційно-правової форми діяльності, що одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики та ліцензію на здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Згідно даного Порядку критеріями включення до ЗПТ є: вік 18 і більше років; письмове звернення особи щодо початку ЗПТ; заповнення форми первинної облікової документації №129-1/о «Інформована згода на участь у замісній підтримувальній терапії із застосуванням препарату», затвердженої наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 від 27 березня 2012 року № 200, зареєстрованим в ІНФОРМАЦІЯ_8 05 червня 2012 року за № 889/21201 (у редакції наказу ІНФОРМАЦІЯ_7 від 17 грудня 2015 року № 863) (далі - Форма № 129-1/о).
Перед включенням особи до лікування із використанням препаратів ЗПТ необхідно переконатись, що пацієнт не отримує зазначене лікування в іншому ЗОЗ, що зазначається в медичній карті пацієнта.
Підставами для позачергового призначення ЗПТ є критерії, зазначені у пункті 7 цього Порядку, відсутність медичних протипоказань та наявність хоча б одного із таких станів: ВІЛ - інфекція; туберкульоз, особливо у випадках його примусового лікування, передбачених статтею 11 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз»; вагітність; гепатити B, C; септичні стани; онкологічні захворювання.
Рішення про видачу препаратів пацієнтам за рецептом або безпосередньо з місця надання ЗПТ для їх самостійного прийому в амбулаторних умовах, приймається лікуючим лікарем щодо кожного пацієнта індивідуально (за виключенням пацієнтів ЗПТ, які відбувають покарання в установах виконання покарань, а також осіб, взятих під варту, які тримаються у слідчих ізоляторах ІНФОРМАЦІЯ_9 ) у разі, якщо пацієнт: отримує ЗПТ не менше 6 місяців; дотримується правил участі у ЗПТ; не вживає наркотичних засобів протягом останніх 6 місяців, крім тих, які призначені лікарем, що підтверджується результатами щомісячних тестів.
У випадку підтвердження стабільності пацієнта (про що свідчить працевлаштування, стабільне соціальне середовище та стабільний психоемоційний стан пацієнта), територіальній віддаленості проживання пацієнта від місця щоденного отримання препаратів ЗПТ, лікуючим лікарем може бути прийнято рішення щодо скорочення вимоги стосовно мінімального строку лікування із використанням препаратів ЗПТ, що необхідний для прийняття рішення щодо отримання препаратів для їх самостійного прийому в амбулаторних умовах, до 3 місяців.
Рішення про створення стаціонару вдома (за виключенням пацієнтів ЗПТ, які відбувають покарання в установах виконання покарань, а також осіб, взятих під варту, які тримаються у слідчих ізоляторах ІНФОРМАЦІЯ_9 ) приймається лікуючим лікарем за наявності супутньої патології, що перешкоджає щоденному відвідуванню ЗОЗ. Обґрунтування такого рішення фіксується в медичній документації пацієнта.
Для контролю за цільовим використанням отриманих пацієнтом препаратів за рецептом або безпосередньо від ЗОЗ для самостійного прийому в амбулаторних умовах, у тому числі в умовах створеного стаціонару вдома (за виключенням пацієнтів ЗПТ, які відбувають покарання в установах виконання покарань, а також осіб, взятих під варту, які тримаються у слідчих ізоляторах ІНФОРМАЦІЯ_9 ), лікар періодично, але не рідше одного разу на 30 діб просить пацієнта чи особу, яка здійснює за ним догляд (член сім`ї, опікун або піклувальник), надати залишок препарату до ЗОЗ для контролю його кількості.
Залишки препарату, який видано у заводській упаковці (далі - блістер), надаються для контролю до ЗОЗ у непошкодженому блістері та вилучаються з нього лише безпосередньо перед вживанням.
Виявлення нестачі препаратів або їх ненадання для контролю, у тому числі у визначений лікарем термін, є підставою для припинення їх видачі за рецептом або безпосередньо від ЗОЗ для їх самостійного прийому в амбулаторних умовах.
Результати перевірок зазначаються в медичній карті пацієнта.
Рішення про початок ЗПТ, препарат для її здійснення приймає лікар-нарколог або лікар-психіатр на підставі діагнозу психічних та поведінкових розладів внаслідок вживання опіоїдів згідно з МКХ-10, відповідності критеріям для призначення ЗПТ та відсутності протипоказань, наявності документа, що посвідчує особу відповідно до частини першої статті 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», частин третьої, четвертої статті 153 Кримінально-виконавчого кодексу України.
ПТ проводиться лікарем, який має кваліфікацію нарколога або психіатра, або лікарем іншої кваліфікації, який пройшов відповідний курс тематичного удосконалення.
У ЗОЗ видача препаратів здійснюється лікарем або медичною сестрою з дотриманням вимог законодавства про обіг наркотичних засобів. Облік препаратів ведеться у формі первинної облікової документації № 129-4/о «Журнал обліку наркотичних препаратів в кабінетах замісної підтримувальної терапії закладу охорони здоров`я», затвердженій наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 від 27 березня 2012 року № 200, зареєстрованим в ІНФОРМАЦІЯ_8 05 червня 2012 року за № 889/21201 (у редакції наказу ІНФОРМАЦІЯ_7 від 17 грудня 2015 року № 863) (далі - форма № 129-4/о), яка заповнюється згідно з вимогами Інструкції щодо заповнення форми №129-4/о, затвердженої наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 від 27 березня 2012 року № 200, зареєстрованої у ІНФОРМАЦІЯ_8 05 червня 2012 року за № 893/21205. Сторінки форми № 129-4/о пронумеровуються, прошнуровуються, засвідчуються підписом керівника та скріплюються печаткою ЗОЗ (за наявності). У разі виявлення технічних помилок у формі № 129-4/о вони виправляються. Виправлення завіряються підписом керівника ЗОЗ.
Таким чином, у ході досудового розслідування виникла необхідність достовірно встановити чи на законних підставах ОСОБА_6 ; ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , призначено для вживання медичний наркотичний препарат «Метадон» та чи потребують останні згідно встановленого законом порядку, лікування вказаним вище медичним препаратом та на підставі чого останні отримують його у двох різних медичних закладах.
У зв`язку з чим, слідчому необхідний тимчасовий доступ до медичної документації, яка перебуває у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » АДРЕСА_4 .
Враховуючи вищевикладене, слідчий просить слідчого суддю надати тимчасовий доступ до речей і документів які зберігаються у приміщенні де здійснює свою діяльність Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_4 , з можливістю вилучення оригіналів: медичних карток стаціонарного/амбулаторного хворого на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ; ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , з усіма додатками; всіх наявних договорів про надання медичних послуг, укладених між ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ; ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , та Товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 », який знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 ; а також, завірених належним чином копій: документів про працевлаштування та кваліфікацію лікуючого лікаря, у якого перебувають на обліку, як особа, яка потребує ЗПТ: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 ; журналів обліку наркотичних препаратів у кабінетах замісної підтримувальної терапії закладу охорони здоров`я №129-4/о за всі роки перебування ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на підтримуючій або замісній терапії; журналу реєстрації спеціальних рецептурних бланків форми №3 (ф-3) № 129-012/о; ліцензії на право провадження господарської діяльності з медичної практики; ліцензії на здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
У судове засідання слідчий відділення поліції №3 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 та прокурор ОСОБА_9 не з`явились, надали заяви про розгляд клопотання за їх відсутності та прохали його задовольнити.
Представник Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.
Слідчий суддя розглядає клопотання без представника особи у володінні якої знаходяться документи, що узгоджується з нормами ч.4 ст.163 КПК України.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Як вбачається з клопотання слідчого, 13.11.2024 року до ЧЧ ВП № 3 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області надійшов рапорт о/у СКП ОСОБА_5 , про те, що ним отримано та перевірено інформацію стосовно мешканців м.Шахтарське (Першотравенськ) Синельниківського району Дніпропетровської області, які на протязі тривалого часу шахрайським шляхом отримують наркотичну речовину «Метадон» (метафін) у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в рамках замісної терапії опіумних наркотичних засобів та двох закладах м. Дніпро одночасно.
Відомості по даному факту були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024041380000500 від 14.11.2024 року.
Відповідно до змісту ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно вимог ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Частиною 5 ст.163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Потреба в отриманні доступу до медичних карток на ім`я ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , договорів про надання їм медичних послуг, документів про працевлаштування та кваліфікацію лікуючого лікаря, журналів обліку наркотичних препаратів, журналу реєстрації спеціальних рецептів, ліцензії на право господарської діяльності та ліцензії на здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, виникла у зв`язку із встановленням важливих обставин у кримінальному провадженні.
Медичні картки на ім`я ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , договори про надання їм медичних послуг, документи про працевлаштування та кваліфікацію лікуючого лікаря, журнали обліку наркотичних препаратів, журнали реєстрації спеціальних рецептів, ліцензія на право господарської діяльності та ліцензія на здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, мають суттєве значення для розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, які скоїли дане кримінальне правопорушення.
Отримання доступу до вказаних медичних документів, надасть слідчому змогу спланувати подальший хід проведення досудового розслідування.
Зазначені документи, мають важливе доказове значення у кримінальному провадженні та зважаючи що іншим шляхом окрім, як на підставі ухвали слідчого судді отримати доступ до них неможливо, в даному випадку є обґрунтована необхідність у застосуванні тимчасового доступу на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
На даний час неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вищезазначених медичних документів, до яких просить слідчий надати тимчасовий доступ, а тому, враховуючи вищевикладене керуючись ст.ст. 40, 131, 132, 159-160, 162, 166 КПК України, - слідчий суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання слідчого СВ відділення поліції №3 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Першотравенської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженню, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024041380000500 від 14 листопада 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.308 КК України, задовольнити.
Надати слідчому СВ відділення поліції №3 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей і документів які зберігаються у приміщенні де здійснює свою діяльність Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_4 , з можливістю вилучення оригіналів, а саме:
-медичних карток стаціонарного/амбулаторного хворого на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ; ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , з усіма додатками;
-всіх наявних договорів про надання медичних послуг, укладених між ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ; ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , та Товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 », який знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 .
Надати слідчому СВ відділення поліції №3 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей і документів які зберігаються у приміщенні де здійснює свою діяльність Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_4 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій:
-документів про працевлаштування та кваліфікацію лікуючого лікаря, у якого перебувають на обліку, як особа, яка потребує ЗПТ: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 ;
-журналів обліку наркотичних препаратів у кабінетах замісної підтримувальної терапії закладу охорони здоров`я №129-4/о за всі роки перебування ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на підтримуючій або замісній терапії;
-журналу реєстрації спеціальних рецептурних бланків форми №3 (ф-3) № 129-012/о;
-ліцензії на право провадження господарської діяльності з медичної практики;
-ліцензії на здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення, тобто з 18 листопада 2024 року по 17 грудня 2024 року включно.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Виконання ухвали покласти на слідчого СВ відділення поліції №3 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 .
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1 .
Суд | Першотравенський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123069147 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Першотравенський міський суд Дніпропетровської області
Кривошея С. С.
Кримінальне
Першотравенський міський суд Дніпропетровської області
Кривошея С. С.
Кримінальне
Першотравенський міський суд Дніпропетровської області
Кривошея С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні