Справа № 347/2702/24
Провадження № 1-кс/347/805/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2024 року м.Косів
Слідчий суддя Косівського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря с/з ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ Косівського РВП ГУНП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження внесеного до ЄРДР за №12024091190000391 від 11.11.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.190 КК України,-
в с т а н о в и л а :
Слідчий звернулася з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором, в обґрунтування якого посилалася на те, що досудовим розслідуванням встановлено, що до Косівського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області із заявою про вчинене кримінальне правопорушення звернулась ОСОБА_4 , за результатом розгляду якої встановлено достатньо підстав вважати, що невідома особа, використовуючи технічні можливості месенджеру Telegram, під приводом надання роботи в соціальних мережах, шляхом обману та зловживання довірою, отримала доступ до мобільного банкінгу ОСОБА_4 , після чого оформила на ім`я останньої кредитні договори у різних кредитних товариствах в результаті чого заволоділа грошовими коштами, які було зараховано на банківський рахунок № НОМЕР_1 у загальній сумі 37 758 грн., спричинивши потерпілій ОСОБА_4 майнову шкоду.
Здійснивши запит в ІНФОРМАЦІЯ_1 було встановлено, що на ім`я потерпілої ОСОБА_4 оформлено наступні кредити: 12.10.2024 кредитний договір на суму 10 958 гривень в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
На даний час в межах кримінального провадження наявна необхідність встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, а також отримання інформації, яка може бути використана як доказ обставин вчиненого кримінального правопорушення.
Для забезпечення встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, наявна необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей і документів, що перебувають у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), юридична адреса якого: АДРЕСА_1 .
Необхідність у тимчасовому доступі має значення для досудового розслідування, оскільки дані документи та відомості можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, і не отримання тимчасового доступу до вказаних документів негативно вплине на хід проведення досудового розслідування та неможливість прийняття кінцевого рішення.
Учасники процесу в судове засідання не з`явились, однак слідча у клопотанні просить розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слухати без її участі та участі прокурора.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.
Статтею 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, зокрема в п. 5 ч. 1 вказаної статті зазначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ч. 5-6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей і документів, які підпадають під визначення охоронюваної законом таємниці.
Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. Однак в поданому клопотання слідчий жодним чином не навела підстав необхідності такого вилучення.
Крім того, у внесеному клопотанні слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до вказаних документів оперативним працівникам Косівського РВП ГУНП в Івано-Франківській області .
Проте, суд звертає увагу, що клопотання в частині надання тимчасового доступу до документів оперативним працівникам не підлягає задоволенню, оскільки тимчасовий доступ до речей і документів не є слідчою дією, а є заходом забезпечення кримінального провадження, а тому він не може надаватися працівникам оперативних підрозділів. У той же час відповідно до ст.40 КПК України слідчий вправі самостійно надавати доручення відповідним оперативним підрозділам, зокрема, щодо безпосереднього отримання речей і документів, до яких йому надано тимчасовий доступ.
Отже, враховуючи вищенаведене та те, що інформація, яка містить охоронювану законом таємницю надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити частково, а саме надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю зняття копії інформації, що міститься в таких, однак без їх вилучення.
Керуючись ст. ст. 41, 107, 131, 132, 159-166, 309 КПК України слідчий суддя, -
п о с т а н о в и л а :
Клопотання задовольнити частково.
Надати слідчій слідчого відділення Косівського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , слідчому слідчого відділення Косівського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_5 , старшому слідчому слідчого відділення Косівського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській ОСОБА_6 - тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), юридична адреса якого: АДРЕСА_1 , а саме:
- заявки про надання онлайн кредиту ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_2 , жительці с. Шепіт Косівського району Івано-Франківської області (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ),
- договору від 12.10.2024 про надання онлайн кредиту ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ), документів, що стосуються оформлення онлайн кредиту, в тому числі в електронних формах, сканованих копій паспорту, реєстраційного номеру облікової картки платника податків та інших документів, наданих при оформленні онлайн кредиту,
- інформації про перелік пристроїв та абонентських номерів мобільних телефонів за допомогою яких здійснювалися будь які операції по оформленню онлайн кредиту ОСОБА_4 ,
з можливістю ознайомитися з вказаними документами, зробити їх копії в тому числі в електронній формі, проте без здійснення їх вилучення (виїмки).
Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким: у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Косівський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123069402 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Косівський районний суд Івано-Франківської області
КІЦУЛА Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні