Рішення
від 23.10.2024 по справі 125/1816/24
БАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

125/1816/24

2-о/125/97/2024

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23.10.2024 року м. Бар

Барський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Хитрука В.М.

присяжних: Снігур - Пострибайло Т.Л., Жовнір І.В.

секретар судового засідання Рашевська О.Г.,

розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Бар справу за заявою ОСОБА_1 , за участю заінтересованих осіб: Служби у Справах дітей Барської міської ради Вінницької області, ОСОБА_2 про усиновлення неповнолітньої дитини, -

ВСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про усиновлення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка є дитиною його дружини ОСОБА_2 .

Обґрунтовуючи свої вимоги ОСОБА_1 вказав, що з 2014 року проживав однією сім`єю без реєстрації шлюбу з ОСОБА_2 з якою в подальшому, 16.04.2024 року, зареєстрував шлюб. Мають спільну дитину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

ОСОБА_1 постійно бере участь в утриманні та вихованні дітей, належним чином піклується та дбає про них, створює необхідні умови для повноцінного розвитку. Бажає усиновити ОСОБА_3 , замінити дитині батька, дати можливість зростати у повноцінній родині.

Заявник матеріально забезпечений, має постійний дохід, не має хронічних захворювань, здоровий, не судимий, батьківських прав не позбавлявся.

Просить ухвалити рішення про усиновлення неповнолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У судовому засіданні заявник ОСОБА_1 та його представник адвокат Мурис О.А. заяву підтримали повністю, просили її задовольнити.

Заінтересована особа, мати дитини, ОСОБА_2 не заперечувала проти усиновлення її дитини ОСОБА_3 заявником. У судовому засіданні пояснила, що за час спільного проживання у заявника з ОСОБА_3 склалися доброзичливі та гармонійні стосунки сімейного характеру.

Представник Служби у Справах дітей Барської міської ради Вінницької області Леся Бородкіна у судовому засіданні надала висновок про доцільність усиновлення, проти вимог заявника не заперечувала.

Заслухавши пояснення заявника та його представника, заінтересованих осіб, суд приходить до висновку, що заява про усиновлення підлягає задоволенню.

ОСОБА_1 з 2014 року проживав однією сім`єю без реєстрації шлюбу з ОСОБА_2 .

Від спільного проживання у заявника та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 народився син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження: серія НОМЕР_1 .

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрували шлюб 16.04.2024 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб, яке видано Барським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Жмеринському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), актовий запис №48.

Разом з подружжям та їх спільною дитиною проживає також неповнолітня дитина дружини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відомості про батька дитини ОСОБА_3 записані відповідно до ч.1 ст.135 Сімейного кодексу України, що підтверджується даними Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження № 00046413085 від 08.08.2024.

У ОСОБА_1 з ОСОБА_3 склалися дружні, гармонійні та довірливі стосунки, дитина сприймає його як рідного батька, ОСОБА_1 займається вихованням дитини, матеріально її забезпечує та бажає всиновити.

Матір дитини, ОСОБА_2 , надала свою згоду на усиновлення ОСОБА_1 її неповнолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується відповідною заявою від 29.08.2024 року, справжність підпису ОСОБА_2 засвідчено приватним нотаріусом Жмеринського районного нотаріального округу Вінницької області Лободою С.Л., зареєстровано в реєстрі за №1243.

Згідно акта обстеження умов проживання від 29.08.2024 року за адресою АДРЕСА_1 у помешканні створено умови для проживання, розвитку та виховання дітей. Діти комунікабельні, активні, легко ідуть на контакт. У будинку є усі комунікації, у кімнатах є усі необхідні меблі та побутова техніка, чисто, охайно та світло, родина забезпечена повноцінними продуктами харчування.

ОСОБА_1 батьківських прав не позбавлявся, до кримінальної відповідальності не притягується, судимості не має та в розшуку не перебуває.

Згідно висновку про стан здоров`я особи від 15.08.2024 року, виданого КНП «Барська міська лікарня» Барської міської ради, ОСОБА_1 , має задовільний стан здоров`я, придатний до усиновлення, патронату та опіки, наркотичних речовин не вживає, спиртними напоями не зловживає. На обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері ОСОБА_1 не перебуває.

Заявник матеріально забезпечений та має усі можливості для усиновлення ОСОБА_3 . ОСОБА_1 є приватним підприємцем, отримує доходи, яких вистачає на утримання всієї сім`ї.

Згідно висновку органу опіки та піклування Барської міської ради Вінницької області № 1923 від 30.08.2024 року в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є доцільним усиновлення її ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Перешкод, визначених статтею 212 СК України, для усиновлення ОСОБА_1 неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судом не встановлено.

Відповідно до статей 3, 4, 5, 7 Сімейного Кодексу України кожна особа має право на проживання в сім`ї. Сім`я створюється, в тому числі, і на підставі усиновлення. Держава створює пріоритет сімейного виховання дитини. Дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною радою України.

Відповідно до статті 207 СК України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Відповідно до частини 1 статті 208 СК України, усиновленою може бути дитина.

Згідно з положеннями статті 6 СК України правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.

Згідно положеннями статті 217 СК України усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків.

Згода батьків на усиновлення дитини має бути безумовною.

Відповідно до частини 1 статті 220 СК України на усиновлення дитини одним із подружжя потрібна письмова згода другого з подружжя, засвідчена нотаріально.

Згідно зі статтею 8 Європейської конвенції про усиновлення дітей (ETS N58), прийнятої 24 квітня 1967 року в Страсбурзі, і яка, відповідно до статті 9 Конституції України, є складовою частиною національного законодавства України, компетентний орган приймає рішення про усиновлення лише тоді, коли впевниться, що воно здійснюється в інтересах дитини. Кожного разу компетентний орган звертає особливу увагу на те, щоб це усиновлення забезпечило дитині стабільні та гармонійні домашні умови.

У відповідності зі статтею 223 СК України особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення. Подання такої заяви через представника не допускається. Заява про усиновлення може бути відкликана до набрання чинності рішенням суду про усиновлення.

Відповідно до положень статті 224 СК України суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; мотиви того, чому другий із подружжя не бажає бути усиновлювачем, якщо лише один із подружжя подав заяву про усиновлення; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та стан її здоров`я; ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити.

Суд, постановляючи рішення про усиновлення неповнолітньої особи, враховує мотиви, на підставі яких особи бажають усиновлення, можливість їхнього спільного проживання, їхній сімейний стан та стан здоров`я, а також інші обставини, що мають істотне значення.

При дотриманні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини.

Статтею 225 СК України передбачено, що усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.

Відповідно до статі 232 СК України з моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов`язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням. З моменту усиновлення виникають взаємні особисті немайнові та майнові права і обов`язки між особою, яка усиновлена (а в майбутньому - між її дітьми, внуками), та усиновлювачем і його родичами за походженням. Усиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на нього обов`язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини. Усиновлення надає особі, яку усиновлено, права і накладає на неї обов`язки щодо усиновлювача у такому ж обсязі, який має дитина щодо своїх батьків.

У відповідності з частиною 1 статті 229 СК України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Якщо усиновлюється дитина, яка досягла семи років, то для запису усиновлювача матір`ю, батьком потрібна згода дитини, крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 218 цього Кодексу. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.

Згідно з частинами 2, 3, 4 статті 231 СК України якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини.

Відповідно до статті 228 СК України, особи, яким у зв`язку з виконанням службових обов`язків доступна інформація щодо усиновлення (перебування осіб, які бажають усиновити дитину, на обліку, пошук ними дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення, розгляд справи про усиновлення, здійснення нагляду за дотриманням прав усиновленої дитини тощо), а також інші особи, яким став відомий факт усиновлення, зобов`язані не розголошувати її, зокрема і тоді, коли усиновлення для самої дитини не є таємним. Відомості про усиновлення видаються судом лише за згодою усиновлювача, крім випадків, коли такі відомості потрібні правоохоронним органам, суду у зв`язку з цивільною справою чи кримінальним провадженням. Таємниця усиновлення забезпечується також відповідно до статей 229-231 цього Кодексу. Особи, які розголосили таємницю усиновлення, несуть відповідальність, встановлену законом.

Таким чином, враховуючи вік, стан здоров`я та матеріальне становище усиновлювача, суд установив, що будь-якої корисливої або іншої зацікавленості в усиновленні з боку заявника немає, його намір відповідає вимогам законодавства та моральним засадам суспільства, заявник є здоровою людиною, має стійке бажання виховувати та утримувати дитину, усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов життя.

На підставі вищевикладеного суд вважає, що заявник виконав всі умови, встановлені законодавством для усиновлення, він має здібності особи, яка бажає усиновити дитину, може забезпечити стабільні та гармонічні умови для життя дитини, тому є всі підстави для задоволення заяви в повному обсязі.

Згідно ч. 4. ст. 314 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи про усиновлення, відносяться на рахунок заявника.

На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 13, 229, 264, 265, 273, 268 ЦПК України, суд,

В И Р I Ш И В :

Заяву задовольнити повністю.

Оголосити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_2 , уродженця м. Бар Вінницької області, жителя АДРЕСА_1 , усиновлювачем неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Заможне Жмеринського району Вінницької області (актовий запис про народження дитини № 39 від 30.08.2012 року), місце державної реєстрації народження: виконавчий комітет Войнашівської сільської ради Барського району Вінницької області .

Внести зміни до актового запису № 39 від 30.08.2012 року, складеного виконавчим комітетом Войнашівської сільської ради Барського району Вінницької області, про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , де у графі «батько» записати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянин України, уродженець м. Бар Жмеринського району Вінницької області, прізвище дитини змінити з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ім`я дитини залишити без змін, по батькові дитини змінити з « ОСОБА_3 » на « ІНФОРМАЦІЯ_4 », дату та місце народження дитини залишити без змін.

Усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.

Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення (ч.1 ст.354, ст.355 ЦПК України).

Суддя:

Присяжні:

СудБарський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення23.10.2024
Оприлюднено21.11.2024
Номер документу123070607
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —125/1816/24

Рішення від 23.10.2024

Цивільне

Барський районний суд Вінницької області

Хитрук В. М.

Ухвала від 05.09.2024

Цивільне

Барський районний суд Вінницької області

Хитрук В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні