1Справа № 335/12631/24 2-н/335/1012/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2024 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Мінаєв М.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 , подану через представника - адвоката Лупінос Євгенію Анатоліївну, про видачу судового наказу про стягнення з Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут спеціальних сталей, сплавів та феросплавів» заборгованості по заробітній платі,
В С Т А Н О В И В:
15 листопада 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу, в якій просить стягнути з Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут спеціальних сталей, сплавів та феросплавів», заборгованість по заробітній платі у розмірі 58402,35 грн.
Суд, вивчивши матеріали справи вважає, що у видачі судового наказу слід відмовити, виходячи з таких підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 163 ЦПК України заява про видачу судового наказу повинна містити відомості про повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Таким чином, заява про видачу судового наказу в обов`язковому порядку має містити вказані відомості про наявність або відсутність електронного кабінету заявника.
Крім того, адвокатом Лупінос Є.А., в інтересах ОСОБА_1 , через підсистему «Електронний суд» надіслано документ під назвою «позовна заява» із зазначенням відомостей про позивача та відповідача, проте в прохальній частині зазначено - «прошу видати судовий наказ».
З наявних документів не зрозуміло, в якому провадженні слід розглядати вказану заяву, наказному чи в спрощеному позовному.
В провадження судді вказані матеріали надійшли з номенклатурою 2-н, тобто як заява про видачу судового наказу.
Однак така заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам п. 2 ч. 2 ст. 163 ЦПК України, оскільки в ній відсутні відомості про заявника і боржника, а також про наявність або відсутність у них електронного кабінету в ЄСІТС.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушеннями вимог статті 163 ЦПК України.
Враховуючи вищенаведене,керуючись ст. ст. 163, 165, 259-261, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 у видачі судового наказу про стягнення з Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут спеціальних сталей, сплавів та феросплавів» заборгованості по заробітній платі.
Роз`яснити заявнику, що відмова у видачі судового наказу з наведених підстав не є перешкодою для звернення до суду з тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження або для повторного звернення із заявою видачу судового наказу після усунення обставин, які були підставою для відмови у його видачі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, але може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Запорізького апеляційного суду.
Суддя М.М. Мінаєв
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123072295 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Мінаєв М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні