Справа № 161/20652/24
Провадження № 2/161/5299/24
У Х В А Л А
про залишення без руху
08 листопада 2024 року суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Кихтюк Р.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про відшкодування шкоди, завданої в результаті незаконних дій/бездіяльності державних органів при здійсненні ними своїх повноважень, -
в ст ан ов ив :
ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про відшкодування шкоди, завданої в результаті незаконних дій/бездіяльності державних органів при здійсненні ними своїх повноважень.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
Вивчивши матеріали поданої позовної заяви, вважаю, що вона не відповідає вимогам цивільного процесуального законодавства України, з огляду на наступне.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Разом з тим, у поданій заяві ОСОБА_1 не зазначив заінтересованих осіб, рішення по яких може вплинути на їхні права та інтереси, їх адреси, а також не вказав відомостей про наявність або відсутність електронних кабінетів сторін у справі.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від його сплати відповідно до закону.
Пільги щодо сплати судового збору, визначені у ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Позивач вважає себе звільненим від сплати судового збору на підставі п. 3 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір».
За змістом п. 3 ч. 2 ст.3Закону України«Про судовийзбір» судовий збір не справляється за подання заяви про поворот виконання судового рішення.
Водночас, згідно п. 11 ч. 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.
Однак, позивачем заявлено вимоги про стягнення упущеної вигоди в сумі 1100974,00 грн., які не відносяться до категорії вимог, за подачу яких, згідно п. 11 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір не сплачується.
Положеннями п. 1 ч. 1 ст.4Закону України«Про судовийзбір» передбачено, що за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн) та не більше 5 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб (15140,00 грн).
З огляду на викладене, вважаю, що позовна заява не є належним чином оформленою та подана до суду не у відповідності до вимог цивільного процесуального закону.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху, надати позивача строк для усунення вказаних недоліків, а саме: визначити та вказати заінтересованих осіб по справі, зазначити їх повне найменування, надати копію позовної заяви з додатками відповідно до кількості сторін та надати оригінал квитанції про сплату судового збору або представити докази звільнення від його сплати відповідно до закону.
Керуючись ст. ст. 177, 185 ЦПК України, -
у хв ал ив :
Позовну заяву ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про відшкодування шкоди, завданої в результаті незаконних дій/бездіяльності державних органів при здійсненні ними своїх повноважень залишити без руху.
Надати скаржнику строк для усунення зазначених недоліків протягом 10-ти днів з дня отримання копії ухвали.
У випадку не усунення недоліків у зазначений судом строк скарга буде вважатись неподаною та повернута скаржнику.
Ухвала не оскаржується.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Р.М. Кихтюк
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123075267 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Кихтюк Р. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні