Рішення
від 13.11.2024 по справі 698/643/24
КАТЕРИНОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 698/643/24

Провадження № 2-о/698/34/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2024 р. Катеринопільський районний суд Черкаської області в складі:

головуючого судді Баранова О.І.,

з участю:

присяжних Шеремет В.М.,

Величко О.А.,

секретаря судових засідань Пугачовської Т.І.,

заявника ОСОБА_1 ,

заінтересованої особи ОСОБА_2 ,

розглянувши в порядку окремого провадження у закритому судовому засіданні у залі суду в селищі Калинопіль справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , орган опіки та піклування Звенигородської районної державної адміністрації Черкаської області; служба у справах дітей Звенигородської районної державної адміністрації Черкаської області, про усиновлення дітей, -

ВСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про усиновлення одним із подружжя дитини другого з подружжя.

Заявник зазначив, що бажає всиновити малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який є сином його дружини ОСОБА_2 , за їх спільною згодою. Просить суд оголосити його усиновлювачем дитини та внести відповідні зміни до актового запису про народження дитини.

Заявник ОСОБА_1 у судовому засіданні підтримав заяву про усиновлення, просить заяву задовольнити у повному обсязі.

Заінтересована особа ОСОБА_2 підтримала подану заяву, просить задовольнити її вимоги.

Представник заінтересованої особи: відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Черкаси Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Ляшко Л., подала заяву про розгляд справи без участі їхнього представника, при ухваленні рішення поклалася на розсуд суду.

Від представника заінтересованих осіб: органу опіки та піклування Звенигородської районної військової адміністрації Черкаської області, служби у справах дітей Звенигородської районної військової адміністрації Черкаської області Піковського Ю. до суду надійшла заява про розгляд справи без участі їхнього представника, заявлені вимоги підтримав.

Суд, вислухавши учасників справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги заяви та заперечення на них, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, застосувавши відповідні норми матеріального та процесуального права, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що 20.07.2021 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було укладено шлюб, зареєстрований відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Черкаси Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), актовий запис №1181 від 20.07.2021 року.

Згідно свідоцтва про народження серія НОМЕР_1 від 27.11.2015 року, ОСОБА_2 є матір`ю ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , актовий запис № 1458.

Згідно із витягом за №00045515988 від 14.06.2024 року, реєстрація народження ОСОБА_3 проведена відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Згідно відомостей, що містить довідка по склад сім`ї від 08.07.2024 року за № 182, ОСОБА_1 , дружина - ОСОБА_2 та троє дітей - ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 фактично проживають за адресою АДРЕСА_1 .

Згідно відомостей, що містить довідка про доходи від 11.06.2024 року, заявник працевлаштований на ТОВ «Катеринопільський елеватор», дохід за шість місяців склав 157881,26 грн. За місцем роботи характеризуюся позитивно.

Згідно акта обстеження умов проживання від 19 липня 2024 року, встановлено, що ОСОБА_1 , на підставі договору дарування житлового будинку від 09.08.2023 р., належить житловий будинок з надвірними спорудами, який розташований по АДРЕСА_1 . Житло повністю забезпечує потреби проживаючих, для проживання та виховання дітей у будинку створені відповідні умови, помешкання обладнане меблями, побутовою технікою, в помешканні чисто та зручно, кімнати обладнані всім необхідним для навчання та відпочинку. За результатами бесіди з дитиною ОСОБА_3 , він згоден на усиновлення.

ОСОБА_2 (як дружина та як мати) надала відповідно до ст.217 Сімейного кодексу України нотаріально засвідчену згоду на усиновлення заявником малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно висновку органу опіки та піклування Звенигородської районної військової адміністрації Черкаської області про доцільність усиновлення та відповідність інтересам дітей №01-32/2249/01-32/3699 від 22.07.2024 року, усиновлення ОСОБА_1 малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є доцільним і таким, що відповідає інтересам дитини.

Допитаний в судовому засіданні малолітній ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомив суду, що має добрі стосунки з ОСОБА_1 , називає його татом, ходять разом до школи, на рибалку. Дитина виявила бажання на усиновлення.

На підставі частини третьої статті 51 Конституції України сім`я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

Обов`язок держави забезпечити дитині захист і піклування, необхідні для її благополуччя, узгоджується з позиціями, викладеними у визнаних в Україні міжнародно-правових актах, зокрема, у Міжнародному пакті про економічні, соціальні і культурні права 1966 року (пункт 3 статті 10), Конвенції про права дитини 1989 року (стаття 3).

Як зазначив Конституційний Суд України у рішенні від 3 лютого 2009 року № 3-рп/2009 у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення частини другої статті 211 Сімейного кодексу України (справа про різницю у віці між усиновлювачем та дитиною), згідно з положеннями Принципу 2 Декларації прав дитини 1959 року при прийнятті з цією метою законів пріоритетним має бути якнайкраще забезпечення інтересів дитини.

Відповідно до статті 20 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, ратифікованої постановою Верховної Ради України № 789-XII від 27 лютого 1991 року, дитина, яка тимчасово або постійно позбавлена сімейного оточення або яка в її власних якнайкращих інтересах не може залишатися в такому оточенні, має право на особливий захист і допомогу, що надаються державою. Держави-учасниці відповідно до своїх національних законів забезпечують зміну догляду за дитиною. Такий догляд може включати, зокрема, усиновлення.

15 лютого 2011 року Верховною Радою України був прийнятий Закон України «Про ратифікацію Європейської конвенції про усиновлення дітей (переглянутої)».

Вказана Конвенція запроваджує сучасні правові стандарти у сфері усиновлення з метою максимального врахуванням найвищих інтересів дитини.

Відповідно до статті 4 Європейської Конвенції про усиновлення дітей (переглянутої), компетентний орган не приймає рішення про усиновлення, якщо не є переконаним, що усиновлення відповідатиме найвищим інтересам дитини. У кожному випадку компетентний орган приділяє особливу увагу важливості того, що усиновлення забезпечує дитину стабільними та гармонійними домашніми умовами.

Частиною п`ятою статті 24 Закону України «Про охорону дитинства» встановлено, що усиновлення допускається виключно в інтересах дитини України відповідно до закону.

Відповідно до частини першої статті 207 Сімейного кодексу України, усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Таким чином, суд звертає увагу на те, що основною і визначальною засадою усиновлення дитини є забезпечення її найвищих інтересів.

Під інтересами дитини суд розуміє необхідність створення для неї сприятливих умов (як матеріального, так і морального характеру) для виховання і всебічного розвитку (у фізичному, психічному, духовному та іншому відношенні), максимально наближених, якщо це можливо, до обстановки, звичної для дитини у втраченій нею сім`ї.

Усиновлення (удочеріння) є оформлена спеціальним юридичним актом (рішенням суду) передача на виховання в сім`ю неповнолітньої дитини на правах сина чи дочки (частина шоста статті 24 Закону України «Про охорону дитинства»).

Згідно з частиною першою статті 208 Сімейного кодексу України, усиновленою може бути дитина (стаття 6 цього Кодексу).

Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини (частини перша статті 211 Сімейного кодексу України).

Частина третя статті 211 встановлює, що усиновлювачами можуть бути подружжя, а також особи, зазначені у частинах п`ятій та шостій цієї статті.

Відповідно до вимог частин першої-другої статті 217 Сімейного кодексу України, усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків. Згода батьків на усиновлення дитини має бути безумовною. Угода про надання усиновлювачем плати за згоду на усиновлення дитини батькам, опікунам чи іншим особам, з якими вона проживає, є нікчемною.

Судом встановлено, що заявник має задовільні житлові умови, матеріальне забезпечення, фізично здоровий, не має фізичних недоліків та психічних захворювань, які б перешкоджали усиновленню, перешкод для усиновлення, зазначених у статті 212 Сімейного Кодексу України, не встановлено, усиновлення повністю відповідатиме інтересам дитини і дасть можливість забезпечити дитині стабільні та гармонійні умови життя, усиновлення є доцільним і здійснюється в інтересах дитини.

З огляду на викладене, проаналізувавши доводи заявника, дослідивши матеріали справи, враховуючи висновок органу опіки та піклування про доцільність усиновлення та відповідність інтересам дитини, виходячи з найвищих інтересів малолітньої дитини, з метою забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя, суд вважає за можливе дозволити заявнику ОСОБА_1 , усиновити малолітню дитину, оголосивши його усиновлювачем ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

На підставі частини третьої статті 314 Цивільного процесуального кодексу України, суд за клопотанням заявника приходить до переконання про внесення до актового запису про народження дитини відповідних змін в частині зазначення прізвища та по-батькові дитини, а також про запис усиновлювача батьком.

На підставі вищенаведеного, відповідно до ст. 51 Конституції України, ст. 20 Конвенції про права дитини, ст. 4 Європейської Конвенції про усиновлення дітей (переглянутої), ст.ст. 3-7, 207-234 Сімейного кодексу України, ст. 24 Закону України «Про охорону дитинства», керуючись ст.ст. 2, 11, 12, 15, 133-137, 141, 259, 263-265, 293-294, 310-314, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про усиновлення малолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця села Бродецьке, Катеринопільського району, Черкаської області, громадянина України, одруженого, який проживає за зареєстрованою адресою по АДРЕСА_1 оголосити усиновлювачем малолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Внести зміни в актовий запис про народження від 27.11.2015 року № 1458, складений відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Соснівському району м. Черкаси Черкаського міського управління юстиції у Черкаській області щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 : в частині запису «Відомості про батька» вказати - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України, місцепроживання АДРЕСА_1 ; в частині запису «Відомості про дитину» вказати: в графу «Прізвище» дитини « ОСОБА_7 » змінити на « ОСОБА_8 », в графу «По-батькові» дитини - « ОСОБА_9 » змінити на - « ОСОБА_10 », ім`я, дату народження та місце народження залишити без змін.

Після набрання рішенням законної сили направити його копію до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Черкаси Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) для внесення відповідних змін до актового запису.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Головуючий О.І. Баранов

Присяжні: Шеремет В.М.,

Величко О.А.

СудКатеринопільський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення13.11.2024
Оприлюднено21.11.2024
Номер документу123077386
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —698/643/24

Рішення від 13.11.2024

Цивільне

Катеринопільський районний суд Черкаської області

Баранов О. І.

Рішення від 13.11.2024

Цивільне

Катеринопільський районний суд Черкаської області

Баранов О. І.

Ухвала від 25.10.2024

Цивільне

Катеринопільський районний суд Черкаської області

Баранов О. І.

Ухвала від 05.09.2024

Цивільне

Катеринопільський районний суд Черкаської області

Баранов О. І.

Ухвала від 15.08.2024

Цивільне

Катеринопільський районний суд Черкаської області

Баранов О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні