Вирок
від 18.11.2024 по справі 495/10358/24
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 495/10358/24

Номер провадження 1-кп/495/1009/2024

18 листопада 2024 рокум. Білгород-Дністровський

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:

судді - ОСОБА_1

за участі секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши в спрощеному провадженні обвинувальний акт, затверджений 14 листопада 2024 у кримінальному провадженні, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023164250000437 від 12 листопада 2023 року, щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, у відношенні:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженцяміста Дружківка Донецької області,з середньою освітою, тимчасово не працевлаштованого який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого

за обвинуваченням у вчиненні кримінальних проступків, передбачених ч. 1 та ч.4 ст. 358 КК України,

сторони кримінального провадження:

прокурор Біляївської окружної прокуратури Одеської області - ОСОБА_4

обвинувачений - ОСОБА_3

захисник ОСОБА_5 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_3

ВСТАНОВИВ:

1. Формулювання обвинувачення у кримінальному провадженні, визнане судом доведеним.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан. Відповідно до вимог п.п. 6,7 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», зокрема, запроваджено наступні заходи правового режиму воєнного стану:

- особливий режим в`їзду і виїзду громадян за територію України, а також обмеження щодо заборони перетинання деяких транзитних ділянок на прикордонних території України громадянами України, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

- перевірка у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, документи у осіб, а в разі потреби проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян, за винятком обмежень, встановлених Конституцією України;

Відповідно до ч. 6 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», у період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов`язані мати при собі військово-обліковий документ та пред`являти його за вимогою уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Будучи обізнаним про правові наслідки прийнятих нормативно-правових актів, маючи на меті безперешкодно пересуватись територією України, в тому числі через блокпости де здійснюється перевірка військово - облікових документів, приблизно на початку жовтня 2023 року, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв`язку з проведенням на території України загальної мобілізації, з метою безперешкодного пересування територією України, в тому числі через блокпости де здійснюється перевірка військово - облікових документів, вирішив самостійно виготовити підроблені документи, а саме тимчасове посвідчення військовозобов`язаного та довідку військово-лікарської комісії на своє ім`я, з метою їх подальшого використання.

З цією метою,обвинувачений ОСОБА_3 , приблизно на початку жовтня 2023 року, перебуваючи за місцем мешканняу квартирі АДРЕСА_3 , з метою реалізації власного протиправного умислу, використовуючи власний мобільний пристрій марки SAMSUNG обладнаний сім картою з абонентським номером НОМЕР_1 , відшукав у мережі інтернет оголошення з невстановленим в ході досудового розслідування контактним номером телефону про продаж за грошові кошти у розмірі 3000 гривень двох кліше з відображенням на них: круглої гербової печатки ІНФОРМАЦІЯ_3 та прямокутного штампу «ВЗЯТО на військовий облік» військовозобов`язаних ІНФОРМАЦІЯ_3 .

В подальшому, приблизно на початку жовтня 2023 року, більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено, обвинувачений ОСОБА_3 , використовуючи власний вищевказаний мобільний пристрій зателефонував невстановленій в ході досудового розслідування особі на невстановлений дізнанням номер телефону та домовився з останньою про особисту зустріч з метою придбання вищевказаних кліше.

Надалі, приблизно на початку жовтня 2023 року, більш точного часу дізнанням не встановлено, ОСОБА_3 , зустрівся з вказаною вище невстановленою в ході слідства особою біля буд. АДРЕСА_4 , надав останній 3000 гривень, та отримав від неї вищевказані кліше.

В подальшому, на початку жовтня 2023, більш точного часу слідством не встановлено, обвинувачений ОСОБА_3 перебуваючи за місцем проживання - у квартирі АДРЕСА_3 , усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно - небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, використовуючи власні стаціонарний комп`ютер, принтер з лазерним способом друку, принтер зі струменевим способом друку, письмове приладдя, вищевказані придбані кліше, папір, виготовив завідомо підроблені документи, а саме тимчасове посвідчення військовозобов`язаного серії НОМЕР_2 від 17.07.2023 та довідку військово-лікарської комісії № 152/2/84 від 17.07.2023, які заповнені на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та містять недостовірні відомості про непридатність останнього до військової служби.

Не зупиняючись на досягнутому,обвинувачений ОСОБА_3 , 11.11.2023 приблизно о 17 годині 27 хвилині, перебуваючи на прикордонно - контрольному пості «Маяки», який розташований на автошляху М-15 (Одеса - Рені, координати НОМЕР_3 , НОМЕР_4 ), діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи, що документи є підробленими, оскільки самостійно їх виготовив та відповідно до вимог ч. 13 ст. 2 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» та в порядку визначеному «Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затвердженого Наказом Міністра оборони України 14.08.2008 № 402, не проходив обов`язковий медичний огляд військово-лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_3 , пред`явив працівнику державної прикордонної служби України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , тимчасове посвідчення військовозобов`язаного серії НОМЕР_2 від 17.07.2023 та довідку військово-лікарської комісії № 152/2/84 від 17.07.2023, нібито видані ІНФОРМАЦІЯ_3 , заповнені на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,які містять відомості про непридатність останнього до військової служби, тобто використав завідомо підроблені документи.

Таким чином,обвинувачений ОСОБА_3 вчинив підроблення посвідчення та іншого офіційного документа, який видається установою, яка має право видавати такі документи і який надає права та звільняє від обов`язків, з метою використання його іншою особою та умисно використав завідомо підробленого документу.

2. Підстави доведеності винуватості поза розумним сумнівом.

15 листопада 2024 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області надійшов обвинувальний акт у відношенні ОСОБА_3 за обвинуваченням у вчиненні кримінальних проступків, передбачених ч. 1 ст. 358, ч.4 ст. 358 КК України у якому міститься клопотанням прокурора Біляївської окружної прокуратури Одеської області ОСОБА_7 про розгляд обвинувального акту в спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні.

До обвинувального акту додані:

- письмова заява підозрюваного ОСОБА_3 від 4 листопада 2024 року , складена в присутності захисника ОСОБА_5 щодо беззаперечного визнання своєї винуватості, згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права апеляційного оскарження згідно з частиною другою ст. 302 КПК України та згоди з розглядом обвинувального акту в спрощеному провадженні;

- матеріали досудового розслідування.

Відповідно до наданих матеріалів, на час надходження обвинувального акту до суду щодо обвинуваченого ОСОБА_3 не застосовано затримання після виявлення вчиненого кримінального проступку.

Ураховуючи зазначене, суд уважав можливим розглянути обвинувальний акт у відношенні обвинуваченого ОСОБА_3 у вчиненні кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, що узгоджується з приписами частини 2 статті 381 КПК України.

Ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом.

Згідно з ч. 3 ст. 381 КПК України спрощене провадження щодо кримінальних проступків здійснюється згідно із загальними правилами судового провадження, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цього параграфа.

Відповідно до ч. 2 ст. 382 КПК України вирок суду за результатами спрощеного провадження ухвалюється в порядку, визначеному цим Кодексом, та повинен відповідати загальним вимогам до вироку суду. У вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.

Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 374 КПК України у мотивувальній частині вироку зазначаються, у разі визнання особи винуватою, формулювання обвинувачення, визнаного судом доведеним, із зазначенням місця, часу, способу вчинення та наслідків кримінального правопорушення, форми вини і мотивів кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України Про судоустрій та статус суддів суддя, який розглядає справу одноособово, діє як суд.

Діючи відповідно до вимог частин 1, 2 ст. 17, статей 369-371, 374, ч. 3 ст. 381, ч. 2 ст. 382 КПК України суд перевірив обставини, які встановлені органом досудового розслідування, та які не оспорюються учасниками судового провадження.

Зокрема, з обвинувального акту вбачається, що досудовим розслідуванням було встановлено, щоУказом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан. Відповідно до вимог п.п. 6,7 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», зокрема, запроваджено наступні заходи правового режиму воєнного стану:

- особливий режим в`їзду і виїзду громадян за територію України, а також обмеження щодо заборони перетинання деяких транзитних ділянок на прикордонних території України громадянами України, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

- перевірка у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, документи у осіб, а в разі потреби проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян, за винятком обмежень, встановлених Конституцією України;

Відповідно до ч. 6 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», у період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов`язані мати при собі військово-обліковий документ та пред`являти його за вимогою уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Будучи обізнаним про правові наслідки прийнятих нормативно-правових актів, маючи на меті безперешкодно пересуватись територією України, в тому числі через блокпости де здійснюється перевірка військово - облікових документів, приблизно на початку жовтня 2023 року, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв`язку з проведенням на території України загальної мобілізації, з метою безперешкодного пересування територією України, в тому числі через блокпости де здійснюється перевірка військово - облікових документів, вирішив самостійно виготовити підроблені документи, а саме тимчасове посвідчення військовозобов`язаного та довідку військово-лікарської комісії на своє ім`я, з метою їх подальшого використання.

З цією метою,обвинувачений ОСОБА_3 , приблизно на початку жовтня 2023 року, перебуваючи за місцем мешканняу квартирі АДРЕСА_3 , з метою реалізації власного протиправного умислу, використовуючи власний мобільний пристрій марки SAMSUNG обладнаний сім картою з абонентським номером НОМЕР_1 , відшукав у мережі інтернет оголошення з невстановленим в ході досудового розслідування контактним номером телефону про продаж за грошові кошти у розмірі 3000 гривень двох кліше з відображенням на них: круглої гербової печатки ІНФОРМАЦІЯ_3 та прямокутного штампу «ВЗЯТО на військовий облік» військовозобов`язаних ІНФОРМАЦІЯ_3 .

В подальшому, приблизно на початку жовтня 2023 року, більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено, обвинувачений ОСОБА_3 , використовуючи власний вищевказаний мобільний пристрій зателефонував невстановленій в ході досудового розслідування особі на невстановлений дізнанням номер телефону та домовився з останньою про особисту зустріч з метою придбання вищевказаних кліше.

Надалі, приблизно на початку жовтня 2023 року, більш точного часу дізнанням не встановлено, ОСОБА_3 , зустрівся з вказаною вище невстановленою в ході слідства особою біля буд. АДРЕСА_4 , надав останній 3000 гривень, та отримав від неї вищевказані кліше.

В подальшому, на початку жовтня 2023, більш точного часу слідством не встановлено, обвинувачений ОСОБА_3 перебуваючи за місцем проживання - у квартирі АДРЕСА_3 , усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно - небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, використовуючи власні стаціонарний комп`ютер, принтер з лазерним способом друку, принтер зі струменевим способом друку, письмове приладдя, вищевказані придбані кліше, папір, виготовив завідомо підроблені документи, а саме тимчасове посвідчення військовозобов`язаного серії НОМЕР_2 від 17.07.2023 та довідку військово-лікарської комісії № 152/2/84 від 17.07.2023, які заповнені на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та містять недостовірні відомості про непридатність останнього до військової служби.

Не зупиняючись на досягнутому,обвинувачений ОСОБА_3 , 11.11.2023 приблизно о 17 годині 27 хвилині, перебуваючи на прикордонно - контрольному пості «Маяки», який розташований на автошляху М-15 (Одеса - Рені, координати НОМЕР_3 , НОМЕР_4 ), діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи, що документи є підробленими, оскільки самостійно їх виготовив та відповідно до вимог ч. 13 ст. 2 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» та в порядку визначеному «Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затвердженого Наказом Міністра оборони України 14.08.2008 № 402, не проходив обов`язковий медичний огляд військово-лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_3 , пред`явив працівнику державної прикордонної служби України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , тимчасове посвідчення військовозобов`язаного серії НОМЕР_2 від 17.07.2023 та довідку військово-лікарської комісії № 152/2/84 від 17.07.2023, нібито видані ІНФОРМАЦІЯ_3 , заповнені на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,які містять відомості про непридатність останнього до військової служби, тобто використав завідомо підроблені документи.

4. Мотиви призначення покарання.

Суд уважає, що підстави застосування статей 69, 69-1 КК України при призначенні покарання - відсутні.

Призначаючи обвинуваченому ОСОБА_3 покарання суд ураховує, що покарання, як захід державного реагування на осіб, котрі вчинили кримінальне правопорушення, є головною і найбільш поширеною формою реалізації кримінальної відповідальності, роль і значення якого багато в чому залежать від обґрунтованості його призначення і реалізації. Застосування покарання є одним із завершальних етапів кримінальної відповідальності, на якому суд вирішує питання, визначені ч. 1 ст. 368 КПК, та яке виступає правовим критерієм, показником негативної оцінки як самого правопорушення, так і особи, котра його вчинила. Покарання завжди має особистий, індивідуалізований характер, а його призначення і виконання можливе тільки щодо особи, визнаної винною у вчиненні кримінального правопорушення. При цьому призначення необхідного і достатнього покарання певною мірою забезпечує відчуття справедливості як у потерпілого, так і суспільства.

За змістом статей 50, 65 КК, особі, яка скоїла кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для виправлення та попередження скоєння нових кримінальних правопорушень. Це покарання має відповідати принципам законності, обґрунтованості, справедливості, співмірності та індивідуалізації, що є системою найбільш істотних правил і критеріїв, які визначають порядок та межі діяльності суду під час обрання покарання. Суд повинен ураховувати ступінь тяжкості кримінального правопорушення, конкретні обставини його скоєння, форму вини, наслідки цього діяння, дані про особу, обставини, що впливають на покарання, ставлення особи до своїх дій, інші особливості справи, які мають значення для забезпечення відповідності покарання характеру та тяжкості кримінального правопорушення.

Покарання завжди призначається як відповідний захід примусу держави за вчинене кримінальне правопорушення, виконує виправну функцію і водночас запобігає вчиненню нових кримінальних правопорушень як самим засудженим, так і іншими особами. Оптимальним орієнтиром такої діяльності є визначення покарання в тому обсязі, який був би достатнім для досягнення найближчої мети покарання - виправлення засудженого.

З урахуванням викладених обставин по справі, особистості обвинуваченого, який не працює, тяжкості вчиненого кримінального проступку, покарання, яке передбачено за вчинений кримінальний проступок, обставини, що пом`якшують покарання, суд вважає, що виправлення та перевиховання обвинуваченого можливо без ізоляції від суспільства, шляхом призначення ОСОБА_3 покарання у вигляді штрафу.

На думку суду, залучення до такого виду призначеного виду покарання створить процес позитивних змін, які відбуваються в особистості та створюють готовність до самокерованої правослухняної поведінки обвинуваченого ОСОБА_3

5. Мотиви ухвалення інших рішень щодо питань, які вирішуються судом при ухваленні вироку, та положення закону, якими керувався суд.

Ураховуючи те, що стосовно обвинуваченого ОСОБА_3 запобіжний захід не застосовувався, а сторони провадження не заявили клопотання про застосування відносно обвинуваченого запобіжного заходу, суд не вбачає підстав для застосування запобіжного заходу до набрання вироком законної сили стосовно обвинуваченого.

Цивільний позов не заявлений. Процесуальні витрати у кримінальному провадженні - витрати по проведенню експертизи в розмірі 9087 гривень 36 коп - слід стягнути з обвинуваченого ОСОБА_3

Речові докази по справі - завідомо підроблені документи - тимчасове посвідчення військовозобов`язаного серії НОМЕР_2 від 17.07.2023 та довідку військово-лікарської комісії № 152/2/84 від 17.07.2023, нібито видані ІНФОРМАЦІЯ_3 , заповнені на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 -слід зберігати в матеріалах кримінального провадження № 12023164250000437 від 14 листопада 2023 року ,знявши арешт з вказаного майна.

Керуючись статтями 7, 17, 100, 124, 301, 302, 368-371, 374, 376, 381, 382, 395 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні кримінальних проступків, передбачених ч.1 ст.358, ч.4 ст. 358 КК України та призначити йому покарання :

- ч.1 ст. 358 КК України у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян,що становить 17 000 гривень,

- за ч. 4 ст. 358 КК України у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян,що становить 850 гривень.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України ,шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно ОСОБА_3 призначити покарання у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень.

Запобіжний захід засудженому ОСОБА_3 до набрання вироком законної сили - не обирати.

Стягнути з засудженого ОСОБА_3 на користь держави витрати по проведенню експертизи в розмірі 9087 гривень 36 коп.

Речові докази по справі - завідомо підроблені документи - тимчасове посвідчення військовозобов`язаного серії НОМЕР_2 від 17.07.2023 та довідку військово-лікарської комісії № 152/2/84 від 17.07.2023, нібито видані ІНФОРМАЦІЯ_3 , заповнені на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 -зберігати в матеріалах кримінального провадження № 12023164250000437 від 14 листопада 2023 року ,знявши арешт з вказаного майна.

Вирок може бути оскаржений до Одеського апеляційного суду через Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області протягом 30 (тридцяти) днів з дня отримання копії вироку.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 394 КПК України вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому статями 381 та 382 цього Кодексу, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги вирок суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Копію вироку за результатами розгляду обвинувального акту щодо вчинення кримінального проступку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.

ОСОБА_1

СудБілгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення18.11.2024
Оприлюднено20.11.2024
Номер документу123078455
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів

Судовий реєстр по справі —495/10358/24

Ухвала від 26.12.2024

Кримінальне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Анісімова Н. Д.

Вирок від 18.11.2024

Кримінальне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Анісімова Н. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні