Ухвала
від 18.11.2024 по справі 760/27304/24
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №760/27304/24 Провадження №2/760/11404/24

УХВАЛА

про передачу справи на розгляд іншого суду за підсудністю

«18» листопада 2024 року м. Київ

Суддя Солом`янського районного суду міста Києва Тесленко І. О., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «СВЕА ФІНАНС»</a>, треті особи: Регіональна філія міста Києва та Київської області державного підприємства «Національні інформаційні системи», ОСОБА_2 про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження майном шляхом зняття обтяження у вигляді застави рухомого майна і виключення відповідного запису з Державного реєстру обтяжень рухомого майна,

ВСТАНОВИВ:

до Солом`янського районного суду м. Києва звернулася ОСОБА_1 , з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «СВЕА ФІНАНС»</a>, треті особи: Регіональна філія міста Києва та Київської області державного підприємства «Національні інформаційні системи», ОСОБА_2 про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження майном шляхом зняття обтяження у вигляді застави рухомого майна і виключення відповідного запису з Державного реєстру обтяжень рухомого майна.

28 жовтня 2024 року на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями матеріали цивільної справи передані судді Тесленко І.О.

Згідно ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Однією із умов реалізації права особи на пред`явлення позовної заяви є дотримання вимог підсудності.

Відповідно до ч. 1 ст. 378 ЦПК України, судове рішення, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).

Статтею 125 Конституції України передбачено, що судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.

Аналогічні положення закріплені в ч. 1 ст. 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Територіальна підсудність - це компетенція із розгляду справ однорідними судами залежно від території, на яку поширюється їх юрисдикція.

Основними видами територіальної підсудності є, зокрема загальна, альтернативна та виключна.

Види підсудності передбачають в одних випадках пільги сторонам при виборі суду, в інших - створення найсприятливіших умов для вирішення справи, забезпечення незалежності та неупередженості суду, захист прав заінтересованих осіб.

Загальна територіальна підсудність встановлюється як загальне правило і застосовується у тому випадку, коли вона не змінена або доповнена іншим видом територіальної підсудності.

Відповідно до ст. 1 ЦПК України визначає юрисдикцію та повноваження загальних судів щодо цивільних спорів та інших визначених цим Кодексом справ, встановлює порядок здійснення цивільного судочинства.

Предметом позову у даному спорі є вимога про усунення перешкод у здійсненні права власності рухомим майном, спосіб захисту порушеного права при припиненні обтяження рухомого майна є аналогічним при знятті арешту з майна.

Таким чином, підсудність даного позову за місцем знаходження відповідача (ч. 2 ст. 27 ЦПК України) не може бути визначена Солом`янському районному суду м. Києва.

Відповідно до ч. 2 ст. 30 ЦПК України, позови про зняття арешту з майна пред`являються за місцезнаходженням цього майна або основної його частини.

Забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням норм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини, які відповідно до статті 17 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3477-IV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.

Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції 1950 року кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.

Як вбачається із заявлених позивачем позовних вимог, остання просить суд: усунути перешкоди в користуванні власністю на автомобіль DAEWOO Lanos 2006, загальний легковий седан-В, реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер шасі НОМЕР_2 Venicle identification number НОМЕР_6, шляхом зняття обтяження у вигляді застави рухомого майна і виключення напису з Державного реєстру обтяжень рухомого майна: Зареєстроване, Вид обтяження: приватне обтяження, Тип реєстрації: Поточна, Тип обтяження: застава рухомого майна, Зареєстровано: 07.11.2019, 15:32:49 за № 27189590, реєстратором: Біленька Євгенія Володимирівна, Регіональна філія міста Києва та Київської області державного підприємства «Національні інформаційні системи», Київська обл., Документ-підстава: Договір відступлення, серія та номер: 992/К, виданий: 16.11.2018, видавник: Товариство з обмеженою відповідальністю «РОСВЕН ІНВЕСТ УКРАЇНА», Об`єкт обтяження: автомобіль легковий, DAEWOO Lanos 2006, Номер об`єкта: НОМЕР_3 , Відомості про обмеження відчуження: заборонено відчужувати Боржник: ОСОБА_2 , код: НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 , Обтяжувач: Товариство з обмеженою відповідальністю «РОСВЕН ІНВЕСТ УКРАЇНА», код: 37616221, 03124, м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, буд. 6, Розмір основного зобов`язання: 468073,98 грн., Строк виконання зобов`язання: 07.11.2024, Термін дії: 07.11.2024, Звернення стягнення: Не зареєстровано.

Позовні вимоги стосуються рухомого майна-автомобіля.

Відповідно до п. 24 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів від 07.09.1998 № 1388, реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюється за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) фізичної особи чи місцезнаходження юридичної особи. При цьому в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації (проживання) фізичної особи (для внутрішньо переміщених осіб - місце проживання на підставі відповідних документів) або місце реєстрації юридичної особи, за якою реєструється транспортний засіб.

При цьому, з копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серія НОМЕР_5 , яке міститься в матеріалах справи, вбачається, що власником зазначеного автомобіля є позивач ОСОБА_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 . Місце реєстрації позивача за вказаною вище адресою також підтверджується копією паспорту останньої.

Отже, в даному випадку, постійним місцезнаходженням транспортного засобу є місце реєстрації власника.

Таким чином, справа підсудна Оболонському районному суду міста Києва.

Враховуючи предмет позову, беручи до уваги те, що спірні правовідносини допускають застосування виключної підсудності, передбаченої ч. 2 ст. 30 ЦПК України, до спірних правовідносин підлягає застосування саме правила виключної підсудності.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Згідно ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

З врахуванням вищевикладеного, суддя дійшла висновку, що цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «СВЕА ФІНАНС»</a>, треті особи: Регіональна філія міста Києва та Київської області державного підприємства «Національні інформаційні системи», ОСОБА_2 про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження майном шляхом зняття обтяження у вигляді застави рухомого майна і виключення відповідного запису з Державного реєстру обтяжень рухомого майна , не підлягає розгляду в Солом`янському районному суді м. Києва, та має бути передана за підсудністю до Оболонського районного суду міста Києва (04212, місто Київ, вул. Левка Лук`яненка, буд. 2 Є).

На підставі викладеного керуючись, ст. ст. 27, 31, 32, 258, 260, 353 ЦПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

цивільну справу № 760/27304/24 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «СВЕА ФІНАНС»</a>, треті особи: Регіональна філія міста Києва та Київської області державного підприємства «Національні інформаційні системи», ОСОБА_2 про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження майном шляхом зняття обтяження у вигляді застави рухомого майна і виключення відповідного запису з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, направити за підсудністю до Оболонського районного суду міста Києва (04212, місто Київ, вул. Левка Лук`яненка, буд. 2 Є).

Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя І.О. Тесленко

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.11.2024
Оприлюднено20.11.2024
Номер документу123078534
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них:

Судовий реєстр по справі —760/27304/24

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Тесленко І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні