Ухвала
від 18.11.2024 по справі 906/1154/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

"18" листопада 2024 р. м. Житомир Справа № 906/1154/24

Господарський суд Житомирської області у складі судді Машевської О.П.,

розглянувши матеріали позовної заяви

Державного підприємства Міністерства оборони України Агенція оборонних закупівель

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Житомирська торгова компанія"

про стягнення 4 469 300 грн,

ВСТАНОВИВ:

15 листопада 2024 через підсистему "Електронний суд" надійшла позовна заява Державного підприємства Міністерства оборони України Агенція оборонних закупівель до Товариства з обмеженою відповідальністю "Житомирська торгова компанія" про стягнення 4 469 300 грн.

Правові підстави позову: ст.ст. 525, 526, 530, 549, ЦК України, ст. 217, 230, 231 ГК України. Фактичні підстави: Державний контракт на поставку (закупівлю) товарів для потреб безпеки і оборони від 06.06.2024 №21/2-319-VDK-24.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України. Підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

Суд ухвалює відкрити загальне позовне провадження, стадія - підготовче провадження.

З огляду на зазначене, Суд приймає до уваги таке.

Предметом позову є вимога про стягнення 4 469 300 грн штрафних санкції за Державним контрактом на поставку (закупівлю) товарів для потреб безпеки і оборони від 06.06.2024 №21/2-319-VDK-24.

Закон України "Про інформацію" від 02.10.1992 №2657-XІІ (тут і далі за текстом - Закон №2657-ХІІ) регулює відносини щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації.

У абз. 1-3 ч. 1 ст. 1 Закону №ХІІ визначено, що документ - матеріальний носій, що містить інформацію, основними функціями якого є її збереження та передавання у часі та просторі; захист інформації - сукупність правових, адміністративних, організаційних, технічних та інших заходів, що забезпечують збереження, цілісність інформації та належний порядок доступу до неї; інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.

У ч.ч. 1,3 Закону №ХІІ вказано, що інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація. Порядок віднесення інформації до таємної або службової, а також порядок доступу до неї регулюються законами.

Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 №2939-VІ зазначено, що інформацією з обмеженим доступом є: 1) конфіденційна інформація; 2) таємна інформація; 3) службова інформація.

У п.п. 1-3 ч.2 ст. 6 вказаного Закону визначено, що обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог: 1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи кримінальним правопорушенням, для охорони здоров`я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя; 2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам; 3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Згідно ч. 1 ст. 11 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" від 02.06.2016 №1402-VІІІ вказано, що судові рішення, судові засідання та інформація щодо справ, які розглядаються судом, є відкритими, крім випадків, установлених законом. Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа має право на вільний доступ до судового рішення в порядку, встановленому законом.

Частиною 5 ст. 11 вказаного Закону визначено, що розгляд справи у закритому судовому засіданні допускається за вмотивованим рішенням суду виключно у випадках, визначених законом.

За приписами частини першої статті 8 Кодексу розгляд справ у господарських судах проводиться усно і відкрито, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

При цьому відповідно до частини восьмої статті 8 Кодексу розгляд справи у закритому судовому засіданні проводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, необхідності захисту особистого та сімейного життя людини, а також в інших випадках, установлених законом.

Суд зазначає, що у матеріалах позовної заяви наявні документи, що містять інформацію, пов`язану з інтересами національної безпеки та обороноздатністю України та в умовах правового режиму воєнного стану відкритий розгляд справи може мати наслідком завдання істотної шкоди таким інтересам.

Відповідно до частин восьмої-десятої статті 8 Кодексу розгляд справи у закритому судовому засіданні проводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, необхідності захисту особистого та сімейного життя людини, а також в інших випадках, установлених законом. Про розгляд справи у закритому судовому засіданні постановляється ухвала. Суд ухвалою може оголосити судове засідання закритим повністю або закритою його частину. Розгляд справи та вчинення окремих процесуальних дій у закритому судовому засіданні проводяться з додержанням правил здійснення судочинства в господарських судах. Під час такого розгляду можуть бути присутні лише учасники справи, а в разі необхідності - свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі. Суд попереджає зазначених осіб про обов`язок не розголошувати інформацію, для забезпечення захисту якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій відбувається в закритому судовому засіданні.

Суд зазначає, що в силу приписів частини одинадцятої статті 8 ГПК України використання систем відеоконференц-зв`язку та транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет у закритому судовому засіданні не допускаються.

Згідно з частиною дванадцятої статті 8 ГПК України якщо під час закритого судового засідання буде встановлено, що інформація, для забезпечення нерозголошення якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій відбувалися в закритому судовому засіданні, вже є публічно доступною або обмеження доступу до інформації є безпідставним чи не відповідає закону, суд постановляє ухвалу про подальший розгляд справи у відкритому судовому засіданні.

Суд ухвалює здійснювати розгляд справи у закритому засіданні.

Станом на 18.11.2024 наявний зареєстрований Електронний кабінет у сторін спору у системі Електронний суд ЄСІКС на виконання ч.6 ст. 6 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 6, 8, 162, 164, 176, 234-235 Господарського процесуального кодексу України

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

3. Здійснювати розгляд справи в закритому засіданні.

4. Підготовче засідання призначити на "19" грудня 2024 р. о 11:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський,3/65 в залі судових засідань № 108.

5. Відповідачу подати відзив на позов із урахуванням вимог ст.165 ГПК України.

Звернути увагу відповідача, що копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи одночасно з надісланням відзиву до суду.

6. Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені документами відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України.

Рекомендувати учасникам судового процесу:

- надавати процесуальні документи до суду через підсистему Електронний суд: https://id.court.gov.ua/; офіційну електронну адресу суду: inbox@zt.arbitr.gov.ua;

- вказувати у процесуальних документах актуальні електронні адреси, в тому числі своїх представників, а також актуальні мобільні номери телефонів та найбільш зручний месенджер;

- подавати окремо оформленими документами заяви (клопотання) з кожного процесуального питання (ст. ст. 169,170 ГПК України).

Ухвала набрала законної сили 18.11.2024 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Машевська О.П.

1- у справу

2- позивачу (через Ел. суд)

3- відповідачу (через Ел. суд).

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення18.11.2024
Оприлюднено20.11.2024
Номер документу123080203
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —906/1154/24

Ухвала від 19.12.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

Ухвала від 10.12.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

Ухвала від 18.11.2024

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні