ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 909/1000/22
УХВАЛА
18.11.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Горпинюка І. Є., розглянувши матеріали заяви (вих. № 0900-0902-7/58376 від 07.11.2024; вх. № 9969/24 від 12.11.2024) Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018, ідентифікаційний код юридичної особи: 20551088) про кредиторські (грошові) вимоги до боржника у справі № 909/1000/22 за заявою Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про банкрутство Дочірнього підприємства "М`ясокомбінат "Зоря",
ВСТАНОВИВ:
у провадженні Господарського суду Івано-Франківської області на стадії ліквідаційної процедури перебуває справа про банкрутство Дочірнього підприємства "М`ясокомбінат "Зоря".
Постановою про визнання боржника банкрутом, яка ухвалена Господарським судом Івано-Франківської області 18.05.2023, припинено процедуру розпорядження майном Дочірнього підприємства "М`ясокомбінат "Зоря" та повноваження розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого Ведмедєва Сергія Сергійовича; боржника - Дочірнє підприємство "М`ясокомбінат "Зоря" визнано банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру щодо Дочірнього підприємства "М`ясокомбінат "Зоря" строком на чотири місяці; призначено ліквідатором Дочірнього підприємства "М`ясокомбінат "Зоря" арбітражного керуючого Бойка Олега Васильовича, серед іншого, суд зобов`язав ліквідатора Дочірнього підприємства "М`ясокомбінат "Зоря" один раз у місяць надавати суду та комітету кредиторів Дочірнього підприємства "М`ясокомбінат "Зоря" документально підтверджені проміжні звіти про хід ліквідаційної процедури з інформацією про фінансове становище боржника та використання його коштів. Після завершення всіх розрахунків з кредиторами Дочірнього підприємства "М`ясокомбінат "Зоря" ліквідатору подати до суду належно оформлений ліквідаційний баланс та звіт про виконану роботу в ході ліквідаційної процедури боржника, з додатками, визначеними ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства.
Подальший хід ліквідаційної процедури викладено у наявних в матеріалах справи ухвалах суду та протоколах судових засідань.
12.11.2024 до суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області надійшла заява про кредиторські вимоги до боржника (вих. № 0900-0902-7/58376 від 07.11.2024; вх. № 9969/24 від 12.11.2024), в якій заявник просить суд визнати його кредиторські вимоги в сумі 576,44 грн та включити до реєстру вимог кредиторів як вимоги другої черги.
Дослідивши матеріали заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про кредиторські вимоги до боржника, суд зазначає наступне.
Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Вимоги до заяви кредитора визначені статтею 45 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ).
Частиною третьою ст. 45 КУзПБ передбачено, що до заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платники, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп. 10 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), ставка судового збору становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2024 року становить 3028 гривень.
Отже, за подання заяви з грошовими вимогами кредитора до боржника кредитор повинен сплатити судовий збір у розмірі 6056,00 грн.
Відтак, як доказ сплати судового збору кредитором до матеріалів заяви додано платіжну інструкцію № 3240 від 30 жовтня 2024 р. на суму 3028,00 грн.
В контексті викладеного, судовий збір сплачено кредитором у неналежному розмірі.
Також при дослідженні матеріалів заяви кредитора судом встановлено, що як доказ надсилання копії заяви боржнику і ліквідатору, до заяви додано cписок № 11.11.2024 згрупованих відправлень рекомендованих листів від 11.11.2024; опис вкладення до поштового відправлення - відсутній.
В абзаці 2 пункту 17 Правил надання послуг поштового зв`язку визначено, що підтвердженням вмісту вкладення до поштового відправлення із зазначенням індивідуальних ознак відповідного вкладення (конкретний вид, кількість тощо), що відрізняє його від інших речей, є опис вкладення до поштового відправлення.
Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відправником відкритими для перевірки їх вкладення (абз. 2 п. 47 Правил).
Відтак, доданий до заяви список згрупованих відправлень рекомендованих листів не може вважатися належним доказом направлення заяви про кредиторські вимоги на адресу боржника та ліквідатора.
Згідно з ч. 1 ст. 46 КУзПБ господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху суд повідомляє заявнику про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з кредиторськими (грошовими) вимогами до боржника (вих. № 0900-0902-7/58376 від 07.11.2024; вх. № 9969/24 від 12.11.2024) залишити без руху, повідомити заявника про недоліки поданої заяви та надати п`ятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для їхнього усунення, а також попередити заявника про те, що відповідно до ч. 2 ст. 46 КУзПБ, якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду, в іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
Керуючись статтями 2, 45, 46, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з кредиторськими (грошовими) вимогами до боржника (вих. № 0900-0902-7/58376 від 07.11.2024; вх. № 9969/24 від 12.11.2024) залишити без руху.
Повідомити Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про виявлені судом недоліки при подачі заяви з кредиторськими (грошовими) вимогами до боржника, а саме відсутність належних доказів сплати судового збору та надсилання копії заяви боржнику і ліквідатору.
Заявнику - Головному управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області у п`ятиденний строк з дня вручення цієї ухвали надати суду докази доплати судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до боржника в розмірі 3028,00 грн та належні докази надсилання копії заяви боржнику і ліквідатору (опис вкладення з переліком документів, що направляються боржнику та ліквідатору).
Роз`яснити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про те, що відповідно до ч. 2 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства, якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду, в іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя І. Є. Горпинюк
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123080426 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Горпинюк І. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні