ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
15.11.2024Справа № 910/13751/24
Суддя Гумега О.В., розглянувши
позовну заяву ОСОБА_1
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Українське міське будівництво"
про зобов`язання вчинити дії
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Українське міське будівництво" (далі - відповідач, ТОВ "УМБ") про зобов`язання ТОВ "УМБ" повідомити ОСОБА_1 вартість частки станом на 21.07.2024, що підлягає виплаті їй, як колишньому учаснику товариства, надати обґрунтований розрахунок вартості її частки та засвідчені копії документів, які були використані при такому розрахунку.
Позовна заява і додані до неї документи сформовані у системі "Електронний суду" та зареєстровані у КП "Діловодство спеціалізованого суду".
Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Дослідивши матеріали позовної заяви № б/н від 07.11.2024 (вх. № 13751/24 від 08.11.2024), суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
У позовній заяві позивач стверджує, що "ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРАЇНСЬКЕ МІСЬКЕ БУДІВНИЦТВО", ідентифікаційний код: 44311001 ...було зареєстровано 11.08.2021 року ... Засновниками ТОВ "УМБ" стали ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ". Однак, докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 стала засновником ТОВ "УМБ" позивачем не зазначені. При цьому суд звертає увагу, що Статут ТОВ "УМБ" (належним чином засвідчену копію) до позовної заяви не додано, а згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо ТОВ "УМБ" станом на 31.10.2024 вбачається, що засновниками ТОВ "УМБ" є ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
В обгрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначила, що "Протягом тривалого часу ТОВ "УМБ" не повідомляло позивачу вартість її частки, не надало обґрунтований розрахунок такої та копії документів, необхідних для розрахунку". Однак при цьому не зазначено, яким чином відповідні питання врегульовано Статутом ТОВ "УМБ", наразі останній до позовної заяви не додано.
У позовній заяві ОСОБА_1 , посилаючись на ч. 5 ст. 24 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" стверджує, що "Позивач є такою, що вийшла зі складу учасників ТОВ "УМБ" 22.07.2024 з дня державної реєстрації її виходу", однак при цьому не зазначено докази на підтвердження державної реєстрації виходу ОСОБА_1 зі складу учасників ТОВ "УМБ".
З огляду на наведене, позивачем не дотримано вимог п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки позивачем не надано повного викладу обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги, не зазначено докази, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Позивачем не дотримано вимог п. 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки у позовній заяві позивач лише зазначив, що він "подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок судових витрат на суму 20 000,00 грн", тоді як фактично такий розрахунок суду не поданий, що додатково підтверджується переліком додатків до позовної заяви.
Таким чином, позивачем не дотримано вимог п. 5, 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, а відтак позовна заява підлягає залишенню без руху.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд відзначає, що з метою усунення встановлених недоліків позивач має:
- надати письмові пояснення, в яких навести виклад обставин із зазначенням відповідних доказів стосовно: переліку осіб, які були / є засновниками ТОВ "УМБ"; дотримання позивачем Статуту ТОВ "УМБ" та норм Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" щодо виходу зі складу ТОВ "УМБ"; державної реєстрації виходу ОСОБА_1 зі складу учасників ТОВ "УМБ";
- надати належним чином засвідчену копію Статуту ТОВ "УМБ";
- надати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 232, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надати письмові пояснення, в яких навести виклад обставин із зазначенням відповідних доказів стосовно: переліку осіб, які були / є засновниками ТОВ "УМБ"; дотримання позивачем Статуту ТОВ "УМБ" та норм Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" щодо виходу зі складу ТОВ "УМБ"; державної реєстрації виходу ОСОБА_1 зі складу учасників ТОВ "УМБ";
- надати належним чином засвідчену копію Статуту ТОВ "УМБ";
- надати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
3. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення даної ухвали.
4. Зобов`язати позивача подати до суду разом із заявою про усунення недоліків позовної заяви докази направлення копії цієї заяви і доданих до неї документів відповідачу з урахуванням положень статті 42 ГПК України.
5. Звернути увагу позивача, що виконання ним вимог ухвали суду у строк, встановлений судом, доводиться саме позивачем.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 15.11.2024 та оскарженню не підлягає.
Суддя Оксана ГУМЕГА
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123080723 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гумега О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні