ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
18.11.2024Справа № 910/13961/24Господарський суд міста Києва у складі судді Блажівської О.Є., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОР-БУД ІНВЕСТ СВ" (м. Чернівці, проспект Незалежності, 106, офіс 220; ідентифікаційний код 39794680)
про визнання недійними та скасування рішення в частині,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "ДОР-БУД ІНВЕСТ СВ" з позовом до Антимонопольного комітету України, в якому просить:
визнати недійсним пункт 1, 4, 7 резолютивної частини рішення тимчасової адміністративної колегії від 10.09.2024 № 31-р/тк про визнання, що товариство з обмеженою відповідальністю «ДОР-БУД ІНВЕСТ СВ» вчинило порушення, передбачене пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів;
визнати недійсним пункт 2, 5, 8 резолютивної частини рішення тимчасової адміністративної колегії від 10.09.2024 № 31-р/тк про накладення штрафу на товариство з обмеженою відповідальністю «ДОР-БУД ІНВЕСТ СВ» у сумі 2347419 гривень відповідно до статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» за вчинення порушень, зазначених в пункті 1,4,7 резолютивної частини цього рішення.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.162, 164 ГПК України.
Відповідно п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
У поданій позовній заяві не повністю вказано місцезнаходження позивача, а саме не зазначено поштовий індекс.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Проте, позивачем не дотримані вимоги пункту вказаної статті в частині зазначення обставин щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Так, позивачу необхідно зазначити відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлюються Законом України «Про судовий збір».
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року складає 3028,00 грн.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру підлягає сплаті 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Майновий позов (позовна вимога майнового характеру) - це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що підлягає грошовій оцінці.
Отже, будь-який майновий спір має ціну. Різновидами майнових спорів є, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми використання останнього.
Наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги позивача свідчить про її майновий характер, який має відображатися у ціні заявленого позову.
Натомість до позовних заяв немайнового характеру відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Великої Палати Верховного Суду від 26.02.2019 року у справі № 907/9/17, від 25.08.2020 року у справі № 910/13737/19, а також постанові Верховного Суду від 14.09.2022 року у справі № 280/9443/21.
Таким чином, вимога позивача про визнання недійсним та скасування пункту 2, 5, 8 резолютивної частини рішення Антимонопольного комітету України від 10.09.2024 № 31-р/тк про накладення на товариство з обмеженою відповідальністю "ДОР-БУД ІНВЕСТ СВ" штрафу у загальному розмірі 2 347 419, 00 грн. є вимогою майнового характеру, а вимоги про визнання недійсним та скасування пункту 1, 4, 7 резолютивної частини рішення Антимонопольного комітету України від 10.09.2024 № 31-р/тк про визнання, що товариство з обмеженою відповідальністю «ДОР-БУД ІНВЕСТ СВ» вчинило порушення, передбачене пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів - є вимогами немайнового характеру.
Отже, подана позивачем позовна заяви має одночасно майновий і немайновий характер.
Відповідно за немайнові вимоги сплаті підлягає судовий збір у розмірі 9 084, 00 грн. (3028,00 грн.х3).; за майнову вимогу - відповідно 35 211, 28 грн. Тобто, загальна сума судового збору, яка підлягає сплаті позивачем за подання до суду даного позову становить 44 295, 28 грн.
В той же час, до позовної заяви позивачем в недотримання приписів пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України не долучено платіжне інструкцію про сплату судового збору.
Отже, позивачу необхідно подати до суду докази сплати судового збору у розмірі 44 295, 28 грн. у визначеному законодавством порядку.
Враховуючи викладене, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОР-БУД ІНВЕСТ СВ" підлягає залишенню без руху.
При цьому суд звертає увагу, що заява про усунення недоліків також має бути направлена на адресу відповідача.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОР-БУД ІНВЕСТ СВ" залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою "ДОР-БУД ІНВЕСТ СВ" строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «ДОР-БУД ІНВЕСТ СВ» спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- зазначення повного місцезнаходження юридичної адреси позивача;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви
- подання до суду доказів сплати судового збору у розмірі 44 295, 28 грн. у визначеному законодавством порядку.
- доказів надсилання копії заяви про усунення недоліків позовної заяви з доданими документами відповідачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає
Суддя Оксана БЛАЖІВСЬКА
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123080849 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо застосування антимонопольного та конкурентного законодавства про захист економічної конкуренції щодо антиконкурентних узгоджених дій |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Блажівська О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні