Справа №403/602/24 провадження № 2/403/396/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18 листопада 2024 року с-ще Устинівка
Суддя Устинівського районного суду Кіровоградської області Атаманова С.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Долинського відділу державної виконавчої служби у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), третя особа, що не заявляє самостійних вимог: приватний нотаріус Кропивницького районного нотаріального округу Трутень Олександр Якович, про звільнення майна з-під арешту,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - адвокат Нетреба К.О. звернулась до суду із позовом до відповідача Долинського відділу державної виконавчої служби у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) (далі - Долинський ВДВС), третя особа: приватний нотаріус Трутень О.Я., про зняття арешту з нерухомого майна, належного померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , який був накладений 21 червня 2010 року на підставі виконавчого листа Устинівського районного суду №2-92 від 14 квітня 2009 року відділом державної виконавчої служби Устинівського районного управління юстиції у межах виконавчого провадження №140635249 (реєстраційний номер обтяження 9958295).
Відповідно до ч.1 ст.187 ЦПК України суддя відкриває провадження у справі за відсутності, крім іншого, підстав для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом ст.1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України, крім іншого, за подання заяв, скарг до суду.
Відповідно до ст.2 вказаного Закону платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно положень ч.2 ст.133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч.1ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України «Про державний бюджет України на 2024 рік» (на дату звернення позивача до суду) прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня 2024 року був визначений у розмірі 3028 грн. 00 коп.. Відповідно до п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою до суду позовної заяви немайнового характеру встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з абз.2 ч.7 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Суддею встановлено, що подана до суду позовна заява ОСОБА_1 та ОСОБА_2 містить одну позовну вимогу немайнового характеру, а саме: звільнення майна з-під арешту, пред`явлену до одного і того ж відповідача Долинського ВДВС.
Таким чином, розмір судового збору, який підлягав сплаті кожним з позивачів на користь держави за подання до суду вказаної позовної заяви, становить по 1211 грн. 20 коп. (0,4 х 3028 грн. 00 коп.).
Суддею встановлено, що представником позивачів - адвокатом Нетребою К.О. на підтвердження сплати судового збору у встановленому законом розмірі до позовної заяви була додана квитанція до платіжної інструкції на переказ готівки №52, виданої 25 жовтня 2024 ТВБВ №10010/0103 філії - Кіровоградського обласного управління АТ «Ощадбанк», про сплату позивачем ОСОБА_1 судового збору в сумі 1211 грн. 20 коп..
Отже, до позовної заяви не був доданий оригінал документу на підтвердження сплати іншим позивачем ОСОБА_2 судового збору у зазначеному вище розмірі і зі змісту позовної заяви та переліку доданих до неї копій документів також не вбачається сплати останньою судового збору при зверненні до суду з позовною заявою про звільнення майна з-під арешту.
З огляду на викладене, суддя приходить до висновку про відсутність доданого до позовної заяви оригіналу окремого платіжного документу, який би підтверджував сплату позивачем ОСОБА_2 судового збору в розмірі 1211 грн. 20 коп., що, як наслідок, свідчить про невиконання представником позивача вимог ч.4ст.177 ЦПК Українита є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позивачу ОСОБА_2 (її представнику) для виконання вимог ч.4ст.177 ЦПК України необхідно надати до суду оригінал квитанції (іншого платіжного документа) на підтвердження сплати нею судового збору у встановленому законом розмірі за одну позовну вимогу немайнового характеру в сумі 1211 грн. 20 коп. відповідно до положень ч.1 ст.3, ч.1, п.п.2 п.1 ч.2 ст.4, абз.2 ч.7 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за наступними реквізитами:
отримувач коштів: ГУК у Кіров.обл./тг.с-ще Устин/22030101;
код отримувача (ЄДРПОУ): 37918230;
банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.);
код банку отримувача (МФО): 899998;
рахунок: UA348999980313101206000011555;
кодкласифікації доходів бюджету: 22030101;
(судовий збір (Державна судова адміністрація України);
призначення платежу: *;101; __ (реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр); судовий збір за позовом ___ (ПІБ позивача), Устинівський районний суд Кіровоградської області.
Відповідно до ч.ч.2, 3 ст.185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивачі відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.175 та ст.177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивачі не усунули недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачам.
З урахуванням викладеного, суддею в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначені недоліки позовної заяви та спосіб їх усунення.
Відповідно до приписів ч.2 ст.185 ЦПК України, з урахуванням характеру встановлених суддею недоліків позовної заяви, позивачу необхідно встановити строк для їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст.177, 185, 187, 258, 260, 261, 353 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Долинського відділу державної виконавчої служби у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), третя особа, що не заявляє самостійних вимог: приватний нотаріус Кропивницького районного нотаріального округу Трутень Олександр Якович, про звільнення майна з-під арешту, залишити без руху та надати позивачам строк для усунення недоліків поданої позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що у разі виконання вимог ч.4 ст.177 ЦПК України відповідно до ухвали суду, позовна заява вважатиметься поданою в день її первісного подання до суду. Якщо позивачами не будуть усунуті недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Копію даної ухвали направити позивачам та їх представнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на судове рішення.
Суддя С.Ю.Атаманова
Суд | Устинівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123083785 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Устинівський районний суд Кіровоградської області
Атаманова С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні