УХВАЛА
15 листопада 2024 року
м. Київ
справа №990/315/24
адміністративне провадження №П/990/315/24
Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Єзерова А.А., розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі №990/315/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СПМК-17» до Президента України про визнання протиправним та скасування Указу Президента України від 04.04.2024 №219/2024 у частині,
УСТАНОВИВ:
03.10.2024 Товариство з обмеженою відповідальністю «СПМК-17» (далі - позивач, ТОВ «СПМК-17») звернулось до Верховного Суду як суду першої інстанції із позовною заявою до Президента України, у якій просило визнати протиправним та скасувати Указ Президента України від 04.04.2024 №219/2024 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 квітня 2024 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» в частині введення в дію пункту 77 додатку 2 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 04.04.2024 щодо ТОВ «СПМК-17», ідентифікаційний код юридичної особи 01353551.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.10.2024 справу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючого судді (судді-доповідача) Єзерова А.А., суддів Берназюка Я.О., Стародуба О.П., Бучик А.Ю., Кравчука В.М.
Верховний Суд ухвалою від 07.10.2024 позовну заяву ТОВ «СПМК-17» залишив без руху, надав строк для усунення недоліків, шляхом подання до Верховного Суду: уточненої позовної заяви (нової редакції, в якій зазначити: відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача та його представника; обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб`єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей нормативний акт та надання); доказів в підтвердження обставин, викладених у позові; доказів надсилання копії позовної заяви та копій доданих документів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу; належних доказів сплати судового збору.
17.10.2024 адвокатом Васильєвим Петром Петровичем, який діє в інтересах ТОВ «СПМК-17», через підсистему «Електронний суд» надіслано до Верховного Суду заяву про усунення недоліків позовної заяви, в якій заявник, посилаючись на усунення недоліків позовної заяви, просить відкрити провадження у цій справі. До заяви про усунення недоліків, визначених ухвалою Верховного Суду від 07.10.2024, представником позивача додано: уточнену позовну заяву; докази в підтвердження обставин, викладених у позові; докази надсилання копії позовної заяви та копій доданих документів іншим учасникам справи; документ про сплату судового збору.
Верховний Суд ухвалою від 21.10.2024: відкрив провадження у справі №990/315/24; визначив, що справа розглядатиметься у судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін; призначив справу до розгляду у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін на 04.12.2024 о 14:00; установив Президенту України двадцятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу; установив позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання до суду відповіді на відзив та пояснень, й документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив та пояснень, й доданих до них доказів відповідачу; установив відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду заперечень проти відповіді на відзив і документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечень і доданих до нього доказів ТОВ «СПМК-17».
14.11.2024 від представника позивача ОСОБА_1 через підсистему «Електронний суд» надійшла заява про участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Вирішуючи зазначену заяву, суддя-доповідач зазначає таке.
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Відповідно до частини першої статті 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частинами другою та третьою статті 195 КАС України визначено, що учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
Згідно з частиною четвертою статті 195 КАС України учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».
З 05.10.2021 офіційно почала функціонувати підсистема відеоконференцзв`язку, за допомогою якої забезпечується можливість участі учасників справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, як у приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду. Для проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, особа попередньо має бути зареєстрована в Електронному кабінеті (пункт 49 Положенням про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21).
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду має технічну можливість провести судове засідання у режимі відеоконференції.
Ураховуючи викладене, суддя-доповідач дійшов висновку про можливість участі представника позивача у судовому засіданні, призначеному на 04.12.2024 о 14:00 та усіх наступних судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до частини п`ятої статті 195 КАС України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Керуючись статтями 44, 195, 248, 256 КАС України, Суд
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивача ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні, призначеному на 04.12.2024 о 14:00, та усіх наступних судових засіданнях, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, задовольнити.
Забезпечити участь представника позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні, призначеному на 04.12.2024 о 14:00, у справі №990/315/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СПМК-17» до Президента України про визнання протиправним та скасування Указу Президента України від 04.04.2024 №219/2024 у частині.
Відеоконференція буде проведена за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку «ВКЗ» (https://vkz.court.gov.ua).
Роз`яснити заявнику, що: 1) для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні; 2) ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя А.А. Єзеров
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2024 |
Оприлюднено | 19.11.2024 |
Номер документу | 123084990 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,органів,які обирають(призначають),звільняють,оцінюють членів Вищої ради правосуддя оскарження актів, дій чи бездіяльності Президента України, з них: |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Єзеров А.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні