УХВАЛА
18 листопада 2024 року
м. Київ
справа №990/220/24
адміністративне провадження №П/990/220/24
Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Чиркіна С.М., розглянувши заяви представниці ОСОБА_1 - Осадчої Вікторії Володимирівни та представниці Вищої ради правосуддя - Нарольської Тетяни Степанівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі № 990/220/24 за позовом ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя про визнання дій протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення дії,
УСТАНОВИВ:
Протокольною Ухвалою Верховного Суду від 06 листопада 2024 року відкладено судове засідання на 21 листопада 2024 року.
Повісткою про виклик від 07 листопада 2024 року Верховний Суд викликав сторін для участі в судовому засіданні з розгляду адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя про визнання дій протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення дії. Судове засідання відбудеться 21.11.2024 о 10:00 за адресою: м. Київ, вул. Князів Острозьких, 8, корп.5.
15 листопада 2024 до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, через підсистему "Електронний суд", надійшли заяви представниці ОСОБА_1 - Осадчої Вікторії Володимирівни (вх. № П/990/220/24-д15, П/990/220/24-Д13), про участь у судовому засіданні, призначеному на 21 листопада 2024 року о 10 годині 00 хвилин, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
15 листопада 2024 до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, через підсистему "Електронний суд", надійшла заява представниці Вищої ради правосуддя - Нарольської Тетяни Степанівни, про участь у судовому засіданні, призначеному на 21 листопада 2024 року о 10 годині 00 хвилин, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Вирішуючи заяви, Верховний Суд виходить з такого.
Відповідно до частини 5 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі також КАС України) ніхто не може бути позбавлений права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.
Згідно із пунктом 2 частини 3 статті 44 КАС України учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Частинами 1 та 2 статті 195 КАС України встановлено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
17 серпня 2021 року Вища рада правосуддя рішенням № 1845/0/15-21 затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Починаючи з 05 жовтня 2021 року офіційно почала функціонувати підсистема відеоконференцзв`язку, за допомогою якої забезпечується можливість участі учасників справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції як у приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду. При цьому для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті (пункт 49 згаданого Положення).
Ознайомившись із заявами представниці ОСОБА_1 - Осадчої Вікторії Володимирівни та представниці Вищої ради правосуддя - Нарольської Тетяни Степанівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, Суд з`ясував, що така за формою і змістом відповідає вимогам процесуального закону та подана у межах строку, визначеного КАС України.
З огляду на умови, за яких має здійснюватися правосуддя у справі, та на необхідність дотримання принципів рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом, гласності і відкритості судового процесу, змагальності сторін та розумних строків розгляду справи, а також ураховуючи те, що Верховний Суд має технічну можливість провести судове засідання у визначену дату і час, то Суд вважає за можливе задовольнити вищезазначені заяви.
Керуючись статтями 44, 195, КАС України, Верховний Суд,
УХВАЛИВ:
Заяви представниці ОСОБА_1 - Осадчої Вікторії Володимирівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі №990/220/24- задовольнити.
Забезпечити участь представниці ОСОБА_1 - Осадчої Вікторії Володимирівни у судовому засіданні, призначеному на 21 листопада 2024 року о 10 годині 00 хвилин, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Забезпечити участь ОСОБА_1 у судовому засіданні, призначеному на 21 листопада 2024 року о 10 годині 00 хвилин, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Заяви представниці Вищої ради правосуддя - Нарольської Тетяни Степанівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі № 990/220/24 - задовольнити.
Забезпечити участь представниці Вищої ради правосуддя - Нарольської Тетяни Степанівни у судовому засіданні, призначеному на 21 листопада 2024 року о 10 годині 00 хвилин, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Відеоконференція буде проведена за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку "ВКЗ" (https://vkz.court.gov.ua).
Роз`яснити, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно: авторизуватися в підсистемі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) і перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не оскаржується.
Суддя-доповідач: С.М. Чиркін
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123085140 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,органів,які обирають(призначають),звільняють,оцінюють членів Вищої ради правосуддя оскарження актів, дій чи бездіяльності Вищої ради правосуддя, з них: рішень про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Чиркін С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні