Ухвала
від 18.11.2024 по справі 127/37737/24
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Cправа № 127/37737/24

Провадження № 1-кс/127/16374/24

ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Іменем України

18 листопада 2024 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання старшого дізнавача сектору дізнання відділу поліції №1 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 , за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами,

в с т а н о в и в:

Старший дізнавач ОСОБА_3 звернулася до суду з вищевказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором про тимчасовий доступ до документів.

Клопотання мотивовано тим, що сектором дізнання Відділу поліції № 1 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024025020000347 від 02.11.2024 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 01.11.2024 до ВП №1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області надійшов рапорт ст. о/у СКП ВП №1 ВРУП ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_4 , який повідомив, що 01.11.2024 близько 16:51 год., під час несення служби за адресою: АДРЕСА_2 , був помічений ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який на запитання працівників поліції повідомив, що зберігає при собі поліетиленовий пакет з порошкоподібною речовиною для власного вживання без мети збуту.

01.11.2024 під час огляду місця події, що за адресою: АДРЕСА_2 , за участі двох понятих ОСОБА_5 видав працівникам поліції поліетиленовий пакет, обмотаний клейкою стрічкою червоного кольору з порошкоподібною речовиною всередині. Поліетиленовий пакет з порошкоподібною речовиною було поміщено до спец. пакету НПУ № PSP 1206195 із підписами понятих та спеціаліста.

Згідно відповіді із КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 неодноразово перебував на стаціонарному лікуванні, остання госпіталізація на стацобстеження в психіатричне відділення №6 з 07.05.2024 року по 22.05.2024 року з діагнозом : «Органічний емоційний лабільний (астенічний) розлад внаслідок епілепсії».

Зважаючи на вищевикладене, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до історій хвороб ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які зберігаються в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 та які можуть бути необхідні для проведення експертиз, що може допомогти в розслідуванні вказаного кримінального проступку, отримати доступ до даної медичної документації у інший спосіб, ніж звернутися до суду клопотання про тимчасовий доступ неможливо.

Зважаючи на вищевикладене та те, що на даний час у кримінальному провадженні, з метою виконання завдань кримінального провадження, забезпечення повного, швидкого та неупередженого розслідування в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що отримання тимчасового доступу до історій хвороб ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які зберігаються в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 , мають істотне значення в даному кримінальному провадженні, з метою вжиття заходів щодо всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, які у інший спосіб отримати неможливо, керуючись вимогами п. 4 ч. 2 ст. 40-1, п. 5. ч. 2. ст. 131, ст. 132, ст. 159, ст. 160, п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України, старший дізнавач просила слідчого суддю клопотання задовольнити.

Старший дізнавач в судове засідання не з`явилася, завчасно подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність.

Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Згідно ст.159КПК Українитимчасовий доступдо речейі документівполягає унаданні сторонікримінального провадженняособою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії тавилучити їх(здійснитиїх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Згідно ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Матеріалами кримінального провадження та клопотанням старшого дізнавача підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче остання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення експертиз.

Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих старшим дізнавачем підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165, 166 КПК України, слідчий суддя,

п о с т а н о в и в :

Клопотання старшого дізнавача сектору дізнання відділу поліції №1 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів задовольнити.

Надати дозвіл старшому дізнавачу сектору дізнання відділу поліції №1 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до історій хвороб ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які зберігаються в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 з правом вилучення оригіналів для подальшого використання при проведенні експертизи.

Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Вінницького міського суду

Вінницької області ОСОБА_6

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення18.11.2024
Оприлюднено20.11.2024
Номер документу123085328
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —127/37737/24

Ухвала від 18.11.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Гуменюк К. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні