Рішення
від 18.11.2024 по справі 445/1984/24
ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 445/1984/24

провадження № 2/445/848/24

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2024 року Золочівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Сивака В. М.

секретаря судового засідання Захарчук Н.Я.

представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні у м. Золочеві Львівської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до Глинянської міської ради Львівського району Львівської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

в с т а н о в и в :

позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Позовні вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померйого брат ОСОБА_3 . У визначений законом строк позивач не звернувся із заявою про прийняття спадщини, у зв`язку із тим, що про майно - земельний пай померлого брата ОСОБА_4 , йому стало відомо лише тепер від старости старостинського округу с.Куровичі, він постійно проживав у м. Львові і не знав, що брат мав такий пай, ??в нього були складні життєві обставини - раніше часто хворів, а тепер є особою похилого віку, бо перебуває на пенсії, відповідач - Глинянська міська рада не повідомила його про це вчасно, тому просить визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини. Позивач зазначає, що інших спадкоємців у померлого немає.

14.11.2024 року адвокат - Барабаш В.Г. подав клопотання про об"єднання справ № 445/1984/24 та 445/2963/23, однак суд дане клопотання відхилив у зв"язку з тим, що ОСОБА_5 та її представник адвокат Барабаш В.Г. не є особами , які беруть участь у справі.

Позивач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутності, просить позов задовольнити в повному обсязі.

Представник позивача - адвокат Тимошик І.Я. вимоги позову підтвердив, просить задоволити.

Представник відповідача Глинянської міської ради Львівського району Львівської області в судове засідання не з`явився, подав заяву, в якій просить розгляд справи проводити у відсутності їх представника, вимоги позову визнає.

Дослідивши письмові докази, встановивши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_2 підтверджені доказами, зібраними по справі, а визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, виходячи з наступного. Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , ОСОБА_3 , помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , ОСОБА_6 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 , ОСОБА_7 , померла ІНФОРМАЦІЯ_3 . З копії свідоцтв про народження серії НОМЕР_4 , та серії НОМЕР_5 вбачається, що батьками ОСОБА_3 та ОСОБА_2 є батько ОСОБА_6 та мати ОСОБА_7 . Відповіднодо довідки№ 159від 08.07.2024року,виданої Глинянськоюміською радоюЛьвівського районуЛьвівської області,вбачається,що останніммісцем проживання ОСОБА_3 ,який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 ,було АДРЕСА_1 . З копії сертифікату на право на земельну частку (пай) серії РН № 552808, вбачається, що ОСОБА_3 , на підставі розпорядження голови Золочівської районної державної адміністрації від 03.06.1997 р. № 302, є власником земельної частки (паю) розміром 2,59 в умовних кадастрових гектарах у землі, без контурного визначення зовнішніх меж на ділянці, яка перебуває у колективній власності ССГ ім Дорошенка - у с. Солова Золочівського району Львівської області.

Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Згідно з ч. 3 ст.1272ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Згідно з п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 р. № 7 «Про судову практику у справах про спадкування», особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК. Зазначене положення застосовується до спадкоємців, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом. Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Згідно з частиною 4 статті 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд. Судом встановлено, що причини пропуску позивачем строку для прийняття спадщини є поважними, пов`язані з істотними труднощами для позивача на вчинення цих дій, визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому позивачу слід визначити додатковий строк, який буде достатнім для подання заяви про прийняття спадщини, терміном три місяці. Керуючись ст.ст.2,4,5,10,11,12,13,81,89,206,258,259,263-265,268,273 ЦПК України, 1270,1272ЦК України, суд-

у х в а л и в:

позовОСОБА_2 доГлинянської міськоїради Львівськогорайону Львівськоїобласті провизначення додатковогостроку дляприйняття спадщини- задовольнити.

Визначити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , додатковий строк для прийняття спадщини за законом після смерті брата ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком три місяці з дня набрання чинності рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду.

Рішення судунабираєзаконноїсили післязакінченнястрокуподання апеляційноїскаргивсімаучасниками справи,якщоапеляційнускаргу небулоподано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 18.11.2024 року.

Суддя В. М. Сивак

СудЗолочівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення18.11.2024
Оприлюднено20.11.2024
Номер документу123086620
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —445/1984/24

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

Рішення від 18.11.2024

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Сивак В. М.

Рішення від 18.11.2024

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Сивак В. М.

Ухвала від 26.08.2024

Цивільне

Золочівський районний суд Львівської області

Сивак В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні