УХВАЛА
судового засідання
19 листопада 2024 рокуСправа №454/2973/24 Провадження № 2-о/454/246/24
Сокальський районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Струс Т.В.
присяжних Кожушко О.В, Сорочук В.В.
за участі секретаря судового засідання Синевської Г.В..
заявника- ОСОБА_1
представника- ОСОБА_2
представника- ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засідання в м. Сокаль Львівської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Сокальська міська рада Львівської області про визнання особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна,
в с т а н о в и в:
13.08 .2024р. заявник ОСОБА_1 подав заяву до Сокальського районного суду Львівської області, в якій просить визнати його батька ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним та встановити над ним опіку та призначити його опікуном.
Ухвалою суду від 16.08.2024відкрито провадження за заявою та призначено судове засідання.
Ухвалою суду від 08.10.2024 р. залучено до справи адвоката для ОСОБА_4 відносно якого суд розглядає справу про визнання його недієздатним.
Сторони цивільного процесу в судовому засіданні не заперечили щодо призначення у справі судово-психіатричої експертизи.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився.
Вирішуючи питання про призначення судово-психіатричної експертизи Климчак ОСОБА_4 . суд, перевіривши матеріали цивільної справи, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про психіатричну допомогу» судово-психіатрична експертиза в адміністративних, цивільних справах, у кримінальному провадженні призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про судову експертизу» виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз.
Як зазначається в п.4 Постанови Пленуму ВСУ від 28.03.1972р. №3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання:
1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу;
2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Враховуючи, що для всебічного, повного та об`єктивного розгляду справи необхідні спеціальні знання в галузі медицини для визначення психічного стану ОСОБА_4 , суд приходить до висновку про необхідність призначення судово-психіатричної експертизи у справі.
Керуючисьч.1 п.5 ст. 252, п.9 ч.1ст.253,ч.1ст. 298 ЦПК України,
у х в а л и в:
Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Сокальська міська рада Львівської області про визнання особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, на розгляд якої поставити наступні питання:
1.Чи страждає на психічну хворобу ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 ,? Якщо так, то на яку?
2.Чи розуміє ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 в силу свого психічного захворювання значення своїх дій та чи може керувати ними?
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Проведення судово-психіатричної експертизи доручити експертам Львівської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України» (79021, м. Львів, вул. Кульпарківська, 95), направивши їм копію ухвали суду про призначення судово-психіатричної експертизи.
В розпорядження експерта направити матеріали цивільної справи №454/2973/24.
Роз`яснити заявнику положенняст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі: - у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст.384,385 КК України за завідомо неправдивий висновок та відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання її копії.
ГоловуючийСтрус Т. В.
Присяжні Кожушко О. В. Сорочук В. В.
Суд | Сокальський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123086840 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Сокальський районний суд Львівської області
Струс Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні