Справа № 576/2836/24
Провадження № 2/576/615/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
19 листопада 2024 року Глухівський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Колодяжного А.О.,
за участю секретаря Опанасенко Т.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі судових засідань суду в м. Глухів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Березівської сільської ради Шосткинського району Сумської області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його рідний дядько ОСОБА_2 , він є спадкоємцем після смерті дядька, проте він не звернувся у встановлений законом строк із заявою про прийняття спадщини, оскільки довгий час він не знав про смерть дядька, і що у ОСОБА_2 є спадкове майно, через велику відстань між місцем його постійного проживання, а саме м. Харків, та місцем проживання дядька ОСОБА_2 в с. Шевченкове Глухівського району Сумської області.
Позивач в підготовче судове засідання не з`явився, але надав клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач Березівська сільська рада в судове засідання свого представника не направила, але подала заяву, у якій просила розглянути справу без участі її представника, не заперечує проти позову.
Відповідно до ч. 2 ст.247ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, так як розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем, а відповідно до ч. 4 ст. 206 цього кодексу у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідач визнав позов на стадії підготовчого провадження у справі, зазначивши про це в окремій письмовій заяві, а тому перевіривши та дослідивши письмові докази і матеріали справи, суд за результатами підготовчого провадження ухвалює рішення про задоволення позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що дядько позивача ОСОБА_2 , помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Шевченкове Глухівського району Сумської області у віці 57 років (а.с. 8-13).
Згідно довідок № 07-19/129, № 07-19/130 від 12.06.2024 р., виданих виконавчим комітетом Березівської сільської ради Шосткинського району Сумської області, ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на момент смерті був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 від імені ОСОБА_2 Шевченківською сільською радою не посвідчувався (а.с. 14, 15).
За інформацією нотаріальної контори, після смерті ОСОБА_2 спадкова справа не заводилась, заповіт відсутній (а.с. 20, 21).
За загальними положеннями про спадкування право на спадщину виникає в день відкриття спадщини, а спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (статті 1220, 1222, 1270 ЦК України).
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини (частина 1 статті 1269 ЦК України).
Таким чином, право на спадщину виникає з моменту її відкриття, і закон зобов`язує спадкоємця, який постійно не проживав зі спадкодавцем, у шестимісячний строк подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до частини 3 статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
За змістом цієї статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, які пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Враховуючи зазначені обставини, заінтересованістю позивача у спадщині, відсутністю заперечень відповідача на поновлення позивачу строку для подання заяви про прийняття спадщини та з урахуванням загальних засад цивільного законодавства, суд вважає, що визначення позивачу додаткового строку для прийняття спадщини, не буде суперечити Конституції і законам України, суспільним інтересам, справедливості, добросовісності, розумності, а тому задовольняє позов.
На підставі викладеного та відповідно до статей 3, 16, 1220, 1222, 1270, 1272 ЦК України, керуючись статтями 12, 13, 81, 259, 263, 264 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Шевченкове Глухівського району Сумської області, тривалістю один місяць.
Рішення може бути оскаржене до Сумського апеляційного суду через Глухівський міськрайонний суд Сумської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя А.О.Колодяжний
Суд | Глухівський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123087164 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Глухівський міськрайонний суд Сумської області
Колодяжний А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні