Ухвала
від 19.11.2024 по справі 341/1484/24
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 341/1484/24

Номер провадження 2-о/341/137/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2024 року м. Галич

Галицький районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючої Островської Н. І., присяжних: Ткачівської М. Б., Прожоренко М. М.,

за участю секретаря судового засідання Гомерди Г. М.,

заявник ОСОБА_1 в режимі відеоконференції, представник в особі адвоката за ордером- Шевчук-Філімон Н. М.,

адвоката особи, щодо якого розглядається питання про визнання іі недієздатною за дорученням ОСОБА_2 ,

розглянувши заяву ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ), заінтересовані особи: орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Галицької міської ради (місцезнаходження: м. Галич, вул. Площа Волі,1), ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_4 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,

в с т а н о в и в :

16.07.2024 ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Шевчук-Філімон Н. М. звернувся до суду з вищезазначеною заявою, в якій просить визнати ОСОБА_3 недієздатною, встановити опіку над нею та призначити опікуном недієздатної ОСОБА_3 . заявника ОСОБА_1 .

У судовому засіданні заявник та його представник просили клопотання щодо проведення експертизи задовольнити.

Заявник ОСОБА_1 пояснив, що за останні роки стан здоров`я бабусі погіршився, вона почала погано спати, перестала розуміти свою поведінку, не може правильно орієнтуватись та оцінювати прості життєві ситуації. Через незадовільний стан здоров`я її було оглянуто лікарем - психіатром, встановлено діагноз, призначено лікування та взято на облік в кабінеті психіатра.

Представник органу опіки та піклування при виконавчому комітеті Галицької міської ради до суду не з`явився, належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи.

Адвокат особи, щодо якої розглядається питання щодо визнання її недієздатною ОСОБА_2 у судовому засіданні не заперечував про призначення ОСОБА_3 судово-психіатричної експертизи.

Особа, щодо якої розглядається питання щодо визнання її недієздатною ОСОБА_3 , в судове засідання не прибула через поганий стан здоров`я, що унеможливлює участь в судовому засіданні та підтверджено відповідною довідкою.

За даними довідки КНП «Галицька лікарня» № 145 від 13.05.2024 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зверталась за медичною допомогою до лікаря психіатра, встановлено діагноз: судинна деменція, психоорганічний синдром F 01. (а. с. 37).

Згідно ч. 1 ст. 223 ЦПК України передбачено те, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Згідно ч. 1 ст. 223 ЦПК України передбачено те, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 77 ЦПК Українипредметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Згідно з ч. 3 ст. 102, ч. 1 ст. 103 ЦПК України висновок експерта може бути підготовлений на замовлення учасника справи або на підставі ухвали суду про призначення експертизи. Суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Згідно ст.104ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Відповідно до вимог ч. 1ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Згідно із змісту п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним» судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним.

Відповідно до п. 1 Порядку проведення судово-психіатричних експертиз, затвердженогонаказом Міністерства охорони здоров`я від 08.10.2001 № 397 судово-психіатрична експертиза призначається судом і проводиться за його відповідним рішенням з метою відповіді на питання, що виникають під час провадження адміністративних, кримінальних та цивільних справ з приводу психічного стану особи.

Як убачаєтьсяз матеріалівсправи ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,проживає заадресою: АДРЕСА_2 . ОСОБА_3 черезстан свогоздоров`я тапохилий вікмає необхідністьу сторонньомудогляді.Її станздоров`я погіршився,внаслідок чогоостанню булооглянуто лікаремпсихіатром.Через своюхворобу ОСОБА_3 обмежена до самообслуговування, обмежена у здатності до спілкування, орієнтації, а також контролювати свою поведінку, а отже потребує визначення психічного стану особи та призначення опікуна.

Згідно ч. 1ст. 84 ЦПК Україниучасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Відповідно до п. 2 ч. 1ст. 105 ЦПК Українипризначення експертизи судом є обов`язковим за клопотанням однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.

Відповідно до ст. 21Закону України «Про психіатричну допомогу»судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом у судовому засіданні.

Відповідно до ст. 7Закону України «Про судову експертизу»виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз. Тому проведення відповідної судово-психіатричної експертизи може бути доручено експертам Івано-Франківської філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» /м. Івано-Франківськ, вул. Медична, 15/.

Оскільки для проведення експертизи потрібен значний проміжок часу, на час проведення експертизи, провадження по справі зупиняється.

Керуючись ст. ст.84,103 - 105,200,247,252,298 ЦПК України, суд,

п о с т а н о в и в :

Призначити по цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Галицької міської ради, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Івано-Франківської філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», /м. Івано-Франківськ, вул. Медична, 15/.

На вирішення експертизи поставити наступні питання:

1.Чи страждає ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічне захворювання чи інший психічний розлад?

2. Чи здатна ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст.384,385 КК України.

Покласти на експертів обов`язок визначити день та час проведення експертизи та забезпечити виклик до експертної установи всіх учасників експертизи. У випадках нез`явлення учасників експертизи до експертної установи у визначений день і час,- зобов`язати експертів направити суду докази про отримання ними викликів експерта та докази їх ухилення від участі в експертизи.

Витрати по проведенню експертизи віднести за рахунок держави.

Направити експертам матеріали справи, копію ухвали для виконання, та амбулаторну картку хворої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Провадження по цивільній справі зупинити на час проведення експертизи.

Роз`яснити експертам, що після зупинення провадження по справі суд позбавлений можливості на час такого зупинення проводити судові засідання та приймати процесуальні рішення по справі.

Роз`яснити учасникам процесу положення ст. 109ЦПК України пронаслідки ухилення від участі в експертизі, а саме: у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Відповідно до ст. 72 ЦПК України експертом можебути особа,яка володієспеціальними знаннями,необхідними дляз`ясування відповіднихобставин справи. Експертзобов`язаний датиобґрунтований таоб`єктивний письмовийвисновок напоставлені йомупитання. Експертзобов`язаний з`явитисядо судуза йоговикликом тароз`яснити свійвисновок івідповісти напитання судута учасниківсправи.За відсутностізаперечень учасниківсправи експертможе братиучасть всудовому засіданнів режимівідеоконференції. Експерт не має права передоручати проведення експертизи іншій особі.

Експерт має право:

1) ознайомлюватися з матеріалами справи;

2) заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків, якщо експертиза призначена судом;

3) викладати у висновку експертизи виявлені в ході її проведення факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання;

4) бути присутнім під час вчинення процесуальних дій, що стосуються предмета і об`єктів дослідження;

5) для цілей проведення експертизи заявляти клопотання про опитування учасників справи та свідків;

6) користуватися іншими правами, що наданіЗаконом України"Про судову експертизу".

Експерт маєправо наоплату виконаноїроботи тана компенсаціювитрат,пов`язаних зпроведенням експертизиі викликомдо суду. Призначений судом експерт може відмовитися від надання висновку, якщо надані на його запит матеріали недостатні для виконання покладених на нього обов`язків. Заява про відмову повинна бути вмотивованою.

Копію ухвали негайно направити для відома усім учасникам процесу, для виконання після набуття її чинності.

Ухвала можебути оскарженав частинізупинення провадженняпо справідо Івано-Франківськогоапеляційного судупротягом п`ятнадцятиднів здня їїпроголошення.

СуддяНаталя ОСТРОВСЬКА

Присяжні Ткачівська М. Б.

Прожоренко М. М.

СудГалицький районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення19.11.2024
Оприлюднено20.11.2024
Номер документу123094152
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —341/1484/24

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Галицький районний суд Івано-Франківської області

ОСТРОВСЬКА Н. І.

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Галицький районний суд Івано-Франківської області

ОСТРОВСЬКА Н. І.

Ухвала від 01.08.2024

Цивільне

Галицький районний суд Івано-Франківської області

ОСТРОВСЬКА Н. І.

Ухвала від 22.07.2024

Цивільне

Галицький районний суд Івано-Франківської області

ОСТРОВСЬКА Н. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні