Ухвала
від 18.11.2024 по справі 568/1854/24
РАДИВИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ухвала

(про залишення позовної заяви без руху)

Справа № 568/1854/24

Провадження № 2-о/568/76/24

18 листопада 2024 р. м.Радивилів

Суддя Радивилівського районного суду Рівненської області Делалова О.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Радивилівська міська рада Рівненської області про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою, у якій просить визнати недієздатним свого брата ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посилаючись на те, що останній перебуває на обліку у лікаря психіатра, є психічно хворою людиною, є людиною з інвалідністю 1 групи довічно, інвалідом з дитинства. Під час приступів хвороби не контролює свої дії та не усвідомлює їх значення, поведінка постійно не контрольована.

Дослідивши матеріали заяви на предмет відповідності їх нормамЦивільного процесуального кодексу України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми заяви, суддя дійшов висновку про залишення заяви без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч.1ст.4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Відповідно до вимог ч.3ст.294 ЦПК Українисправи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом.

Заява за змістом і формою повинна відповідати вимогам ст.ст. 175-177 ЦПК України. Відповідно до частини 5 статті 177 ЦПК України, заявник зобов`язаний додати до заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази заявник може додати до заяви копії відповідних доказів).

Згідно ч.3 ст.297ЦПК України у заяві про визнання фізичної особи недієздатною мають бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Предметом доказування в даній категорії справ є: наявність хронічного, стійкого психічного розладу; факти, що підтверджують, що громадянин не може розуміти значення своїх дій та керувати ними; причинний зв`язок між психічним розладом і тим, що громадянин не здатний усвідомлювати значення своїх дій керувати ними; досягнення встановленого законом віку громадянином, відносно якого ставиться питання про визначення його недієздатним; інші обставини; висновок судово-психіатричної експертизи; довідки з медичної установи; довідки про постановку на облік у психіатричній установі; виписка з історії хвороби.

Усі доводи і докази щодо предмету доказування мають бути чітко і детально викладені заявником у поданій заяві.

У своїй заяві заявник просить визнати недієздатним свого брата ОСОБА_2 з підстав того, що останній страждає на психічний розлад. Проте, в заяві не зазначено обставин, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад ОСОБА_2 , внаслідок чого він не здатний усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, відсутнє посилання на докази, які підтверджують наявність в особи, яку заявник просить визнати недієздатною, обставин, що свідчать про стійкий психічний розлад. В матеріалах справи є лише посвідчення серія НОМЕР_1 , з якого вбачається що ОСОБА_2 є інвалідом з дитинства 1 групи.

Враховуючи наведене, відсутність зазначених даних позбавить суд в подальшому вирішити питання щодо призначення судово-психіатричної експертизи - одної з найважливіших процесуальних дій, яка має бути проведена в ході підготовки до судового розгляду справ про визнання фізичної особи недієздатною.

В той же час, призначення такої експертизи тільки на підставі заяви про визнання недієздатною фізичної особи та не доведеність наявності у ОСОБА_2 психічних розладів без достатньо обґрунтованих підстав, буде порушенням прав, гарантованих йому ч. 2 ст. 28 та ч.1 ст. 64 Конституції України.

Відповідно до ст.185ЦПКУкраїни суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищенаведене, суддя вважає, що зазначена заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків, зазначених в ухвалі.

Керуючись ст.175,177,185, 293, 294 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Радивилівська міська рада Рівненської області про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення недоліків заяви, зазначених в мотивувальній частині, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.

Ухвала набирає законної сили негайно з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Делалова

СудРадивилівський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення18.11.2024
Оприлюднено20.11.2024
Номер документу123097595
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —568/1854/24

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Делалова О. М.

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Делалова О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні