ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про витребування доказів
18 листопада 2024 року м. Житомир справа № 240/14858/24
категорія 112010201
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді ЛеміщакаД.М., розглянувши у порядку письмового провадження питання про витребування доказів в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Житомирській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Служби безпеки України в Житомирській області, в якому просить:
- визнати протиправними дії Управління Служби безпеки України в Житомирській області по відмові в оформленні та направленні до Головного управління ПФУ в Житомирській області нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2020 з визначенням посадового окладу та окладу за військовим званням у відповідності до рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 22.05.2023 у справі № 240/7614/23 та обов`язковим зазначенням в ній додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) і премії в середніх розмірах, що виплачувались станом на 01.01.2020 року військовослужбовцям СБУ, які обіймають посаду аналогічну тій посаді, з якої його було звільнено з військової служби (оператор спеціального призначення - секретар відділу військової контррозвідки), для здійснення з 01.02.2020 перерахунку основного розміру пенсії;
- зобов`язати Управління Служби безпеки України в Житомирській області оформити та направити до Головного управління ПФУ в Житомирській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2020, виходячи з розрахунку посадового окладу та окладу за військовим званням відповідно до рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 22.05.2023 у справі № 240/7614/23 та обов`язковим зазначенням в ній у відповідності до норм ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», ст. 21 Закону України «Про державну таємницю», постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, Положення про види. розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв`язку з роботою. яка передбачає доступ до державної таємниці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 № 414, постанови Кабінету Міністрів України від 22.12.1995 № 1037 «Про надбавки до посадових окладів осіб, зайнятих на шифрувальній роботі» та Порядку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) і премії.
Відповідно до частин 1, 3 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
При цьому, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повного і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до частини 1 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з частиною 4 статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі (частини 1 та 2 статті 78 КАС України ).
За приписами статті 80 КАС Українипро витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Відповідно до вимог статті 94 КАС України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Верховним Судом за схожих фактичних обставин ухвалено остаточне судове рішення в зразковій справі № 380/19324/23, яке Великою Платою Верховного Суду залишено без змін.
У ході розгляду такої зразкової справи № 380/19324/23 ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 14.11.2023 від Міністерства оборони України витребувано відомості про середні розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, що фактично виплачені за відповідною посадою, прирівняною до тієї з якої позивач звільнився на пенсію.
Крім того, позивач просить включити в довідку відомості про надбавку за безперервний стаж на шифрувальній роботі, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.1995 № 1037 «Про надбавки до посадових окладів осіб, зайнятих на шифрувальній роботі», а також про надбавку, визначену для співробітників режимно-секретних органів при здійснення роботи з відомостями та їх носіями, що мають ступінь секретності «особливої важливості».
При цьому, матеріали справи не містять відомостей про наявність чи відсутність у позивача права на отримання таких надбавок.
Виходячи з встановленого статтею 9 КАС України принципу офіційного з`ясування всіх обставин у справі, з урахуванням предмету спору та характеру спірних правовідносин суд дійшов висновку про необхідність витребування доказів.
Приписами частин 7 та 8 статті 80 КАС України, встановлено, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Керуючись статтями 9, 72, 77, 79, 80, 243, 248, 250, 256, 293, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Витребувати у Фінансово-економічного управління Служби безпеки України (01601, м. Київ, вул. Малопідвальна, 16, код ЄДРПОУ 00034074) інформацію про середні розміри додаткових видів грошового забезпечення (надбавки в умовах режимних обмежень; надбавки, визначеної для співробітників режимно-секретних органів при здійснення роботи з відомостями та їх носіями, що мають ступінь секретності «особливої важливості»; надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі) і премії, що реально виплачувались станом на 01.01.2020 військовослужбовцям СБУ, які обіймають (обіймали) посади оператора спеціального призначення - секретаря відділу військової контррозвідки СБУ або аналогічні посади.
Витребувати в Управління Служби безпеки України в Житомирській області інформацію про наявність у ОСОБА_1 права на отримання:
- надбавки, визначеної для співробітників режимно-секретних органів при здійснення роботи з відомостями та їх носіями, що мають ступінь секретності «особливої важливості» (із зазначенням відповідного стажу роботи);
- надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі (із зазначенням такого стажу роботи у позивача).
Фінансово-економічному управлінню Служби безпеки України та Управлінню Служби безпеки України в Житомирській області витребувані документи протягом п`яти днів з дня отримання ухвали направити на адресу суду або повідомити суд про причини неможливості подання витребовуваних матеріалів.
Попередити Фінансово-економічне управління Служби безпеки України та Управління Служби безпеки України в Житомирській області, що невиконання ухвали суду про витребування доказів може мати наслідком застосування заходів встановлених статтями 77, 80 Кодексу адміністративного судочинства України або заходів процесуального примусу, передбачених статтями 145, 149 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та окремо не оскаржується.
Суддя Д.М. Леміщак
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123098201 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них осіб, звільнених з публічної служби |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Леміщак Дмитро Михайлович
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Леміщак Дмитро Михайлович
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Леміщак Дмитро Михайлович
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Леміщак Дмитро Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні