Ухвала
від 19.11.2024 по справі 639/7593/24
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 639/7593/24

Провадження № 1-кс/639/1510/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 листопада 2024 року м. Харків

Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові клопотання дізнавача СД ВП № 1 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області лейтенанта ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, подане у кримінальному провадженні №12024226250000276 від 22.10.2024 за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,

в с т а н о в и в:

Дізнавач СД ВП № 1 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до Жовтневого районного суду м. Харкова із клопотанням, яке погоджене з прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , в якому просить надати дозвілна тимчасовийдоступ доречей ідокументів,а саме:до інформації,що міститьбанківську таємницю,з можливістювилучення (здійсненнявиїмки),щодо рухугрошових коштівпо рахунку,відкритому вАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 , за період часу з 18.10.2024 по теперішній час, яка перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення у будь-якому відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташоване на території м. Харкова, а саме:

- документів реєстраційних (юридичних справ), документів про відкриття (закриття), обслуговування рахунків, свідоцтв, доручень, довідок, довіреностей, копій паспортів тощо;

- банківських карток зі зразками підписів осіб, які уповноважені розпоряджатися рахунками;

- платіжних доручень, котрі надавалися в банк клієнтом;

- документів, що свідчать про отримання готівкових коштів в касі банку;

- відомостей про рух грошових коштів по вищезазначеній банківській картці, в електронному вигляді та на паперовому носії, із зазначенням розгорнутих відомостей про контрагентів та їх кодів ЄДР або реєстраційних номерів облікової картки платника податку, відомостей щодо фізичних осіб (повні анкетні дані, номери мобільних телефонів тощо), номерів рахунків, сум, дат, часу та призначень платежів за період часу з 18.10.2024 по теперішній час;

- відомостей про рух грошових коштів, із зазначенням дат, сум, номерів платіжних доручень, рахунків, реквізитів контрагентів та їх розшифровку, П.І.П. фізичної особи, назва підприємства, ідентифікаційний код, в тому числі реквізитів їх рахунків / номер рахунку, код за ЄДРПОУ, МФО та назва банківської установи / референс кожного платіжного документу / номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції, розшифрування призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку коштів на рахунках на кінець дня, відкритому в установі банку у паперовому та електронному вигляді;

- вказати (надати, зазначити) IP-адреси, з яких здійснювалося відвідування (зокрема, вхід та авторизація) до інтернет-банку « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 чи інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів - вказати їх), за допомогою яких переведені грошові кошти з рахунків, та вказати (надати, зазначити) MAC-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах, дати та часу здійснення платежів на паперовому носії та в електронному форматі), документів банківської юридичної справи вказаного клієнта, у т.ч. документів на відкриття/закриття рахунків (заяв, анкет, договорів, у т.ч. на використання системи «Клієнт-Банк» та ін.), а також карток зі зразками підписів та відбитку печатки юридичної особи, фото та відеоінформацію з камер спостереження банкоматів/терміналів/відділень банку, розташованих на території України, при цьому зазначивши адреси розташування відповідних відділень банків, терміналів, банкоматів, щодо особи, у момент здійснення нею банківських операцій, яка у відділеннях банку, через термінали, банкомати здійснювала зарахування (поповнення), переказ або отримувала грошові кошти з рахунків та платіжних (кредитних) карток АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 , за період часу з 18.10.2024 по теперішній час.

В обґрунтування клопотання зазначено, що у провадженні СД ВП № 1 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024226250000276 від 22.10.2024 за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

21.10.2024 до ВП № 1 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області надійшла заява від гр. ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка просить вжити заходи до невстановленої особи, яка 18.10.2024 приблизно о 20 годині 40 хвилин на платформі « ІНФОРМАЦІЯ_5 » під виглядом продавця ноутбука заволоділа грошовими коштами у розмірі 16800 гривень, які були перераховані на банківську картку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 .

Під час досудового розслідування було допитано в якості потерпілої заявника ОСОБА_5 та встановлено, що потерпіла ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , має банківську картку « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_3 . Так 18.10.2024 о 20 год 43 хв на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_7 » вона побачила оголошення з продажем ігрового ноутбука фірми «Асег», вартість якого була 16 800 грн. В оголошенні контактна особа була на ім`я ОСОБА_6 , id НОМЕР_4 , місце розташування м. Ужгород. Гр. ОСОБА_5 написала контактній особі, запитала комплектуючі ноутбуку, після чого оформила ІНФОРМАЦІЯ_7 доставку та перерахувала грошові кошти в сумі 16 800 грн. Після чого гр. ОСОБА_5 написала контактній особі на ім`я ОСОБА_6 , повідомила, що оформила ОСОБА_7 доставку, на що ОСОБА_6 відповів, що посилка заморожена та їй потрібно дати її номер телефону та чекати коли оператор ОСОБА_7 з нею зв`яжеться. Гр. ОСОБА_5 залишила ОСОБА_6 свій номер телефону, після чого через хвилину їй на телефон прийшло повідомлення, нібито від оператора ІНФОРМАЦІЯ_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 ), з повідомлення про те, що замовлення заморожене, після чого їй надіслали посилання на чат з оператором. Гр. ОСОБА_5 перейшла за посиланням, їй відкрився чат з оператором на ім`я ОСОБА_8 , через браузер, нібито на сайті ІНФОРМАЦІЯ_7 (посилання на чат.info/t3Df, ІНФОРМАЦІЯ_8 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІНФОРМАЦІЯ_10 ), в чаті їй повідомили, що її замовлення заморожене та треба перерахувати грошові кошти на номер картки, яку вони нададуть потерпілій. Вони надали гр. ОСОБА_5 інструкцію, згідно якої їй потрібно відмінити ІНФОРМАЦІЯ_7 доставку, після чого надали їй посилання, в якому було зазначено номер картки та суму до сплати 16884 грн. Гр. ОСОБА_5 скасувала ІНФОРМАЦІЯ_7 доставку та після чого перейшла за посиланням, де було зазначено суму та номер картки для копіювання. Даних отримувача не зазначено. Після чого, через свій інтернет-банкінг « ІНФОРМАЦІЯ_6 » гр. ОСОБА_5 зі своєї банківської картки № НОМЕР_5 перерахувала на номер картки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 16 884 грн. При переказі грошових коштів даних отримувача не було зазначено в інтернет-банкінгу.

Після чого, гр. ОСОБА_5 знову перейшла за посиланням, де були зазначені номер картки та сума, однак там було написано, що грошові кошти не зараховані, однак з її рахунку грошові кошти були списані. Вона написала оператору, що грошові кошти в неї зняті, але чомусь їй пише, що не сплачено, на що оператор відповів, що вона не пройшла верифікацію і потрібно повторити переказ грошових коштів, на що потерпіла відповіла та пояснила, що в неї немає на рахунку більше коштів, на що оператор відповів, якщо вона не повторить оплату протягом години, то ті грошові кошти, які в неї були списані з рахунку будуть заморожені назавжди. Після чого оператор сказав шукати грошові кошти.

Надалі гр. ОСОБА_5 перестала відповідати, оголошення з ноутбуком було видалене, а посилання на чат з оператором стало не активне.

Загалом гр. ОСОБА_5 було завдано матеріальної шкоди у сумі 16 884 грн (шістнадцять тисяч вісімсот вісімдесят чотири гривні).

Враховуючи вищевказане, в ході досудового розслідування виникла необхідність в тимчасовому доступі до документів, які містять банківську таємницю, а саме: інформації про рух грошових коштів по рахунку, відкритому в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 , за період часу з 18.10.2024 по теперішній час, яка перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення у будь-якому відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташоване на території м. Харкова.

Вказані документи мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні і без надання доступу до них отримати їх неможливо.

У судове засідання дізнавач та прокурор не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись своєчасно та належним чином.

Прокурор Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 на адресу суду надала заяву про розгляд справи без її участі, доводи клопотання підтримує та просить клопотання задовольнити.

Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заяв чи клопотань на адресу суду не надходило, що відповідно до положень ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду цього клопотання.

Дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12024226250000276 від 22.10.2024 за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, надані до суду докази в їх сукупності, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання дізнавача підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Згідно з вимогами статті 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно зп.5ч.1ст.162КПК України,до охоронюваноїзаконом таємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать: відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані у клопотанні документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) містять охоронювану законом таємницю (банківську таємницю); 4) можуть бути використані як докази; 5) іншим способом неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Відповідно до ст. 162 КПК України, ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», зазначені документи містять охоронювану законом таємницю і є банківською таємницею, що передбачає особливий порядок тимчасового доступу і вилучення.

Враховуючи вищевикладене, неможливість отримати відомості в інший спосіб, а також те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя приймає рішення про надання тимчасового доступу до речей та документів, з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення у будь-якому відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташоване на території м. Харкова.

Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання дізнавача про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, є законним та обґрунтованим.

При цьому, слідчий суддя надає дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів лише тим дізнавачам, які мають повноваження дізнавача у кримінальному провадженні №12024226250000276 від 22.10.2024, згідно Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, а саме: ОСОБА_3 .

На підставі викладеного, керуючись вимогами ст. ст. 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя

п о с т а н о в и в:

Клопотання дізнавача СД ВП № 1 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області лейтенанта ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю задовольнити частково.

Надати дізнавачуCДВП №1ХРУП №3ГУНП вХарківській областілейтенанту поліції ОСОБА_3 дозвілна тимчасовийдоступ доречей ідокументів,а саме:до інформації,що міститьбанківську таємницю,з можливістювилучення (здійсненнявиїмки),щодо рухугрошових коштівпо рахунку,відкритому вАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 , за період часу з 18.10.2024 по теперішній час, яка перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення у будь-якому відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташоване на території м. Харкова, а саме:

- документів реєстраційних (юридичних справ), документів про відкриття (закриття), обслуговування рахунків, свідоцтв, доручень, довідок, довіреностей, копій паспортів тощо;

- банківських карток зі зразками підписів осіб, які уповноважені розпоряджатися рахунками;

- платіжних доручень, котрі надавалися в банк клієнтом;

- документів, що свідчать про отримання готівкових коштів в касі банку;

- відомостей про рух грошових коштів по вищезазначеній банківській картці, в електронному вигляді та на паперовому носії, із зазначенням розгорнутих відомостей про контрагентів та їх кодів ЄДР або реєстраційних номерів облікової картки платника податку, відомостей щодо фізичних осіб (повні анкетні дані, номери мобільних телефонів тощо), номерів рахунків, сум, дат, часу та призначень платежів за період часу з 18.10.2024 по теперішній час;

- відомостей про рух грошових коштів, із зазначенням дат, сум, номерів платіжних доручень, рахунків, реквізитів контрагентів та їх розшифровку, П.І.П. фізичної особи, назва підприємства, ідентифікаційний код, в тому числі реквізитів їх рахунків / номер рахунку, код за ЄДРПОУ, МФО та назва банківської установи / референс кожного платіжного документу / номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції, розшифрування призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку коштів на рахунках на кінець дня, відкритому в установі банку у паперовому та електронному вигляді;

- вказати (надати, зазначити) IP-адреси, з яких здійснювалося відвідування (зокрема, вхід та авторизація) до інтернет-банку « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 чи інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів - вказати їх), за допомогою яких переведені грошові кошти з рахунків, та вказати (надати, зазначити) MAC-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах, дати та часу здійснення платежів на паперовому носії та в електронному форматі), документів банківської юридичної справи вказаного клієнта, у т.ч. документів на відкриття/закриття рахунків (заяв, анкет, договорів, у т.ч. на використання системи «Клієнт-Банк» та ін.), а також карток зі зразками підписів та відбитку печатки юридичної особи, фото та відеоінформацію з камер спостереження банкоматів/терміналів/відділень банку, розташованих на території України, при цьому зазначивши адреси розташування відповідних відділень банків, терміналів, банкоматів, щодо особи, у момент здійснення нею банківських операцій, яка у відділеннях банку, через термінали, банкомати здійснювала зарахування (поповнення), переказ або отримувала грошові кошти з рахунків та платіжних (кредитних) карток АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 , за період часу з 18.10.2024 по теперішній час.

Встановити строк дії цієї ухвали 2 (два) місяці з дня постановлення ухвали.

Роз`яснити АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Дізнавач зобов`язаний пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник 1 в матеріали справи № 639/7593/24;

провадження № 1-кс/639/1510/24.

Примірник 2 дізнавачу у кримінальному провадженні

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЖовтневий районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення19.11.2024
Оприлюднено20.11.2024
Номер документу123098777
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —639/7593/24

Ухвала від 19.11.2024

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Курило В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні