Справа № 703/5827/24
1-кс/703/919/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2024 року м. Сміла
Слідчий суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , заявника ОСОБА_3 , законного представника ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Сміла заяву ОСОБА_3 про відвід дізнавача відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області ОСОБА_5 у кримінальних провадженнях № 12020255230000224 та № 12021255350000485,
встановила:
ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із заявою про відвід дізнавача відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області ОСОБА_5 у кримінальних провадженнях № 12020255230000224 та № 12021255350000485.
Заяву обґрунтував тим, що в провадженні дізнавача ОСОБА_5 перебувають кримінальні провадження, однак дізнавач не проводить жодних слідчих дій, в зв`язку з чим ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із заявою про відвід дізнавача.
Ухвалою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 01 листопада 2024 року для участі у розгляді заяви про відвід дізнавача як законного представника потерпілого ОСОБА_3 залучено представника органу опіки та піклування виконавчого комітету Смілянської міської ради.
ОСОБА_3 в судовому засіданні наполягав на задоволенні заяви, з тих підстав, що дізнавачем не проводиться жодних слідчих дій у кримінальних провадженнях.
Законний представник ОСОБА_3 ОСОБА_4 в судовому засіданні вказала, що заяву про відвід подано безпідставно, просила відмовити в задоволенні заяви.
Дізнавач відділу поліції №2 ЧРУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 в судове засідання не з`явилась з невідомих суду причин, хоча про день, час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином.
Слідчий суддя, заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали провадження, приходить до наступного.
Відповідно до положень ст. 2 КПК України завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Пунктом 18 ч. 1 ст. 3 КПК України встановлено, що до повноважень слідчого судді належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Частиною 1 статті 77 КПК України визначений вичерпний перелік обставин, що виключають участь дізнавача у кримінальному провадженні.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.77 КПК України, зокрема, дізнавач не має права брати участь у кримінальному провадженні, якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах кримінального провадження або існують інші обставини, які викликають обґрунтовані сумніви в його неупередженості.
Згідно зі ст.80 КПК України за наявності підстав, передбачених статтями 75-79 КПК України, дізнавачу може бути заявлено відвід.
Частиною 5 ст. 80 КПК України встановлено, що відвід повинен бути вмотивованим.
У поданій заяві ОСОБА_3 , як на підставу для відводу дізнавача, посилається на обставини, які викликають сумніви в неупередженості дізнавача, що полягають у не проведенні ним процесуальних дій по кримінальному провадженню.
Однак, зазначені заявником підстави для відводу не містять в собі будь-яких відомостей щодо можливої неупередженості дізнавача під час проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, а наведені в заяві про відвід підстави вказують лише на нездійснення дізнавачем процесуальних дій та не можуть свідчити про наявність обставин, які викликають обґрунтовані сумніви в його неупередженості.
Будь-яких інших обставин, які б вказували на неупередженість дізнавача суду не наведено.
Крім того, вирішення процесуальних питань в ході здійснення досудового розслідування, а також незгода сторони з процесуальними рішеннями дізнавача, не може бути підставою для його відводу.
Ураховуючи викладене, слідчий суддя уважає, що викладені в заяві підстави для відводу дізнавача є формальними, не обґрунтованими та не підтвердженими належними доказами, а відтак приходить до висновку, що заявлений відвід не підлягає задоволенню, оскільки не ґрунтується на вимогах ст. 77 КПК України.
Керуючись ст.ст.77,80,81, 372 КПК України, слідчий суддя
постановила:
У задоволенні заяви ОСОБА_3 про відвід дізнавача відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області ОСОБА_5 у кримінальних провадженнях № 12020255230000224 та № 12021255350000485 - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Смілянський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123099613 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про відвід слідчого, дізнавача |
Кримінальне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Крива Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні