Справа № 404/4308/24
Номер провадження 8/404/2/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2024 року місто Кропивницький
Суддя Кіровського районного су ду міста Кіровограда Людмила Дмитріївна Кулінка, розглянувши матеріали заяви Управління поліції охорони в Кіровоградській області, про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, у цивільній справі за заявою Управління поліції охорони в Кіровоградській області про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 на користь Управління поліції охорони в Кіровоградській області заборгованості в сумі 1000,00 грн.
Ухвалою судді Кіровського районного суду міста Кіровограда від 19 липня 2024 року відмовлено Управлінню поліції охорони в Кіровоградській області, у видачі судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , заборгованості, з підстав передбачених пунктом 9 частини першої статті 165 Цивільного процесуального кодексу України.
Через канцелярію суду Управлінням поліції охорони в Кіровоградській області подано заяву (вх. № 39839 від 30.09.2024 року) про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами. В обгрунтування поданої заяви зазначено, що після винесення вищевказаної ухвали Управління поліції охорони в Кіровоградській області звернулось до Кіровоградського районного суду Кіровоградської області з заявою про видачу судового наказу. Однак, 01 серпня 2024 року ухвалою судді Кіровоградського районного суду Кіровоградської області відмовлено у видачі судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , заборгованості, з підстав порушення правил підсудності. А відтак, заявник звернувся до суду з заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
Згідно із статтею 2 Цивільного процесуального кодексу України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до статті 4 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Частиною першої статті 423 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що рішення, постанова або ухвала суду, якими закінчено розгляд справи, що набрали законної сили, можуть бути переглянуті за нововиявленими або виключними обставинами.
Заяви про перегляд судових рішень суду за нововиявленими або виключними обставинами за формою і змістом повинні відповідати вимогам цього Кодексу щодо оформлення заяв до суду першої інстанції (частина перша статті 426 Цивільного процесуального кодексу України).
Пунктом 1 частини третьої статті 426 Цивільного процесуального кодексу України до заяви додаються копії заяви відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така заява подається в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання заяви в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
При цьому, заявником в порушення вищевказаних вимог при зверненні до суду із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, не додано копії заяви відповідно до кількості учасників справи.
Згідно пункту 2 частини третьої статті 426 Цивільного процесуального кодексу України до заяви додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового визначає Закон України «Про судовий збір».
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (частина перша статті 4 Закону України «Про судовий збір»).
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року 3028,00 грн.
Згідно пункту 6 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами справляється судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Заявником в порушення вищевказаних вимог при зверненні до суду із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, судовий збір не сплачено.
Крім того, пунктом 4 частини третьої статті 426 Цивільного процесуального кодексу України визначено що, до заяви додається документ, що підтверджує повноваження представника особи, яка подає заяву, - якщо заява підписана таким представником.
Положеннями частини третьої статті 58 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Згідно статті 246 Цивільного кодексу України довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами.
За вимогами частини третьої статті 62 Цивільного процесуального кодексу України довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими підписана провідним юрисконсультом Управління поліції охорони в Кіровоградській області Завіна Р.В.
Однак документів на підтвердження того, що у ОСОБА_2 станом на дату звернення до суду, є повноваження діяти від імені Управління поліції охорони в Кіровоградській області, в тому числі і на звернення до суду, останнім не надано.
Частиною третьою статті 427 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 426 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, оскільки подана заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами не відповідає вимогам статті 426 Цивільного процесуального кодексу України, суд застосовує до поданої заяви положення статті 185 Цивільного процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 185, 426, 427 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,
У Х В А Л И В:
Заяву Управління поліції охорони в Кіровоградській області, про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, у цивільній справі за заявою Управління поліції охорони в Кіровоградській області про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , заборгованості, залишити без руху.
Надати заявнику строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, для подання заяви з додержанням вимог, викладених у Цивільному процесуальному кодексі України, а саме: подати копії заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами відповідно до кількості учасників справи, надати до суду документи, що підтверджують повноваження ОСОБА_2 діяти від імені Управління поліції охорони в Кіровоградській області.
Запропонувати заявнику сплатити судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, в сумі 454,20 грн на р/р UA718999980313101206000011568; Код банку отримувача (МФО) 899998; отримувач коштів: ГУК у Кіров.обл./Фортечн.р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37918230, Код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу (судовий збір, за позовом
Якщо заявник не усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровського районного
суду міста Кіровограда Людмила КУЛІНКА
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда Л. Д. Кулінка
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123107721 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Кулінка Л. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні