Справа № 638/21405/24
Провадження № 2/638/7107/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2024 року м. Харків
Суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Хайкін В.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Ізюмської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області, третя особа: приватний нотаріус Чистов Сергій Юрійович про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
08.11.2024 року через підсистему «Електронний суд» до Дзержинського районного суду м. Харкова надійшла позовна заява ОСОБА_1 в особі представника адвоката Пікуліна Р.М. до Ізюмської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області, третя особа: приватний нотаріус Чистов Сергій Юрійович про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, згідно прохальної частини якої просить суд: визначити додатковий строк для подачі ОСОБА_1 до нотаріальних органів заяви про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 . терміном в три місяці д дати набрання рішенням суду законної сили.
Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 11.11.2024 року позовну заяву ОСОБА_1 було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
14.11.2024 року через підсистему «Електронний суд» від представника позивача ОСОБА_1 адвоката Пікуліна Р.М. до суду надійшла заява про усунення недоліків.
Відповідно до частини 1 статті 30 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцем знаходження майна або основної його частини.
Позивач просить суд визначити додатковий строк у прийнятті спадщини не нерухоме майно, яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1 .
Ізюмський міськрайонний суд Харківської області відповідно до частини сьомої статті 147Закону України "Про судоустрій і статус суддів",враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану,Вища рада правосуддя рішеннямвід 20.04.2023 № 399/0/15-23змінив територіальну підсудність судових справ наДзержинський районний суд м. Харкова.
Згідно вимог статті 19 ЦПК України (предметна юрисдикція) та статей (26-30) ЦПК України (територіальна юрисдикція), справа підлягає розгляду Дзержинським районним судом м. Харкова.
Зазначена позовна заява подана з додержанням вимог статей 175, 177 ЦПК України. Відсутні підстави, визначені статтями 185-186 України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Частиною 2 статті 19 ЦПК України визначено, що цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно приписів статті 11 ЦПК України дана справа підлягає розгляду у загальному позовному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 19, 175, 177, 187, 274 ЦПК України суддя,-
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ) до Ізюмської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області (64309, Харківська область, м. Ізюм, вул. Васильківського, 4), третя особа: приватний нотаріус Чистов Сергій Юрійович (64302, Харківська область, м. Ізюм, вул. Паромна, 4/2) про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 18.12.2024 року о 14 год. 45 хв. у приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова (61202, м. Харків, пр-т. Перемоги, 52-В).
Встановити відповідачу 15 (п`ятнадцятиденний) строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог частини 4 статті 178, статті 191 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (частина 8 статті 178, стаття 191 ЦПК України).
Позивач, відповідно до вимог статті 179 ЦПК України має право надати відповідь на відзив.
Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз`яснити відповідачу його право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі.
Треті особи мають право в п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали подати письмові пояснення щодо позову або відзиву.
Учасники справи мають право надати відповідь на такі пояснення до закінчення підготовчого засідання.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України -https://court.gov.ua/sud2011/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123107985 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Хайкін В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні