Справа № 135/1400/24
Провадження № 2/135/433/24
У Х В А Л А
іменем України
11.11.2024 м. Ладижин Вінницька область
Суддя Ладижинськогоміського судуВінницької областіКривешко І.В розглянувшиматеріали позовноїзаяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на 1/3 частину земельної ділянки, скасування запису в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до Ладижинського міського суду Вінницької області з позовом до ОСОБА_3 про визнання права власності на 1/3 частину земельної ділянки, скасування запису в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд приходить до висновку про необхідність направлення вищевказаної цивільної справи за підсудністю до іншого суду з наступних підстав.
Згідно з вимогами частини 1 ст. 30 ЦПК України (виключна підсудність) позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Як зазначеноу позовнійзаяві,місцезнаходження нерухомого майна (земельна ділянка, кадастровий номер: 0520880600:04:007:0163) АДРЕСА_1 , що підтверджується наданими документами, а саме: витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, копією витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
Отже, оскільки місцезнаходження нерухомого майна (земельна ділянка, кадастровий номер: 0520880600:04:007:0163) є село Бубнівка, якетериторіально належить до Гайсинського району Вінницької області, дана справа належить до територіальної підсудності (юрисдикції) Гайсинського районного суду Вінницької області.
Постановляючи ухвалу, суд приймає до уваги, що згідноКонвенції про захист прав людини і основоположних свободвід 04.11.1950, Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п.1 ст.6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Відповідно до пункту 1 частити першоїстатті 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до частини третьої статті 31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Враховуючи викладене, зважаючи на те, що справа належить до підсудності іншого суду, суд вважає, що дану справу необхідно передати запідсудністю нарозгляд до Гайсинського районного суду Вінницької області (адреса: вулиця Соборна, 47, місто Гайсин, Вінницька область, 23700).
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.31, 259-260, 334 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справуза позовноюзаявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на 1/3 частину земельної ділянки, скасування запису в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності - передати за підсудністю до Гайсинського районного суду Вінницької області (адреса: вулиця Соборна, 47, місто Гайсин, Вінницька область, 23700).
Здійснити передачу справи на розгляд іншого суду за встановленою підсудністю не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Кривешко Ірина Володимирівна
Суд | Ладижинський міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123108682 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Ладижинський міський суд Вінницької області
Кривешко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні