Справа № 145/2024/24
Провадження №2-о/145/110/2024
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
19.11.2024 р. селище Тиврів
Cуддя Тиврівського районного суду Вінницької області Патраманський І. І., розглянувши заяву ОСОБА_1 про усиновлення дитини, заінтересовані особи: Гніванська міська рада та ОСОБА_2 ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про усиновлення дитини, в якій просить дозволити йому, громадянину України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП- НОМЕР_1 , внести зміни в актовий цивільного стану про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що складений виконавчим комітетом Ільківської сільської ради Вінницького району Вінницької області за № 08 від 04 квітня 2014 року, в якому змінити по батькові дитини з " ОСОБА_3 " на " ІНФОРМАЦІЯ_3 " в графі " ОСОБА_3 " на " ІНФОРМАЦІЯ_3 " та записати його батьком дитини. В графі "відомості про батька" вказати: батько - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України.
Ознайомившись зі змістом заяви та доданими до неї документами, суд вважає, що заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на таке.
Згідно із ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про усиновлення.
Згідно із ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Загальні вимоги до позовної заяви встановлено статтею 175 ЦПК України. Зокрема, пунктом 8 частини 3 цієї статті встановлено, що позовна заява повинна містити відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 311 ЦІПК України заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім`я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім`я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров`я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір`ю або батьком дитини.
До заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи: 1) копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя; 2) медичний висновок про стан здоров`я заявника; 3) довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи; 4) документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням; 5) інші документи, визначені законом.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 312 ЦПК України до висновку органу опіки та піклування має бути доданий: медичний висновок про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток.
Таким чином, ЦПК України встановлено вимоги до змісту зави про усиновлення, а також вимоги до документів, які мають бути подані разом із заявою.
Судом встановлено, що заява про усиновлення та додані до неї документи не відповідають вимогам ЦПК України. Зокрема:
1). із поданої заяви вбачається, що прохальна її частина містить лише клопотання про зміну прізвища, по батькові дитини та про запис заявника батьком дитини. Водночас, заява ОСОБА_1 не містить вимоги про визнання його усиновлювачем ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
2). до заяви долучено письмову згоду на усиновлення другого з подружжя, однак, всупереч п. 1 ч. 2 ст. 311 ЦПК України, вона не засвідчена нотаріально.
3). до заяви заявником не долучено медичний висновок про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток, вимога про долучення якого міститься в п. 3 ч. 3 ст. 312 ЦПК України.
4). до заяви долучено додатки в копіях, однак в заяві не зазначено відомості про те, у кого знаходяться оригінали документів, вказаних в додатках.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суд, встановивши, що заява подана без додержання вимог, передбачених ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. А відповідно до ч. 3 цієї статті, якщо заявник не усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
На підставі викладеного та керуючись ст. 175, 185, 258-261, 294, 311, 312, 318 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про усиновлення дитини, заінтересовані особи: Гніванська міська рада та ОСОБА_2 , залишити без руху, надавши заявнику строк тривалістю десять днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині даної ухвали суду, шляхом:
1). уточнення заявлених вимог;
2). долучення до заяви засвідченої нотаріально письмової згоди ОСОБА_2 на усиновленні дитини;
3). долучення до заяви медичного висновку про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток;
2). зазначення відомостей про те, в кого знаходяться оригінали документів вказаних в додатках.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарження не підлягає.
Суддя: Патраманський І. І.
Суд | Тиврівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123109419 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Тиврівський районний суд Вінницької області
Патраманський І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні