Ухвала
від 19.11.2024 по справі 127/36274/24
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/36274/24

Провадження № 2/127/5354/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2024 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Романюк Л.Ф., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору: Служби у справах дітей Вінницької міської ради, Міської служби у справах дітей Бердичівської міської ради про позбавлення батьківських прав, стягнення аліментів,-

в с т а н о в и в:

До Вінницького міського суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору: Служби у справах дітей Вінницької міської ради, Міської служби у справах дітей Бердичівської міської ради про позбавлення батьківських прав, стягнення аліментів.

Підсудністю у цивільному судочинстві визначено розмежування компетенції між окремими ланками судової системи і між судами однієї ланки щодо розгляду і вирішення підвідомчих їм цивільних справ.

Відповідно до ч. 1ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

У відповідності до ч.1 ст. 28 вказано, що позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

За відомостями наданими Департаментом адміністративних послуг Вінницької міської ради, інформація про ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , в реєстрі територіальної громади відсутня.

Згідно відповіді № 912720 від 19.11.2024 року з Єдиного державного демографічного реєстру, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно відповіді № 910374 від 18.11.2024 року з Єдиного державного демографічного реєстру, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .

Цивільним процесуальним кодексом передбачено використання лише зареєстрованого місцях проживання, фактичне місце проживання фізичної особи не має правового значення. На цьому наголосила Об`єднана палата Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, відступаючи від попередніх позицій у постанові від 24 червня 2024 року по справі №554/7669/21. Отже, за висновками Об`єднаної палати визначення територіальної юрисдикції (підсудності) здійснюється з урахуванням зареєстрованого місця проживання або перебування фізичної особи - позивача, а звернення позивача до суду з позовом за місцем його перебування без підтвердження реєстрації, не відповідає вимогами статті 28 ЦПК України.

Частиною 4 ст. 263 ЦПК України передбачено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Суд, встановлений законом (законний суд), є необхідним інституційним елементом справедливого правосуддя в тому розумінні, яке цьому поняттю надає стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Лише такий суд, керуючись правовими засадами та за встановленою законом процедурою, є компетентним здійснювати правосуддя.

Подібні за змістом висновки містяться у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 09 вересня 2020 року у справі № 536/1267/18 (провадження № 61-1182св19).

Згідно п. 1 ч. 1ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч. 1ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 за участі третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору: Служби у справах дітей Вінницької міської ради, Міської служби у справах дітей Бердичівської міської ради про позбавлення батьківських прав, стягнення аліментів не підсудна Вінницькому міському суду Вінницької області та підлягає направленню за підсудністю до Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області (13312, вулиця Житомирська, 30-а, м, вулиця Житомирська, 32, Бердичів, Житомирська область).

Керуючись ст. 27, 31,32, 187, 260 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в :

Цивільну справузапозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 за участітретіх осіббез самостійнихвимог напредмет спору:Служби усправах дітей Вінницькоїміської ради, Міськоїслужби усправах дітей Бердичівськоїміської радипро позбавленнябатьківських прав,стягнення аліментівпередати до Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області (13312, вулиця Житомирська, 30-а, м, вулиця Житомирська, 32, Бердичів, Житомирська область) за підсудністю.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення19.11.2024
Оприлюднено21.11.2024
Номер документу123109715
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —127/36274/24

Ухвала від 03.01.2025

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Хуторна І. Ю.

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романюк Л. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні