Справа № 243/9344/24
Провадження № 2/243/2158/2024
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 листопада 2024 року суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Фалін І.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Слов`янської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області, Служба у справах дітей Ужгородської міської ради про позбавлення батьківських прав,
В С Т А Н О В И В:
До Слов`янського міськрайонного суду Донецької області через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Слов`янської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області, Служба у справах дітей Ужгородської міської ради про позбавлення батьківських прав.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви вважаю, що заява не відповідає вимогам ст. ст.95, 175,177 ЦПК Україниі підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до абз. 2 ч. 1ст.177ЦПКУкраїни у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Згідно відповіді відділу з ведення реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування фізичних осіб Слов`янської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області від 15.11.2024 №20-16/2-4490, наданої на запит суду слідує, що за відомостями, які містяться у Реєстрі Слов`янської територіальної громади, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Між тим, відповідно до реєстру відправки позовної заяви з додатками, долученого позивачем до позовної заяви, копія позовної заяви з додатками на адресу третьої особи Служби у справах дітей Ужгородської міської ради та на адресу реєстрації відповідача не направлялась.
Крім того, згідност. 177 ЦПК Українипозивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно ч.ч.4, 5, 6ст. 95 ЦПК Україникопії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо оригінал письмового доказу не подано, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.
Згідно ч. 1, 2 ст. 100 ЦПК України електронними доказами є інформація в електронній (цифровій) формі, що містить дані про обставини, що мають значення для справи, зокрема, електронні документи (в тому числі текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи тощо), веб-сайти (сторінки), текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані, бази даних та інші дані в електронній формі. Такі дані можуть зберігатися, зокрема, на портативних пристроях (картах пам`яті, мобільних телефонах тощо), серверах, системах резервного копіювання, інших місцях збереження даних в електронній формі (в тому числі в мережі Інтернет). Електронні докази подаються в оригіналі або в електронній копії, на яку накладено кваліфікований електронний підпис відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги". Законом може бути передбачено інший порядок засвідчення електронної копії електронного доказу.
Згідно з положеннями ч.ч. 3-5 ст. 100 ЦПК України учасники справи мають право подавати електронні докази в паперових копіях, посвідчених у порядку, передбаченому законом. Паперова копія електронного доказу не вважається письмовим доказом. Учасник справи, який подає копію електронного доказу, повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу електронного доказу.
Оригіналом електронного документа вважається електроннийпримірникдокументаз обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".
Копія довідки по заборгованості при сплаті аліментів, долученого позивачем до матеріалів позову не може вважатися електронним документом відповідно до положень ч. 1 ст. 5 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», тобто не може вважатися доказом, адже не містить електронного підпису, який є обов`язковим реквізитом електронного документа, оскільки у такому випадку неможливо ідентифікувати відправника повідомлення, а зміст такого документа не захищений від внесення правок і викривлення. Такі роздруківки визнаються доказом у разі, якщо вони виготовлені, видані та засвідчені власником оригіналу повідомлення, тобто набувають статусу письмового доказу.
Всупереч вказаним вище вимогам законодавства копія електронного доказу надана без належного її засвідчення, оскільки її оригінал нічим не підтверджений.
За таких обставин позивачу необхідно на виконання вимог ст. 177 ЦПК Українинадати докази надсилання третій особі листом з описом вкладення на адресу Служби у справах дітей Ужгородської міської ради та на адресу реєстрації відповідача, або через систему «Електронний суд», у разі наявності реєстрації третьої особи та відповідача у вказаній системі, копії позовної заяви з додатками та надати до суду доказ щодо наявності заборгованості по сплаті аліментів, засвідчений відповідно до вимог ст. 95 ЦПК України.
Відповідно дост. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст.175,177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючисьст. 175,177, 185 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Слов`янської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області, Служба у справах дітей Ужгородської міської ради про позбавлення батьківських прав, залишити без руху для усунення недоліків.
Надати позивачу строк, який становить десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, усунути зазначені недоліки.
Роз`яснити позивачу, що позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута, якщо він у зазначений строк не усуне недоліки відповідно до цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя І.Ю. Фалін
Суд | Слов'янський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123109839 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
Фалін І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні