Справа № 489/3745/24
Провадження № 2/489/3105/24
Ухвала
Іменем України
19 листопада 2024 року м. Миколаїв
Ленінський районний суд м. Миколаєва у складі головуючого судді Костюченко Г.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа Інгульський відділ держаної реєстрації актів цивільного стану у М. Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про визнання батьківства
встановив:
22травня 2024 ОСОБА_1 через свого представника адвоката Дмитриченка М.О. звернувся до суду з позовом, відповідно до якого просив суд визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 батьком дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та внести відповідні зміни до актового запису про народження дитини.
Відповідно до ч. 1 ст.27ЦПКУкраїни позови до фізичних осіб пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 ЦПК України позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства, позови що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Відповідно до ч. 2 ст. 28 ЦПК України позови про розірвання шлюбу можуть пред`являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також уразі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров`я чи інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь кого з них.
В позовні заяві представник позивача зазначив адреса реєстрації відповідачів: АДРЕСА_1 .
Відповідно до витягу з реєстру територіальної громади міста Миколаєва за № 16.27-392256-2024 від 23.05.2024р. відповідачі зареєстрованими за цієї адресою не значаться.
Натомість відповідно до витягу з реєстру територіальної громади міста Миколаєва за № 16.27-33442-2024 від 23.05.2024р. відповідач ОСОБА_3 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Але ОСОБА_3 є неповнолітньою особою.
Відповідно до ч.1 ст. 34 ЦК України повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття). Таким чином, зазначена особа не має повної цивільної дієздатності та не може бути відповідачем у справі.
Відповідно до відповіді № 912486 від 19.11.2024 року з Єдиного державного демографічного реєстру ОСОБА_2 зареєстрована з 29.04.2015 року за адресою: АДРЕСА_3 .
Територіально зазначена адреса знаходиться в Центральному районі м. Миколаєва.
Враховуючи вищевикладене, вказана позовна заява територіально не підсудна Ленінському районному суду м. Миколаєва, оскільки зазначене позивачем місце реєстрації відповідача розташоване поза межами Інгульського району м.Миколаєва.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідност. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомуст. 32 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Згідно з нормами Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950р., Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини» інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
За викладених обставин, суд вважає за необхідне передати вказану справу на розгляд до Центрального районного суду м. Миколаєва за місцем проживання відповідача - ОСОБА_2 .
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.28,31,260 ЦПК України, суддя
ухвалив:
Матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,третя особаІнгульський відділдержаної реєстраціїактів цивільногостану уМ.Миколаєві Південногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Одеса)про визнаннябатьківства -передати нарозгляд доЦетрального районного суду м.Миколаєва за територіальною підсудністю.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Миколаївського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду згідност. 354 ЦПК України.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя Г.С. Костюченко
Повний текст ухвали складено 19.11.2024.
Суд | Ленінський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123111482 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Миколаєва
Костюченко Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні