Справа № 420/20171/24
У Х В А Л А
11 листопада 2024 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасишиної О.М., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю НАФТА ІМПОРТ (місцезнаходження: 65006, Одеська обл., м. Одеса, вул. Балківська, 52, код ЄДРПОУ 44201871) до Енергетичної митниці (місцезнаходження: 04215, м. Київ, вул. Світлицького, 28-А; код ЄДРПОУ 44029610) про визнання протиправними та скасування картки відмови №UA903150/2024/000127 від 30.05.2024 та картки відмови №UA903150/2024/000144 від 16.06.2024 року та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю НАФТА ІМПОРТ до Енергетичної митниці про визнання протиправними та скасування картки відмови №UA903150/2024/000127 від 30.05.2024 та картки відмови №UA903150/2024/000144 від 16.06.2024 року та зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвалою від 27.06.2024 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Ухвалою від 23.07.2024 року Одеським окружним адміністративним судом призначено по даній справі судову експертизу проби (зразка) товару, зупинено провадження у даній справі.
Ухвалою від 05.08.2024 року поновлено провадження у справі № 420/20171/24, витребувано у Управління експертиз та досліджень хімічної та промислової продукції Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби зразок (проба) товару - важкі дистиляти, зупинено провадження по справі.
19.08.2024 року (вх. 35211/24) до суду надійшла заява про надання інформації.
29.08.2024 року до суду повернулась адміністративна справа з супровідним листом.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи факт надходження до суду клопотання від Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби зразок (проба) товару - важкі дистиляти, суд вважає за необхідне поновити провадження у справі №420/20171/24.
Ухвалою від 10.10.2024 року поновлено провадження у справі та продовжено розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
06.11.2024 року (вх. №ЕС/60805/24) від представника відповідача надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відео-конференції поза приміщенням суду.
Дослідивши вказані заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд встановив наступне.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Згідно частини 1 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частиною 2 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
За частиною 4 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
Єдина судова інформаційно-комунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції (частина 4 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України).
17 серпня 2021 року Вища рада правосуддя рішенням №1845/0/15-21 затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС).
04 вересня 2021 року в газеті "Голос України" №168 (7668) Вищою радою правосуддя опубліковано оголошення про початок функціонування трьох підсистем (модулів) ЄСІТС: "Електронний кабінет", "Електронний суд", підсистема відеоконференцзв`язку, які офіційно почали функціонувати з 05 жовтня 2021 року.
Згідно із пунктом 45 Положення про ЄСІТС підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує: 1) відео- та звукозапис судових засідань, бронювання (резервування) залів судових засідань, можливість подання учасниками справи під час проведення судового засідання в режимі відеоконференції документів (у тому числі процесуальних документів, письмових та електронних доказів тощо); 2) можливість користувачам брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя.
Відповідно до пункту 46 Положення про ЄСІТС за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Пунктом 49 Положення про ЄСІТС визначено, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
За змістом пункту 50 Положення про ЄСІТС суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Суд бере до уваги, що Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. У подальшому строк дії воєнного стану в Україні продовжено Законами України на підставі відповідних Указів Президента України.
Згідно зі статтею 1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" від 12 травня 2015 року № 389-VIII (надалі - Закон № 389-VIII) воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Відповідно до частини 1 статті 10 Закону № 389-VIII у період воєнного стану не можуть бути припинені повноваження Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також судів, органів прокуратури України, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, та органів, підрозділи яких здійснюють контррозвідувальну діяльність.
Частинами 1 та 4 статті 26 Закону № 389-VIII встановлено, що правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. Створення надзвичайних та особливих судів не допускається.
Рада суддів України ухвалила рішення від 24 лютого 2022 року № 9, за яким звернула увагу всіх суддів України, що навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану робота судів не може бути припинена, тобто не може бути обмежено конституційне право людини на судовий захист.
З огляду на умови, за яких має здійснюватися правосуддя у справі, та на необхідність дотримання принципів рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом, гласності і відкритості судового процесу, змагальності сторін та розумних строків розгляду справи, а також ураховуючи те, що Одеський окружний адміністративний суд має технічну можливість проводити судові засідання у зазначений спосіб за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку "ВКЗ" (https://vkz.court.gov.ua), заява представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 195, 205, 243, 248, 254, 256, 294 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю НАФТА ІМПОРТ (місцезнаходження: 65006, Одеська обл., м. Одеса, вул. Балківська, 52, код ЄДРПОУ 44201871) до Енергетичної митниці (місцезнаходження: 04215, м. Київ, вул. Світлицького, 28-А; код ЄДРПОУ 44029610) про визнання протиправними та скасування картки відмови №UA903150/2024/000127 від 30.05.2024 та картки відмови №UA903150/2024/000144 від 16.06.2024 року та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Розгляд справи призначено на 19.11.2024 року об 11 год. 00 хв.
Забезпечити участь представника Енергетичної митниці в судовому розгляді справи №420/20171/24 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя за № 1845/0/15-21 від 17.08.2021р.
Роз`яснити представнику відповідача, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції така особа зобов`язана: авторизуватися в підсистемі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) і перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Роз`яснити представнику відповідача, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Судове засідання також відбудеться в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду за адресою: м. Одеса, вул. Фонтанська дорога 14, номер зали судових засідань № 10.
Ухвала окремо від кінцевого судового рішення оскарженню не підлягає.
СуддяО.М. Тарасишина
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123120451 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Тарасишина О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні