Рішення
від 11.11.2024 по справі 525/1099/24
МИРГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 525/1099/24

Номер провадження 2/541/1281/2024

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

11 листопада 2024 року м. Миргород

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області в складі:

головуючого судді Вірченко О.М.,

за участю секретаря судового засідання Циганової Ю.М.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника позивача ОСОБА_2 ,

відповідачки ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про визнання батьківства та виключення з актового запису про особу як батька дитини,

встановив:

ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Смірнов С.І., звернувся до суду з позовом до ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про визнання батьківства та виключення з актового запису про особу як батька дитини, мотивуючи наступним. ІНФОРМАЦІЯ_1 у ОСОБА_5 народилася дочка ОСОБА_6 , батьком дитини вказаний ОСОБА_7 , оскільки на той час вони перебували у зареєстрованому шлюбі. ОСОБА_7 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , ніколи не спілкувався з дитиною, знав, що вона не є його дочкою. Біологічним батьком дитини є позивач, з яким ОСОБА_5 проживала без реєстрації шлюбу з лютого 2017 року, а 03 березня 2021 року ОСОБА_1 та ОСОБА_4 зареєстрували шлюб. ОСОБА_1 піклується про свою малолітню дочку, здійснює за нею догляд, виховує з народження та бажає, щоб відомості про нього як батька були внесені в свідоцтво про народження дитини, тому звернувся до суду з вказаним позовом.

Позивач та його представник під час судового розгляду просили задовольнити позовні вимоги з викладених у позові підстав.

Відповідачка в судовому засіданні позовні вимоги визнала в повному обсязі, зазначила що батьком її дитини ОСОБА_8 є ОСОБА_1 .

Представник третьої особи в судове засідання не з`явився, направив заяву, в якій просив провести судовий розгляд у його відсутність, не заперечував проти задоволення позовних вимог.

Суд, вислухавши позивача, його представника, відповідачку, свідків, дослідивши зібрані в справі докази, приходить наступного висновку.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Положеннями ч. 1 ст. 5 ЦПК України визначено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів в їх сукупності.

Судом встановлено, що 20 листопада 2010 року між ОСОБА_7 та ОСОБА_5 укладено шлюб, який рішенням Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 03 червня 2020 року розірвано (а.с. 9).

Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого Великобагачанським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Полтавській області, батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , вказаний ОСОБА_7 , матір`ю ОСОБА_5 , актовий запис № 114 (а.с. 8).

03 березня 2021 року ОСОБА_1 уклав шлюб із ОСОБА_9 (свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_2 , видане 03 березня 2021 року Хорольським районним відділом ДРАЦС Північно-Східного міжрегіонального управління МЮ (м. Суми), а.с. 10).

У відповідності з довідкою від 10 травня 2024 року № 128, виданою виконавчим комітетом Великобагачанської селищної ради Миргородського району Полтавської області, ОСОБА_3 проживає разом із чоловіком ОСОБА_1 , дітьми ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 11).

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженець с. Дібрівка Миргородського району Полтавської області, громадянин України, помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_3 , видане 30 липня 2024 року Миргородським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, актовий запис № 559, а.с. 12).

Згідно зі ст. 121 СК України, права та обов`язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 Сімейного кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 СК України, дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров`я про народження дружиною дитини.

Згідно зі ст. 125 СК України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров`я про народження нею дитини. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: за заявою матері та батька дитини; за рішенням суду.

Відповідно до п. 4 Постанови № 3 Пленуму Верховного суду України від 15 травня 2006 року, справи про визнання батьківства суд розглядає у позовному провадженні. У таких справах позови осіб, зазначених у ч. 3 ст. 128 Сімейного кодексу України, приймаються до розгляду у випадках, якщо дитина народжена матір`ю, яка не перебуває у шлюбі, відсутня спільна заява батьків, за заявою батька або рішенням суду, запис у Книзі реєстрації народжень вчинено за прізвищем матері, а ім`я та по батькові записано за вказівкою матері.

Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до ЦПК України. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.

Згідно з ч.ч. 3, 4 ст. 128 СК України позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини. Визнання батьківства за рішенням суду регулюється статтею 128 СК України.

Відповідно до ст. 134 СК України на підставі заяв осіб, зазначених у ст. 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.

Судом встановлено, що позивач вважає себе біологічним батьком малолітньої дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Мати дитини ОСОБА_3 визнала позов.

Свідок ОСОБА_11 , мати померлого ОСОБА_7 , пояснила, що її син з невісткою ОСОБА_5 були одружені та проживали в будинку разом із нею. У 2016 році невістка пішла від сина та стала проживати окремо, не спілкувалася з ним. У неї народилася дочка, в свідоцтві про народження якої батьком зазначений її син, але він знав, що вказана дитина не є його дочкою, ніколи не відносився до неї як до своєї.

Свідок ОСОБА_12 , яка є сестрою померлого ОСОБА_7 , пояснила, що дружина брата у 2016 році переїхала від них, стала проживати окремо. Згодом у неї народилася дочка, брат знав, що він не є батьком дитини, оскільки до її народження вони разом з дружиною не проживали. З їх спільним сином ОСОБА_7 спілкувався, а з дівчинкою ні.

Свідок ОСОБА_13 пояснив, що він є другом дитинства позивача, бачив як створювалася їх з відповідачкою сім`я у 2016 році ще до народження у них спільної дитини. Вони разом із ОСОБА_1 забирали з пологового будинку ОСОБА_3 з їх дитиною. ОСОБА_7 свідок ніколи не бачив, дитина знає як батька ОСОБА_1 .

Свідок ОСОБА_14 , сусідка ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , знає їх родину ще до народження дочки. Батьком дитини в свідоцтві про народження зазначено ОСОБА_7 , оскільки ОСОБА_3 на той час не була з ним розлучена, однак біологічним батьком є ОСОБА_1 .

За змістом ч. 1 ст. 206 ЦПК України, відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Згідно з ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Виходячи з вищевикладених положень процесуального закону, суд взяв до уваги, що позовні вимоги були визнані відповідачкою в повному обсязі. Визнання позову не суперечить вимогам закону та не порушує прав і інтересів інших осіб.

Враховуючи вищезазначене, суд вважає за можливе ухвалити рішення про визнання батьківства відповідно.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір підлягає стягненню з відповідачки на користь позивача в розмірі 1 221,20 грн.

Керуючись ст.ст. 13, 206, 263, 265, 354 ЦПК України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про визнання батьківства та виключення з актового запису про особу як батька дитини задовольнити.

Визнати батьківство громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , уродженця м. Полтави, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , щодо дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Виключити з актового запису № 114, складеного 07 листопада 2017 року Великобагачанським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про народження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , відомості про ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , як батька дитини.

Стягнути з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_4 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ,РНОКПП НОМЕР_5 (адресапроживання: АДРЕСА_1 )судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок.

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня виготовлення повного тексту рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Повний текст рішення складено 18 листопада 2024 року.

Суддя: О. М. Вірченко

СудМиргородський міськрайонний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення11.11.2024
Оприлюднено21.11.2024
Номер документу123123630
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —525/1099/24

Рішення від 11.11.2024

Цивільне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Вірченко О. М.

Рішення від 11.11.2024

Цивільне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Вірченко О. М.

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Вірченко О. М.

Ухвала від 01.10.2024

Цивільне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Вірченко О. М.

Ухвала від 02.09.2024

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Прасол Я. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні