Ухвала
від 14.11.2024 по справі 500/6794/24
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Справа № 500/6794/24

14 листопада 2024 рокум.ТернопільСуддя Тернопільського окружного адміністративного суду Дерех Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Некомерційного комунального підприємства "Скалатський медичний центр" "Про забезпечення позову до подачі позовної заяви" Некомерційного комунального підприємства "Скалатський медичний центр" до Скалатської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

13 листопада 2024 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Некомерційного комунального підприємства "Скалатський медичний центр" до Скалатської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення.

Ухвалою суду від 14.11.2024 позовну заяву і додані до неї документи повернено позивачу.

Разом з позовною заявою Некомерційне комунальне підприємство "Скалатський медичний центр" подав до суду заяву про забезпечення позову до подачі позовної заяви, в якій просить вжити заходів забезпечення позову, шляхом зупинення дії рішення Скалатської міської ради №2809 від 06.11.2024, зупинення дії рішення Скалатської міської ради № 2810 від 06.11.2024.

Суд вважає за необхідне заяву про забезпечення позову повернути заявнику без розгляду з огляду на таке.

Відповідно до ч. 6 ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, КАС України), у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Положеннями пункту 3 частини четвертої статті 169 КАС України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Відповідно до частини третьої ст. 55 КАС України, юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб`єкта владних повноважень), або через представника.

Таким чином, керівник юридичної особи має право на звернення до суду від його імені лише на підставі документів, що безпосередньо підтверджують його повноваження.

Відповідно до ч. 1 ст. 150 КАС України, суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити заходи забезпечення позову.

Зміст і форма заяви про забезпечення позову визначені у статті 152 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 152 КАС України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити: 1) найменування суду; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Як вбачається з матеріалів справи, заяву про забезпечення позову підписано ОСОБА_1 , який зазначений представником Некомерційного комунального підприємства "Скалатський медичний центр".

Проте, до заяви про забезпечення позову не долучено документів, які підтверджують право ОСОБА_1 підписувати позовну заяву від імені Некомерційного комунального підприємства "Скалатський медичний центр", а саме витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станам на день звернення до суду та доказів на підтвердження повноважень (установчі документи, статут, положення, протокол про обрання, наказ про призначення тощо). Враховуючи викладене суд вважає, що заяву про забезпечення позову підписано особою, право якої на вчинення таких дій не підтверджено у встановленому законом порядку.

Правова позиція з даного питання, зокрема, була висловлена Верховним Судом в постановах від 25.10.2019 по справі № 826/1671/18, від 26.05.2020 по справі № 826/2727/18.

Суд зазначає, що звернення до суду передбачає, зокрема, надання суду належних доказів дійсної волі учасника справи, на уповноваження певної особи на представництво. Такі докази повинні виключати будь-які сумніви стосовно справжності та чинності такого уповноваження на момент вчинення певної процесуальної дії (докази повинні бути надані в оригіналі або у формі копії, якісно оформленої особою, що є учасником справи), а також стосовно охоплення такої дії дійсним колом повноважень, делегованих представнику.

Вказаний висновок узгоджується з правовою позицією, викладеною в ухвалі Верховного Суду від 25.05.2018 у справі № 826/4872/16.

Зазначені обставини дають підстави для висновку, що заяву про забезпечення позову підписано особою, яка не має права її підписувати.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону та повернути заяву про забезпечення позову заявнику, оскільки заява підписана представником за відсутності підтвердження повноважень такої особи на підписання заяви про забезпечення позову.

Керуючись статтями 152, 154, 241, 243, 248 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Некомерційного комунального підприємства "Скалатський медичний центр" "Про забезпечення позову до подачі позовної заяви" - повернути заявнику без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Повний текст ухвали складено та підписано 14.11.2024.

СуддяДерех Н.В.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.11.2024
Оприлюднено21.11.2024
Номер документу123127450
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо управління об’єктами державної (комунальної) власності, у тому числі про передачу об’єктів права державної та комунальної власності

Судовий реєстр по справі —500/6794/24

Ухвала від 27.12.2024

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Дерех Надія Володимирівна

Ухвала від 28.11.2024

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Дерех Надія Володимирівна

Ухвала від 14.11.2024

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Дерех Надія Володимирівна

Ухвала від 14.11.2024

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Дерех Надія Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні