Ухвала
від 19.11.2024 по справі 696/1312/24
КАМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

19.11.2024

Справа № 696/1312/24

Провадження № 2/696/382/24

УХВАЛА

іменем України

19 листопада 2024 року м. Кам`янка

Кам`янський районний суд Черкаської області

у складі головуючої судді - Ніколенко О.Є.,

за участі секретаря - Старущенко Н.П.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , законний представник позивачів Виконавчий комітет Михайлівської сільської ради Черкаського району як орган опіки та піклування до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,через свого законного представника Виконавчий комітет Михайлівської сільської ради Черкаського району як орган опіки та піклування, звернулися до Кам`янського районного суду Черкаської області з позовною заявою до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав .

В обґрунтування вимог вказується, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Києві, про що 05 лютого 2008 року в Книзі реєстрації народжень зроблено відповідний актовий запис № 349 та Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Дніпровського районного управління юстиції у м. Києві видано свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 .

У графі «Батько» свідоцтва про народження ОСОБА_1 указаний ОСОБА_3 , у графі «Матір» ОСОБА_4 .

ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 у м. Києві, про що 17 квітня 2009 року в Книзі реєстрації народжень зроблено відповідний актовий запис № 1176 та Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Дніпровського районного управління юстиції у м. Києві видано свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 .

У графі «Батько» свідоцтва про народження ОСОБА_2 указаний ОСОБА_3 , у графі «Матір» ОСОБА_4

У силу положень ст.122 СК Ураїни, діти ОСОБА_5 і ОСОБА_6 походять від шлюбу, укладеного між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які є їх батьками.

Відповідач ОСОБА_3 у встановленому порядку фактів батьківства неповнолітніх ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не спростував.

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 проживали в АДРЕСА_1 разом з матір`ю ОСОБА_4 та братом ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Матір позивачів померла ІНФОРМАЦІЯ_4 у віці 49 років, про що складений запис № 61 та Кам`янським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) 04.03.2020 видано свідоцтво про смерть серії НОМЕР_3 .

На даний час Відповідач долею дітей не цікавиться, участь у їх вихованні не приймає, коштів на утримання дітей не надає, не вживає заходів до забезпечення здобуття ними освіти, не надає матеріальної допомоги на їх утримання, не відвідує і взагалі не спілкується з дітьми протягом багатьох років без поважних причин, таке невиконання батьківських обов`язків відбувається протягом тривалого часу, що свідчить про свідоме ухилиння відповідача від виконання своїх обов`язків, таке невиконання батьківських обов`язків не пов`язане із наявністю душевної хвороби чи іншого тяжкого захворювання або з інших незалежних причин.

За таких обставин наразі наявні підстави для позбавлення ОСОБА_3 батьківських прав відносно ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , а тому останні ініціювали звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 , який наразі постійно проживає у місті Таллін (Естонія). Відтак, законний представник Позивачів: Виконавчий комітет Михайлівської сільської ради Черкаського району як орган опіки та піклування просить суд позбавити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , батьківських прав відносно сина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , а також сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Ухвалою суду від 08 листопада 2024 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

У підготовче судове засідання сторон не з`явились, до суду надали заяви з проханням слухати справу без їхньої участі, та клопотання про повідомлення відповідача про час та місце слухання справи шляхом направлення документів до компетентних органів.

Виклик відповідача в судове засідання не здійснювався, оскільки він тривалий час проживає за кордоном, відтак порядок його виклику в судове засідання має відбуватися шляхом передачі судового доручення через компетентні органи.

Згідно з ч. 1 ст. 498 ЦПК України, яка кореспондується з положеннями частини 1 статті 80 Закону України «Про міжнародне приватне право», у разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Статтею 1 Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22 січня 1993 року встановлено, що кожна договірна держава призначає центральний орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6.

Статтею 6 Конвенції передбачено, що Договірні Сторони надають одна одній правову допомогу шляхом виконання процесуальних і інших дій, передбачених законодавством запитуваної Договірної Сторони, зокрема складання і пересилання документів, їх вручення.

У рамках Гаазької конвенції з питань цивільного процесу Україна має отримувати допомогу від таких країн як є Аргентина, Білорусія, Бельгія, Болгарія, Канада, Китай, Кіпр, Чехія, Данія, Єгипет, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ірландія, Ізраїль, Італія, Японія, Латвія, Литва, Люксембург, Мексика, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Корея, Румунія.

Відповідно до ч.3 ст.28 Договору між Україною та Естонською Республікою про правову допомогу та правові відносини у цивільних та кримінальних справах, якщо місце проживання будь-якого з батьків і дітей знаходиться на території другої Договірної Сторони, тоді правовідносини між ними визначаються законодавством Договірної Сторони, громадянином якої є дитина.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне звернутися з відповідним судовим дорученням про надання правової допомоги (про витребування інформації) до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про необхідність надати компетентному суду Естонської республіки, підсудність якого розповсюджується на місце проживання відповідача, окреме доручення щодо проведення процесуальних дій відносно відповідача ОСОБА_3 , який проживає в Таллінському житловому соціальному центрі за адресою: Кауге, 4 м. Таллін, 11215, Естонія, доручивши компетентному суду Естонської республіки вручити відповідачу ОСОБА_3 копію позовної заяви з доданими до неї документами та повідомлення про місце та час судового розгляду 25 квітня 2025 року о 09:00 год., резервна дата 26 травня 2025 року о 09:00 год; опитати відповідача ОСОБА_3 по наступних питаннях: 1) чи вірно викладає позивач обставини справи та підстави позовних вимог, якщо ні, то в чому саме? 2) чи визнає відповідач позовні вимоги та згодний на їх задоволення? 3) чи згодний відповідач на слухання справи в його відсутності чи прибуде по виклику до суду?

Відповідно до положень частин 1, 3 статті 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати, пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи.

Витрати, пов`язані із залученням перекладача, сплачуються у порядку, передбаченому статтею 139 ЦПК України.

Відповідно до ч.4 ст.139 ЦПК України суми, що підлягають виплаті залученому судом експерту, спеціалісту, перекладачу або особі, яка надала доказ на вимогу суду, сплачуються особою, на яку суд поклав такий обов`язок, або судом за рахунок суми коштів, внесених для забезпечення судових витрат.

Оскільки для оформлення документів судового доручення про надання правової допомоги компетентному суду іноземної держави потребується залучення перекладача, суд вважає, що витрати на залучення перекладача слід покласти покласти на законного представника позивача Виконавчий комітет Михайлівської сільської ради Черкаського району як орган опіки та піклування, яким ініційовано судовий позов, з наступним розподілом судових витрат між сторонами пропорційно розміру задоволених позовних вимог, як передбачено ст.141 ЦПК України.

У відповідності до п.8 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Згідно п.12 ч.1 ст.253 ЦПК України, провадження по справі зупиняється до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст.19, 175, 177, 187, 274, 277, 352-354 ЦПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання сторони позивача про надіслання судового доручення про надання правової допомоги компетентному суду іноземної держави задоволити.

Направити судове доручення компетентному суду Естонської республіки про вручення копій процесуальних документів відносно відповідача ОСОБА_3 , який проживає за адресою АДРЕСА_2 , доручивши компетентному суду Естонської республіки провести наступні дії:

- вручити відповідачу ОСОБА_3 копію позовної заяви з доданими до неї документами та повідомити про місце та час судового розгляду 25 квітня 2025 року о 09:00 год., резервна дата 26 травня 2025 року о 09:00 год; - опитати відповідача ОСОБА_3 по наступних питаннях:

1) чи вірно викладає позивач обставини справи та підстави позовних вимог, якщо ні, то в чому саме?

2) чи визнає відповідач позовні вимоги та згоден на їх задоволення?

3) чи згодний відповідач на слухання справи в його відсутності чи прибуде по виклику до суду?

Протокол судового засідання, а також інші документи, складені у зв`язку з даним дорученням направити до Кам`янського районного суду Черкаської області.

У разі неможливості виконання судового доручення - повідомити про обставини, які перешкоджають його виконанню.

Оплату послуг перекладача для оформлення документів судового доручення про надання правової допомоги компетентному суду іноземної держави покласти на законного представника позивача - Виконавчий комітет Михайлівської сільської ради Черкаського району як орган опіки та піклування з наступним розподілом судових витрат за наслідками вирішення позову у рішенні суду.

Копію ухвали направити Центральному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м.Київ), для організації контроля та виконання.

Зупинити провадження у справі до отримання відповіді від компетентного суду Естонської республіки на судове доручення про надання правової допомоги.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала суду в частині зупинення провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту. Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не буде вручений у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду. В іншій частині ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Повний текст ухвали виготовлено 19 листопада 2024 року.

Суддя О.Є. Ніколенко

СудКам'янський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення19.11.2024
Оприлюднено21.11.2024
Номер документу123136629
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —696/1312/24

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Кам'янський районний суд Черкаської області

Ніколенко О. Є.

Ухвала від 08.11.2024

Цивільне

Кам'янський районний суд Черкаської області

Ніколенко О. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні