Ухвала
від 19.11.2024 по справі 902/1189/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

(в порядку загального позовного провадження)

"19" листопада 2024 р. Cправа № 902/1189/24

Суддя Господарського суду Вінницької області Маслій І.В., розглянувши матеріали

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ОЛМАКС ГРУП" (вул. Вишнева,1, смт Глухівці, Козятинський р-н, Вінницька обл., 22130)

до: "OLMAKS LLC" (330 E Commerce st STE 463 Bridgeton, NJ 08302, USA)

про: стягнення 240000 доларів США

В С Т А Н О В И В :

Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЛМАКС ГРУП" звернулось до Господарського суду Вінницької області з позовною заявою до "OLMAKS LLC" про стягнення 240 000,00 доларів США попередньої оплати згідно Контракту №17-09/20 від 17.09.2020.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу справ між суддями від 14.11.2024 справу передано для розгляду судді Маслію І.В.

За змістом ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Відповідно до частини першої, п`ятої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Розглянувши матеріали позовної заяви судом встановлено, що позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 ГПК України; підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України, відсутні, а тому господарський суд на підставі викладеного визнав їх достатніми для відкриття провадження у справі.

Згідно з приписами ст.181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

На виконання наведених приписів ГПК України, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі та встановити сторонам строки для подання ними документів на підтвердження своєї правової позиції в даному спорі.

Разом з тим, як вбачається з позовної заяви, відповідач - "OLMAKS LLC" є нерезидентом України, який не має свого представництва на території України.

Як вбачається з позовної заяви місцезнаходженням "OLMAKS LLC" є: Сполучені Штати Америки (330 E Commerce st STE 463 Bridgeton, NJ 08302, USA).

За приписами статті 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.

Відповідно до статті 3 Закону України "Про міжнародне приватне право" якщо міжнародним договором України передбачено інші правила, ніж встановлені цим Законом, застосовуються правила цього міжнародного договору.

Іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України (стаття 365 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до статті 366 Господарського процесуального кодексу України підсудність справ за участю іноземних осіб визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно зі статтею 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном, а рівно повідомлення у належній формі іноземних учасників судового процесу про час і місце розгляду справи, регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, Гаага, 1965 (далі - Конвенція), яка є чинною в Україні згідно з Законом України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" від 19.10.2000 № 2052-ІІІ (із заявами та застереженнями). Україна й Сполучені Штати Америки являються підписантами зазначеної Конвенції.

Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном (стаття 1 Конвенції).

Згідно зі статтею 3 Конвенції орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.

Відповідно до частини другої пункту b) статті 15 Конвенції кожна договірна держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови, зокрема, з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.

Відповідно до абзаців 3, 4 пункту 2.3 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації від 27.06.2008 №1092/5/54 (із змінами, внесеними наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 25.03.2010 № 604/5/47), документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову. У відповідних випадках документи, що підлягають врученню, можуть бути складені або перекладені на ту мову, яку, як є підстави вважати, розуміє особа, якій необхідно вручити документи.

За таких обставин суд дійшов висновку, що про розгляд даної справи відповідача належить повідомляти в порядку, передбаченому зазначеною Конвенцією.

Як вбачається з офіційного вебсайту Гаазької конференції з міжнародного приватного права (за посиланням в мережі Інтернет: https://www.hcch.net/en/states/hcch-members/details1/?sid=76) Компетентним органом Сполучених Штатів Америки, штат Флорида (Florida), місто Орландо (Orlando) обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав є Office of Private International Law, Office of the Legal Adviser, Department of State (2430 E Street, NW, Room 357, South Building, WASHINGTON, DC 20037-2851, United States of America).

Отже, судові документи підлягають надісланню до Центрального органу запитуваної Держави - Сполучених Штатів Америки для їх подальшого вручення відповідачу у справі. При цьому документи, що підлягають врученню відповідачу згідно з дорученням Господарського суду Вінницької області, слід складати та вручати в нотаріально засвідченому перекладі англійською мовою.

З огляду на наведене, суд зобов`язує позивача надати до суду переклад позовної заяви, ухвали господарського суду Вінницької області від 19.11.2024 року (даної ухвали) англійською мовою у двох примірниках.

Пунктом 4 частини першої статті 228 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів (пункт 8 частини 1 статті 229 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до частини першої статті 117 Господарського процесуального кодексу України зупинення провадження у справі зупиняє перебіг процесуальних строків.

З цих підстав, суд в порядку п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України вважає за необхідне зупинити провадження у справі до дня підготовчого засідання.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3, 12, 13, 14, 15, 18, 20, 24, 30, 42, 43, 45, 47, 56, 60, 120, 121, 169, 176, 177, 181, 182, 183, 228, 234, 235, 240, 242, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Відкрити провадження у справі №902/1189/24.

2. Розгляд справи здійснити за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання у справі призначити на 12 травня 2025 року о 10:30 год. в приміщенні Господарського суду Вінницької області за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 29, 4-й пов., зал №9.

4. Зобов`язати відповідача, відповідно до ст. 165, 178 ГПК України, надіслати до суду: відзив на позовну заяву (одночасно з надісланням відзиву до суду надіслати іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів, а відповідні докази направити до суду) - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

5. Зобов`язати позивача, відповідно до ст. 166, 178 ГПК України, надіслати до суду: відповідь на відзив (у разі отримання відзиву) не пізніше 5 днів з дня отримання відзиву.

6. Учасникам справи направити у судове засідання уповноважених представників, останнім мати при собі, відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, документи, що підтверджують їх повноваження.

7. Встановити сторонам строк для вчинення процесуальних дій до 10.05.2025.

8. Сторонам подавати докази, заяви і клопотання засобами поштового та електронного зв`язку.

9. Оформити Судове доручення про вручення за кордоном судових або позасудових документів відповідно до Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 року.

10. Зобов`язати позивача в найкоротший термін, але не пізніше 15.12.2024 року надати до суду 2 (два) примірники офіційного перекладу з української мови на англійську мову:

- позовної заяви,

- ухвали Господарського суду Вінницької області від 19.11.2024 року (даної ухвали),

- Судового доручення про вручення за кордоном судових або позасудових документів.

Правильність перекладу яких посвідчити нотаріально.

11. Направити до Центрального органу запитуваної Держави - Сполучених Штатів Америки: Office of Private International Law, Office of the Legal Adviser, Department of State (2430 E Street, NW, Room 357, South Building, WASHINGTON, DC 20037-2851, United States of America) для подальшого вручення відповідачу - "OLMAKS LLC" (330 E Commerce st STE 463 Bridgeton, NJ 08302, USA, Routing: 026009593) документи, зазначені у пункті 10 цієї ухвали.

12. Сторонам подання доказів по справі здійснювати відповідно до ст.80 Господарського процесуального кодексу України.

13. Попередити сторони, що письмові докази подаються до суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (ст.91 ГПК України). В разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат", Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" або ін.).

14. Учасникам процесу подавати заяви і клопотання відповідно до ст.ст.169, 170 Господарського процесуального кодексу України.

15. Звернути увагу сторін на можливість укладення мирової угоди на будь-якій стадії судового процесу.

16. Звернути увагу сторін, що у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

17. Попередити сторони про обов`язок повідомити суд про причини неявки в судове засідання та про те, що відповідно до ч.1 ст.202, п.4 ч.1 ст.226 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею, а якщо позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору, або позивач (його представник) не з`явився у судове засідання та не повідомив про причини неявки суд може залишити позов без розгляду.

18. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами відповідно до ч.9 ст.165, ч.2 ст.178 ГПК України.

19. Згідно з приписами ст. 235 ГПК України ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

20. Провадження у справі №902/1189/24 зупинити до 12.05.2025.

21. Ухвала може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 254-256 ГПК України в частині зупинення провадження.

22. Примірник ухвали надіслати позивачу в зареєстрований електронний кабінет в підсистемі ЄСІТС "Електроний суд" та рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, після надходження до суду перекладу позовної заяви та ухвали на англійську мову направити примірники на електронну адресу відповідача зазначену в контракті - Maksymsolar@gmail.com .

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою://vn.arbitr.gov.ua/sud5003/.

Дата складання повного тексту ухвали 19.11.2024 р.

Суддя Ігор МАСЛІЙ

віддрук. прим.:

1 - до справи

2 - позивачу (вул. Вишнева,1, смт Глухівці, Козятинський р-н, Вінницька обл., 22130)

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення19.11.2024
Оприлюднено21.11.2024
Номер документу123137891
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —902/1189/24

Ухвала від 19.11.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Маслій І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні