ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19.11.2024 Справа №905/1459/24
Господарський суд Донецької області у складі судді Курило Г.Є.,
розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях, м.Харків
до відповідача: Приватного акціонерного товариства «Артвайнері», м.Київ
про стягнення 9319854,14 грн
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях, м.Харків, звернувся до Господарського суду Донецької області з позовною заявою до відповідача, Приватного акціонерного товариства «Артвайнері», м.Київ про стягнення 9319854,14 грн, з яких, заборгованість з орендної плати у розмірі 9264189,91 грн та пеня у розмірі 55664,23 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України за наступними підставами.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Поряд із цим суд зауважує, що позов - це вимога позивача до відповідача, спрямована через суд, про захист порушеного або оспорюваного суб`єктивного права та охоронюваного законом інтересу, яке здійснюється у визначеній законом процесуальній формі.
Предмет позову - це певна матеріально - правова вимога позивача до відповідача, яка кореспондує зі способами захисту права, визначеними зокрема, ст. 16 Цивільного кодексу України та ст. 20 Господарського кодексу України. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Предметом позову може бути матеріально-правова чи немайнова вимога позивача до відповідача, відносно якої суд повинен прийняти рішення. Захист майнового або немайнового права чи законного інтересу відбувається шляхом прийняття судом рішення про примусове виконання відповідачем певних дій або зобов`язання утриматись від їх вчинення.
Рішення суду про задоволення позову може бути прийнято виключно у тому випадку, коли подані позивачем докази дозволять суду зробити чіткий, конкретний та безумовний висновок про обґрунтованість та законність вимог позивача.
Отже, звертаючись з цим позовом до суду про стягнення заборгованості за договором оренди державного майна №113 від 01.08.1996 у розмірі 9319854,14 грн, яка складається з заборгованості з орендної плати у розмірі 9264189,91 грн та пені у розмірі 55664,23 грн, позивач зобов`язаний зазначити у тексті позову та долучити до матеріалів позовної заяви докладний, обґрунтований та зрозумілий розрахунок заявлених до стягнення сум заборгованостей, зокрема, заборгованості з орендної плати за кожен місяць та порядку такого нарахування.
Позивачем у поданій позовній заяві визначено суму заборгованості за спірним договором оренди державного майна, зокрема, з орендної плати за період з 01.01.2023 по 31.12.2023 у розмірі 9264189,91 грн.
Водночас, з наданого позивачем позову та доданого до нього розрахунку не можливо встановити обґрунтованість нарахувань орендної плати з кожен місяць окремо та підстав розміру таких помісячних нарахувань.
З огляду на зазначене, наданий позивачем до позову розрахунок заборгованості з орендної плати за спірний період (зазначений в таблицях стану надходження орендної плати по спірному договору оренди), суд не може вважати обґрунтованим.
Зміст розрахунку має бути зрозумілим суду та представникам сторін, має містити відомості про підстави та спосіб утворення сум нарахувань з орендної плати за кожен розрахунковий місяць з зазначенням дати виникнення означених сум.
Ненадання позивачем обґрунтованого розрахунку заявлених сум, на які позивач посилається у своїй позовній заяві, нівелює можливість дотримання судом вказаних принципів та унеможливлює правильне і своєчасне вирішення господарського спору.
Поряд з цим, відповідно до п. 7 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Як вбачається судом, позовна заява не містить відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Отже, позивачем не виконано вимоги п. 7 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суд встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позовна заява Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях, м.Харків підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях, м.Харків до відповідача, Приватного акціонерного товариства «Артвайнері», м.Київ про стягнення 9319854,14 грн залишити без руху.
2. Надати Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях, м.Харків строк для усунення недоліків його позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення її без руху шляхом надання суду: докладного, обґрунтованого та зрозумілого розрахунку заявленої до стягнення суми заборгованості, зокрема, заборгованості з орендної плати у розмірі 9264189,91 грн, а саме обґрунтованого розрахунку нарахувань сум з орендної плати з кожен місяць окремо з зазначенням підстав розміру таких помісячних нарахувань; пояснень на виконання вимог п.7 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.
3. Роз`яснити Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях, м.Харків, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою відповідно до п.п. 4, 5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.Є. Курило
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123138139 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Курило Ганна Євгеніївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні