ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.11.2024Справа № 910/10912/24Суддя Господарського суду міста Києва Чинчин О.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом Інституту технічної теплофізики Національної академії наук України (03057, місто Київ, ВУЛИЦЯ МАРІЇ КАПНІСТ, будинок 2-А, Ідентифікаційний код юридичної особи 05417118) до проОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , Ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) стягнення заборгованості у розмірі 22 504 грн. 05 коп.Представники: без повідомлення представників сторін
ОБСТАВИНИ СПРАВИ
Інститут технічної теплофізики Національної академії наук України (надалі також - «Позивач») звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до ОСОБА_1 (надалі також - «Відповідач») про стягнення заборгованості у розмірі 22 504 грн. 05 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням Відповідачем його зобов`язань за Договором оренди нерухомого майна, що обліковується на балансі ІТТФ НАН України №1585 від 02.01.2018 року та за Договором про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг Орендарю №1585 від 02.01.2018 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.09.2024 року позовну заяву Інституту технічної теплофізики Національної академії наук України до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 22 504 грн. 05 коп. залишено без руху.
11.09.2024 року через систему «Електронний суд» від Позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.09.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №910/10912/24, постановлено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України.
Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі шляхом надсилання до електронного кабінету у порядку, визначеному законом, а в разі відсутності електронного кабінету - рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
З метою повідомлення Сторін про розгляд справи Судом на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України ухвала суду про відкриття провадження у справі від 13.09.2024 року була направлена до електронного кабінету Позивача у порядку, визначеному законом, та рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу Відповідача, що підтверджується повідомленням про доставку електронного листа Позивачу та поверненням на адресу суду поштового конверту у зв`язку з відсутністю адресата, надісланого на адресу Відповідача.
Згідно з ч. 4 ст. 89 Цивільного кодексу України відомості про місцезнаходження юридичної особи вносяться до Єдиного державного реєстру.
За приписами частини 1 статті 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
Відповідно до інформації розміщеної на веб-сайті Міністерства юстиції України, місцезнаходженням ОСОБА_1 є АДРЕСА_1 .
Суд зазначає, що Ухвала Господарського суду міста Києва у справі №910/10912/24 була направлена рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу ОСОБА_1 , зазначену на веб-сайті Міністерства юстиції України.
Відповідно до статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є:
1) день вручення судового рішення під розписку;
2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи;
3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення;
4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;
5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Крім того, за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").
Враховуючи вищевикладене, Суд зазначає, що Відповідач має доступ до судових рішень та мав можливість ознайомитись з ухвалою суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Відповідно до статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Приймаючи до уваги, що Відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України, не подав до суду відзив на позов, а відтак не скористався наданими йому процесуальними правами, враховуючи, що матеріали справи містять достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, Суд вважає, що справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ
02.01.2018 року між Інститутом технічної теплофізики Національної академії наук України (Орендодавець) та Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 (Орендар) було укладено Договір оренди нерухомого майна, що обліковується на балансі ІТТФ НАН України №1585, відповідно до умов якого Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування державне майно: кімната № НОМЕР_2 на 3 поверсі 2 корпусу (далі - Майно) площею 21,0 кв. м, розміщене за адресою: АДРЕСА_2 , що перебуває на балансі Інституту технічної теплофізики НАН України, вартість якого визначена згідно зі знітом про незалежну оцінку майна від 30 вересня 2017 р. і становить суму: 137910,00 грн. (а.с.30-33)
Згідно з п.2.1 Договору оренди Орендар вступає у строкове платне користування Майном у термін, указаний у Договорі, але не раніше дати підписання Сторонами цього Договору та акту приймання-передачі Майна.
Відповідно до п.3.1 Договору оренди орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.95 №786 зі змінами (далі - Методика розрахунку), або за результатами конкурсу на право оренди державного Майна і становить без ПДВ за перший місяць 112,98 грн. за 1 кв. м, а за всю орендовану площу 2372,60 грн. та ПДВ 474,52 грн., а всього 2847,12 грн. Крім орендної плати Орендар сплачує Орендодавцю по розрахункам Орендодавця: відшкодування комунальних платежів, відшкодування податку на землю, витрати на утримання будинку та прилеглої території, інші витрати за Договором про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг Орендарю.
Нарахування ПДВ здійснюється у порядку, визначеному законодавством. (п.3.2 Договору)
Пунктом 3.3 Договору визначено, що орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць. Індекси інфляції розраховуються Державною службою статистики України.
Відповідно до п.3.4 Договору оренди орендна плата перераховується Орендарем у повному обсязі (незалежно від наслідків своєї господарчої діяльності) відповідно до вимог чинного законодавства за весь час фактичного користування приміщенням щомісячно не пізніше 25 числа поточного місяця.
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання умов Договору оренди нерухомого майна, що обліковується на балансі ІТТФ НАН України №1585 від 02.01.2018 року Орендодавець передав, а Орендар в свою чергу прийняв в строкове платне користування державне майно: кімната № НОМЕР_2 на 3 поверсі 2 корпусу площею 21,0 кв. м, розміщене за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується Актом приймання - передачі нежитлових приміщень від 02.01.2018 року. (а.с.36)
Крім того, 02.01.2018 року між Інститутом технічної теплофізики Національної академії наук України (Балансоутримувач) та Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 (Орендар) було укладено Договір про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг Орендарю №1585, предметом якого є Балансоутримувач Інститут технічної теплофізики НАН України забезпечує обслуговування, експлуатацію та ремонт будівлі, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 (надалі - Будівля), загальною площею 2674,18 кв. м, а також утримання прибудинкової території, а Орендар бере участь у витратах Балансоутримувача на виконання вказаних робіт пропорційно до займаної ним площі в цій Будівлі, якщо інше не випливає з характеру послуг, наданих Орендодавцем за цим Договором. (а.с.28-29)
Згідно з п.2.2.3 Договору Орендар зобов?язується не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним місяцем, отримати рахунки та внести плату на рахунок Балансоутримувача (або організації, що обслуговує Будівлю), за санітарне обслуговування прибудинкової території та , допоміжних приміщень Будівлі, технічне обслуговування Будівлі відповідно до загальної площі Приміщення, на ремонт відповідно до відновної вартості Приміщення, за комунальні послуги, а також відшкодовувати податок за землю. При несвоєчасному внесенні плати, сплачувати пеню із розрахунку подвійної облікової ставки НБУ від несплаченої суми наданих послуг за кожен день прострочки.
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання умов Договору оренди нерухомого майна, що обліковується на балансі ІТТФ НАН України №1585 від 02.01.2018 року та Договору про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг Орендарю №1585 від 02.01.2018 року Позивач виставив Відповідачу рахунки №429 від 17.03.2020 року на суму 982,17 грн., №430 від 17.03.2020 року на суму 346,50 грн. за відшкодування експлуатаційних послуг за березень 2020 року, №530 від 17.03.2020 року на суму 3 398,50 грн., №625 від 15.04.2020 року на суму 982,17 грн., №626 від 15.04.2020 року на суму 346,50 грн., №722 від 15.04.2020 року на суму 3 425,70 грн. за послуги Оренди приміщення за квітень 2020 року, №723 від 15.04.2020 року на суму 96,20 грн. за відшкодування послуг зі сплати затрат на земельний податок за квітень 2020 року, №816 від 15.05.2020 року на суму 982,17 грн., №817 від 15.05.2020 року на суму 346,50 грн. за відшкодування експлуатаційних послуг за травень 2020 року, №912 від 15.05.2020 року на суму 3 453,10 грн. за послуги Оренди приміщення за травень 2020 року, №913 від 15.05.2020 року на суму 96,20 грн. за відшкодування послуг зі сплати затрат на земельний податок за травень 2020 року, №1005 від 15.06.2020 року на суму 982,07 грн., №1006 від 15.06.2020 року на суму 346,50 грн. за відшкодування експлуатаційних послуг за червень 2020 року, №1103 від 15.06.2020 року на суму 3 463,50 грн. за послуги Оренди приміщення за червень 2020 року, №1104 від 15.06.2020 року на суму 96,20 грн. за відшкодування послуг зі сплати затрат на земельний податок за червень 2020 року, №1418 від 17.08.2020 року на суму 982,17 грн., №1419 від 17.08.2020 року на суму 346,50 грн. за відшкодування експлуатаційних послуг за серпень 2020 року, №1520 від 17.08.2020 року на суму 1 735,20 грн. за послуги Оренди приміщення за серпень 2020 року, №1521 від 17.08.2020 року на суму 96,20 грн. за відшкодування послуг зі сплати затрат на земельний податок за серпень 2020 року, які не були оплачені Відповідачем у повному обсязі. (а.с.6-24)
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги Позивач зазначає, що Відповідач не виконав свої зобов`язання щодо своєчасної та повної оплати орендних платежів та платежів з відшкодування витрат балансоутримувача за період березень 2020 року - серпень 2020 року. Таким чином, в результаті неналежного виконання Відповідачем зобов`язань у останнього утворилась заборгованість у розмірі 22 504 грн. 05 коп.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та, враховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, Суд вважає, що позовні вимоги Інституту технічної теплофізики Національної академії наук України підлягають задоволенню з наступних підстав.
Внаслідок укладення Договору оренди нерухомого майна, що обліковується на балансі ІТТФ НАН України №1585 від 02.01.2018 року та Договору про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг Орендарю №1585 від 02.01.2018 року між сторонами згідно з пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України, виникли цивільні права та обов`язки.
Оскільки між сторонами по справі склалися господарські правовідносини, то до них слід застосовувати положення Господарського кодексу України як спеціального акту законодавства, що регулює правовідносини у господарській сфері.
Відповідно до абзацу 2 пункту 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Згідно зі статтею 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (частина 1 статті 627 Цивільного кодексу України).
Частиною 1 статті 628 Цивільного кодексу України визначено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства
Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України).
Згідно зі статтею 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Частиною першою статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов`язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином (частина 7 статті 193 Господарського кодексу України).
Як встановлено ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Згідно з ч. 6 ст. 283 Господарського кодексу України до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язаний передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Частиною 5 ст. 762 Цивільного кодексу України визначено, що плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
За користування майном з наймодавця справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ч.1 ст. 762 Цивільного кодексу України).
Статтею 286 Господарського кодексу України встановлено, що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.
Згідно зі статтями 73, 74 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Обов`язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з`ясувати обставини, які мають значення для справи.
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання умов Договору оренди нерухомого майна, що обліковується на балансі ІТТФ НАН України №1585 від 02.01.2018 року Орендодавець передав, а Орендар в свою чергу прийняв в строкове платне користування державне майно: кімната № НОМЕР_2 на 3 поверсі 2 корпусу площею 21,0 кв. м, розміщене за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується Актом приймання - передачі нежитлових приміщень від 02.01.2018 року, який оформлений належним чином та підписаний уповноваженими представниками сторін і скріплений печаткою Позивача без зауважень та заперечень, в добровільному порядку. (а.с.36)
Крім того, на виконання умов Договору оренди нерухомого майна, що обліковується на балансі ІТТФ НАН України №1585 від 02.01.2018 року та Договору про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг Орендарю №1585 від 02.01.2018 року Позивач виставив Відповідачу рахунки №429 від 17.03.2020 року на суму 982,17 грн., №430 від 17.03.2020 року на суму 346,50 грн. за відшкодування експлуатаційних послуг за березень 2020 року, №530 від 17.03.2020 року на суму 3 398,50 грн., №625 від 15.04.2020 року на суму 982,17 грн., №626 від 15.04.2020 року на суму 346,50 грн., №722 від 15.04.2020 року на суму 3 425,70 грн. за послуги Оренди приміщення за квітень 2020 року, №723 від 15.04.2020 року на суму 96,20 грн. за відшкодування послуг зі сплати затрат на земельний податок за квітень 2020 року, №816 від 15.05.2020 року на суму 982,17 грн., №817 від 15.05.2020 року на суму 346,50 грн. за відшкодування експлуатаційних послуг за травень 2020 року, №912 від 15.05.2020 року на суму 3 453,10 грн. за послуги Оренди приміщення за травень 2020 року, №913 від 15.05.2020 року на суму 96,20 грн. за відшкодування послуг зі сплати затрат на земельний податок за травень 2020 року, №1005 від 15.06.2020 року на суму 982,07 грн., №1006 від 15.06.2020 року на суму 346,50 грн. за відшкодування експлуатаційних послуг за червень 2020 року, №1103 від 15.06.2020 року на суму 3 463,50 грн. за послуги Оренди приміщення за червень 2020 року, №1104 від 15.06.2020 року на суму 96,20 грн. за відшкодування послуг зі сплати затрат на земельний податок за червень 2020 року, №1418 від 17.08.2020 року на суму 982,17 грн., №1419 від 17.08.2020 року на суму 346,50 грн. за відшкодування експлуатаційних послуг за серпень 2020 року, №1520 від 17.08.2020 року на суму 1 735,20 грн. за послуги Оренди приміщення за серпень 2020 року, №1521 від 17.08.2020 року на суму 96,20 грн. за відшкодування послуг зі сплати затрат на земельний податок за серпень 2020 року, які не були оплачені Відповідачем у повному обсязі. (а.с.6-24)
Відповідно до п.3.1 Договору оренди орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.95 №786 зі змінами (далі - Методика розрахунку), або за результатами конкурсу на право оренди державного Майна і становить без ПДВ за перший місяць 112,98 грн. за 1 кв. м, а за всю орендовану площу 2372,60 грн. та ПДВ 474,52 грн., а всього 2847,12 грн. Крім орендної плати Орендар сплачує Орендодавцю по розрахункам Орендодавця: відшкодування комунальних платежів, відшкодування податку на землю, витрати на утримання будинку та прилеглої території, інші витрати за Договором про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг Орендарю.
Нарахування ПДВ здійснюється у порядку, визначеному законодавством. (п.3.2 Договору)
Пунктом 3.3 Договору визначено, що орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць. Індекси інфляції розраховуються Державною службою статистики України.
Відповідно до п.3.4 Договору оренди орендна плата перераховується Орендарем у повному обсязі (незалежно від наслідків своєї господарчої діяльності) відповідно до вимог чинного законодавства за весь час фактичного користування приміщенням щомісячно не пізніше 25 числа поточного місяця.
Згідно з п.2.2.3 Договору про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг Орендарю №1585 від 02.01.2018 року Орендар зобов?язується не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним місяцем, отримати рахунки та внести плату на рахунок Балансоутримувача (або організації, що обслуговує Будівлю), за санітарне обслуговування прибудинкової території та , допоміжних приміщень Будівлі, технічне обслуговування Будівлі відповідно до загальної площі Приміщення, на ремонт відповідно до відновної вартості Приміщення, за комунальні послуги, а також відшкодовувати податок за землю. При несвоєчасному внесенні плати, сплачувати пеню із розрахунку подвійної облікової ставки НБУ від несплаченої суми наданих послуг за кожен день прострочки.
За таких підстав, у ОСОБА_1 виник обов`язок по оплаті за Договором оренди нерухомого майна, що обліковується на балансі ІТТФ НАН України №1585 від 02.01.2018 року та Договором про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг Орендарю №1585 від 02.01.2018 року за період березень 2020 року - серпень 2020 року.
Таким чином, заборгованість ОСОБА_1 перед Інститутом технічної теплофізики Національної академії наук України за Договором оренди нерухомого майна, що обліковується на балансі ІТТФ НАН України №1585 від 02.01.2018 року та Договором про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг Орендарю №1585 від 02.01.2018 року становить 22 504 грн. 05 коп., що також підтверджується детальним розрахунком заборгованості, наданим Позивачем. (а.с.37-39)
Однак, Суд звертає увагу на те, що до матеріалів справи не було додано належних та допустимих доказів відповідно до статей 76, 77, 78, 79, 91 Господарського процесуального кодексу України на підтвердження сплати Відповідачем заборгованості перед Інститутом технічної теплофізики Національної академії наук України за Договором оренди нерухомого майна, що обліковується на балансі ІТТФ НАН України №1585 від 02.01.2018 року та Договором про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг Орендарю №1585 від 02.01.2018 року у розмірі 22 504 грн. 05 коп.
Отже, Суд зазначає, що Відповідач, в порушення вищезазначених норм Цивільного кодексу України та умов Договору, не здійснив оплату орендної плати та з відшкодування витрат балансоутримувача в повному обсязі, тобто не виконав свої зобов`язання належним чином, а тому позовні вимоги щодо стягнення заборгованості з відшкодування витрат балансоутримувача у розмірі 22 504 грн. 05 коп. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Таким чином, з ОСОБА_1 на користь Інституту технічної теплофізики Національної академії наук України підлягає стягненню заборгованість у розмірі 22 504 грн. 05 коп.
Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті судового збору покладаються на Відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 74, 76-80, 129, 236 - 242, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ
1. Позов Інституту технічної теплофізики Національної академії наук України - задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , Ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) на користь Інституту технічної теплофізики Національної академії наук України (03057, місто Київ, ВУЛИЦЯ МАРІЇ КАПНІСТ, будинок 2-А, Ідентифікаційний код юридичної особи 05417118) заборгованість у розмірі 22 504 (двадцять дві тисячі п`ятсот чотири) грн. 00 коп. та судовий збір у розмірі 3 028 (три тисячі двадцять вісім) грн. 00 коп.
3. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
4. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення до Північного апеляційного господарського суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
5. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Дата складання та підписання повного тексту рішення: 13 листопада 2024 року.
Суддя О.В. Чинчин
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123138452 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Чинчин О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні