ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
19.11.2024Справа № 910/9780/24
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Будпослуги»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трініті-груп»
про стягнення 541 570,07 грн
Суддя Смирнова Ю.М.
Без повідомлення (виклику) учасників справи
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Будпослуги» (далі - позивач, ТОВ «Будпослуги») звернулось до Господарського суду міста Києва (далі - суд) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трініті-груп» (далі - відповідач, ТОВ «Трініті-груп») про стягнення 541 570,07 грн, з яких: 450 937,50 грн заборгованості, 63 661,04 грн пені, 19 209,49 грн інфляційних втрат та 7 762,04 грн 3% річних.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов укладеного між сторонами Договору № СТ-3105-1/2023 про надання послуг спеціалізованою технікою від 30.06.2023 в частині своєчасної та повної оплати наданих позивачем у грудні 2023 року та січні 2024 року послуг, у зв`язку з чим у відповідача утворилась заборгованість, на яку були нараховані пеня, інфляційні втрати та 3% річних.
Автоматизованою системою документообігу суду здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справі присвоєно єдиний унікальний номер 910/9780/24 та справу передано на розгляд судді Смирнової Ю.М.
Ухвалою суду від 14.08.2024 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи; встановлено строк для подання відзиву на позов - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали та для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо така буде подана) - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив та встановити строк для подання позивачем відповіді на відзив - протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов.
Також вказаною ухвалою суду попереджено відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (частина друга ст. 178 Господарського процесуального кодексу України).
Частиною п`ятою ст. 176 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому ст. 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої ст. 120 цього Кодексу.
Відповідно до частин другої та третьої ст. 120 ГПК України, суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Частиною одинадцятою ст. 242 ГПК України передбачено, що якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами.
Відповідно до п. 2 частини шостої ст. 242 ГПК України, днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.
Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
Згідно з повідомленням суду про доставлення процесуального документу до електронного кабінету особи, документ - «ст.176 Ухвала про відкриття провадження у справі (без виклику сторін)» від 14.08.2024 по справі № 910/9780/24 було надіслано одержувачу ТОВ «Трініті-груп» в його електронний кабінет та доставлено до його електронного кабінету 15.08.2024 о 19:25.
Відповідно до частини другої ст. 178 ГПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. Аналогічні положення містяться у частині дев`ятій ст. 165 ГПК України.
Частиною першою ст. 252 ГПК України встановлено, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі, крім випадків, передбачених статтею 2521 цього Кодексу.
Згідно з частиною восьмою ст. 252 ГПК України, при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву (частина друга ст. 161 ГПК України ).
Враховуючи достатність часу, наданого сторонам для подачі доказів в обґрунтування своїх позицій у справі, приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивності господарського процесу, господарським судом, в межах наданих йому повноважень, сторонам створені усі належні умови для надання доказів.
З огляду на вказані приписи ГПК України, оскільки відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву відповідно до частини першої ст. 251 ГПК України, суд приходить до висновку, що справа може бути розглянута за наявними у ній документами у відповідності до приписів частини дев`ятої ст. 165 та частини другої ст. 178 ГПК України.
Частиною четвертою ст. 240 ГПК України передбачено, що у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши надані суду докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва
ВСТАНОВИВ:
30.06.2023 між ТОВ «Будпослуги» (далі - Виконавець) та ТОВ «Трініті-груп» (далі - Замовник) був укладений Договір № СТ-3105-1/2023 про надання послуг спеціалізованою технікою (далі - Договір), згідно з п. 1.1. якого, Виконавець за умовами цього Договору зобов`язується власними чи орендованими будівельними машинами (екскаваторами), механізмами чи автотранспортом (далі за тестом - спеціалізована техніка) надати послуги (виконати роботи) на об`єктах Замовника, а Замовник зобов`язується сплачувати Виконавцю плату за надані послуги (виконані роботи) у розмірі та порядку, визначеному даним Договором.
Відповідно до п. 2.1. Договору, обсяг необхідних послуг (робіт, кількість, тип спеціалізованої техніки, строк надання послуг (виконання робіт), місце, дата та час подачі спеціалізованої техніки, вартість години роботи техніки та мінімальний запланований щоденний час роботи спеціалізованої техніки, та інші необхідні умови надання послуг (виконання робіт) попередньо погоджуються Сторонами у Заявках, та визначаються (підтверджуються) Сторонами у Довідках про виконані послуги/роботи та Актах наданих послуг (виконаних робіт).
У разі якщо між Сторонами немає зауважень, щодо якості та кількості наданих послуг (виконаних робіт), що фіксується шляхом підписання Сторонами Акту виконаних робіт (наданих послуг), Довідок про надані послуги (виконані роботи) до них та/чи інших документів, що підтверджують надання послуг (виконання робіт), зберігання скан-копій Заявок та/чи обмін оригіналами не є обов`язковим для Сторін, оскільки вартість та номенклатура послуг підтверджується Сторонами у Актах виконаних робіт (наданих послуг)/Довідках про надані послуги та/чи інших документів, що підтверджують надання послуг (виконання робіт) (у разі їх підписання без зауважень) (п. 2.2. Договору).
Умовами пп. 3.1.1. п. 3.1. Договору передбачено, що Виконавець зобов`язаний виконати роботи в повному обсязі та з відповідною якістю. Замовник зобов`язаний своєчасно та в розмірах, передбачених Договором, здійснювати платежі на користь Виконавця суворо по платіжних реквізитах, зазначених у даному Договорі.
Ціна Договору складається із суми вартості послуг (робіт), зазначеної у рахунках, а також додаткових витрат Виконавця, понесених під час виконання цього Договору (п. 4.1. Договору).
Згідно з п. 4.2. Договору, оплата вартості фактично наданих Виконавцем послуг (виконаних робіт) здійснюється шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Виконавця протягом 5 (п`яти) календарних днів з моменту завершення надання послуг (виконання робіт).
Відповідно до п. 4.4. Договору, Акти наданих послуг (виконаних робіт), готує Виконавець, на підставі раніше підписаних Довідок про надані послуги, не рідше одного разу протягом календарного місяця надання послуг (виконання робіт), і передає у двох екземплярах для підписання уповноваженому представнику Замовника. Уповноважений представник Замовника протягом 7 робочих днів підписує Акти наданих послуг (виконаних робіт), скріплює підпис печаткою (у разі її наявності) та один екземпляр повертає Виконавцю.
У разі виявлення Замовником невідповідності наданих послуг Договору, він зобов`язаний протягом 7 робочих днів з дати одержання Актів наданих послуг (але у будь-якому разі до дати залишення спеціалізованої технікою об`єкту надання послуг), надати Акт про усунення недоліків або заявити письмову претензію (пп. 4.4.1. п. 4.4. Договору).
Умовами п. 5.1. Договору передбачено, що в разі невиконання або неналежного виконання Сторонами своїх зобов`язань, вони несуть майнову відповідальність в наступних розмірах: 5.1.1. За порушення строків платежів, передбачених цим Договором, Замовник сплачує на користь Виконавця пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день прострочки оплати. 5.1.2. Крім зазначених вище пені та штрафу. Сторони погодили, що, відповідно до ст. 625 ЦК України за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань, сума боргу стягується з врахування встановленого індексу інфляції та 3 річних за весь час прострочення. Сторони погодили, що позовна давність про стягнення неустойки (пені, штрафу) встановлюється Сторонами цього Договору тривалістю в шість місяців.
Договір набирає чинності з моменту його підписання та скріплення печатками Сторін і діє до 31.12.2023, а в частині виконання Сторонами своїх зобов`язань, до їх повного виконання. Строк дії цього Договору автоматично продовжується на кожний наступний календарний рік у разі, якщо жодна із Сторін не направила повідомлення про припинення дії цього Договору за 5 календарних днів до закінчення строку дії Договору. Кожна із Сторін має право припинити його дію, попередивши про це іншу Сторону у відповідності до п.п. 6.3., 6.4., 6.5. Договору (п. 6.1. та п. 6.2. Договору).
Розділом 9 Договору сторони погодили умови складання, оформлення та обмін первинними документами в електронній формі.
Сторони розуміють та визнають, що документи, в тому числі, але не виключно Договір, додатки до нього, додаткові угоди, Довідки про надані послуги (виконані роботи), Акти наданих послуг (виконаних робіт), Заявки, відправлені засобами електронної пошти, мають повну юридичну силу до моменту обміну оригіналами, породжують права та обов`язки для Сторін, можуть бути подані до судових інстанцій в якості належних доказів і не можуть спростовуватися Стороною, від імені якої вони були відправлені/отримані (п. 10.2.Договору).
Пунктом 10.6. Договору передбачено, що кожна зі Сторін цим підтверджує, що: вона має і матиме всі передбачені чинним законодавством України і установчими документами повноваження для укладання Договору та будь-яких додатків до нього; її представник, що підписує Договір або підписуватиме будь-які додатки до нього, має і матиме всі необхідні повноваження відповідно до законодавства України і установчих документів для того, щоб представляти Сторону і укласти від її імені даний Договір та будь-які додатки до нього.
На підтвердження виконання вищезазначених умов Договору та надання позивачем послуг (виконання робіт) у грудні 2023 року та січні 2024 року на загальну суму 460 762,50 грн з ПДВ, були надані копії Актів наданих послуг № 610 від 01.12.2023 на суму 10 750,00 грн, № 611 від 01.12.2023 на суму 10 687,50 грн, № 609 від 04.12.2023 на суму 35 800,00 грн, № 616 від 04.12.2023 на суму 18 450,00 грн, № 617 від 04.12.2023 на суму 9 000,00 грн, № 618 від 05.12.2023 на суму 17 425,00 грн, № 619 від 05.12.2023 на суму 9 000,00 грн, № 621 від 06.12.2023 на суму 16 400,00 грн, № 622 від 06.12.2023 на суму 9 000,00 грн, № 628 від 07.12.2023 на суму 9 000,00 грн, № 629 від 07.12.2023 на суму 18 450,00 грн, № 632 від 08.12.2023 на суму 9 000,00 грн,№ 633 від 11.12.2023 на суму 26 650,00 грн, № 639 від 11.12.2023 на суму 9 000,00 грн, № 640 від 11.12.2023 на суму 18 450,00 грн, № 644 від 12.12.2023 на суму 9 000,00 грн, № 645 від 12.12.2023 на суму 18 450,00 грн, № 646 від 13.12.2023 на суму 18 450,00 грн, № 648 від 14.12.2023 на суму 9 000,00 грн, № 649 від 14.12.2023 на суму 18 450,00 грн, № 656 від 15.12.2023 на суму 11 750,00 грн, № 657 від 18.12.2023 на суму 24 600,00 грн, № 670 від 18.12.2023 на суму 17 425,00 грн, № 671 від 19.12.2023 на суму 9 225,00 грн, № 672 від 19.12.2023 на суму 17 400,00 грн, № 676 від 20.12.2023 на суму 9 225,00 грн, № 682 від 21.12.2023 на суму 9 225,00 грн, № 689 від 25.12.2023 на суму 30 750,00 грн, № 695 від 26.12.2023 на суму 8 200,00 грн, № 699 від 27.12.2023 на суму 9 225,00 грн, № 707 від 28.12.2023 на суму 5 125,00 грн, № 5 від 05.01.2024 на суму 8 200,00 грн, підписаних сторонами та скріплені печатками товариств без зауважень.
24.04.2024 ТОВ «Будпослуги» звернулось до ТОВ «Трініті-груп» з досудовою вимогою вих. № 0422 від 22.04.2024 про сплату заборгованості у розмірі 450 937,50 грн у термін, що не перевищує 7 (сім) днів з дати отримання вимоги.
Вказана досудова вимога з додатком Актом звірки взаємних розрахунків були надіслані відповідачу та отримані останнім, що підтверджується наданими в матеріали справи копіями опису вкладення у К-0215208955957, накладної Укрпошта № 0215208955957 від 24.04.2024 та рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 0215208955957.
Оскільки досудова вимога була залишена відповідачем без відповіді та належного виконання, надані позивачем послуги (виконані роботи) сплачені відповідачем не були, що і стало підставою для звернення позивача з даною позовною заявою до суду.
Дослідивши наявні матеріали справи, оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог з наступних підстав.
За своєю правовою природою укладений сторонами Договір є договором про надання послуг.
Частиною першою ст. 901 ЦК України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до п. 1.1. Договору Виконавець за умовами цього Договору зобов`язується власними чи орендованими будівельними машинами (екскаваторами), механізмами чи автотранспортом (далі за тестом - спеціалізована техніка) надати послуги (виконати роботи) на об`єктах Замовника, а Замовник зобов`язується сплачувати Виконавцю плату за надані послуги (виконані роботи) у розмірі та порядку, визначеному даним Договором.
У разі якщо між Сторонами немає зауважень, щодо якості та кількості наданих послуг (виконаних робіт), що фіксується шляхом підписання Сторонами Акту виконаних робіт (наданих послуг), Довідок про надані послуги (виконані роботи) до них та/чи інших документів, що підтверджують надання послуг (виконання робіт), зберігання скан-копій Заявок та/чи обмін оригіналами не є обов`язковим для Сторін, оскільки вартість та номенклатура послуг підтверджується Сторонами у Актах виконаних робіт (наданих послуг)/Довідках про надані послуги та/чи інших документів, що підтверджують надання послуг (виконання робіт) (у разі їх підписання без зауважень) (п. 2.2. Договору).
Згідно з частиною першою ст. 903 ЦК України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Умовами п. 4.2. Договору сторонами погоджено, що оплата вартості фактично наданих Виконавцем послуг (виконаних робіт) здійснюється шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Виконавця протягом 5 (п`яти) календарних днів з моменту завершення надання послуг (виконання робіт).
Частиною першою ст. 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Вказана норма за своїм змістом кореспондується з приписами частини першої ст. 193 ГК України.
Стаття 629 ЦК України передбачає, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).
Частиною першої ст. 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Як зазначалось, на підтвердження виконання вищезазначених умов Договору та надання відповідачу послуг (виконання робіт) у грудні 2023 року та січні 2024 року позивачем надані копії Актів наданих послуг, підписаних сторонами та скріплені печатками товариств.
Претензій та зауважень зі сторони відповідача щодо якості та кількості наданих позивачем послуг (виконаних робіт) суду не надано.
Однак, як підтверджено матеріалами справи, надані позивачем послуги відповідачем оплачені не були. Жодних доказів, які спростовують позовні вимоги позивача чи підтверджують сплату відповідачем існуючої заборгованості відповідачем суду не надано.
За таких обставин, вимоги позивача про стягнення з відповідача основного боргу у розмірі 450 937,50 грн є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог про стягнення з відповідача 63 661,04 грн пені за період з 10.01.2024 по 09.07.2024, суд зазначає наступне.
Згідно ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: сплата неустойки.
Статтею 549 ЦК України визначено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно з п. 2 ст. 551 ЦК України, якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
Частинами четвертою та шостою ст. 231 ГК України встановлено, що у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому співвідношенні до суми невиконаної частини зобов`язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов`язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань», платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін. Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня (ст. 3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань»).
Умовами пп. 5.1.1. п. 5.1. Договору передбачено, що в разі невиконання або неналежного виконання Сторонами своїх зобов`язань, вони несуть майнову відповідальність в наступних розмірах: за порушення строків платежів, передбачених цим Договором, Замовник сплачує на користь Виконавця пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день прострочки оплати.
Частиною шостою ст. 232 ГК України передбачено, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
Матеріалами справи підтверджено, що відповідач прострочив виконання грошового зобов`язання, і, відповідно, наявні підстави для стягнення з відповідача пені. Однак, у здійсненому позивачем розрахунку пені є помилка - позивач невірно визначив початок нарахування пені на всю суму заборгованості з 10.01.2024, тоді як першим днем прострочення здійснення відповідачем оплати є 11.01.2024. У зв`язку з чим судом здійснено власний розрахунок пені з період з 11.01.2024 по 09.07.2024, згідно з яким позовні вимоги про стягнення з відповідача пені підлягають частковому задоволенню у розмірі 63 291,42 грн.
Щодо позовних вимог про стягнення з відповідача 19 209,49 грн інфляційних втрат та 7 762,04 грн 3% річних за період з 10.01.2024 по 06.08.2024, суд зазначає таке.
Умовами пп. 5.1.2. п. 5.1. Договору передбачено, що в разі невиконання або неналежного виконання Сторонами своїх зобов`язань, вони несуть майнову відповідальність в наступних розмірах: крім зазначених вище пені та штрафу. Сторони погодили, що, відповідно до ст. 625 ЦК України за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань, сума боргу стягується з врахування встановленого індексу інфляції та 3 річних за весь час прострочення.
Згідно зі ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Перевіривши надані позивачем розрахунки інфляційних витрат та 3% річних, судом встановлено, що вони розраховані не вірно, оскільки позивачем помилково визначено початок нарахування інфляційних витрат та 3% річних на всю суму заборгованості з 10.01.2024, а не з 11.01.2024. У зв`язку з цим судом здійснено власні розрахунки інфляційних витрат та 3% річних з період з 11.01.2024 по 06.08.2024, згідно з якими позовні вимоги про стягнення з відповідача 3% річних підлягають частковому задоволенню у розмірі 7 725,08 грн та про стягнення з відповідача інфляційних витрат підлягають задоволенню у заявленому розмірі 19209,49 грн.
Приймаючи до уваги викладене, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Судові витрати по сплаті судового збору відповідно до положень ст. 129 ГПК України покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст.129, 236-238, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Трініті-груп» (03194, місто Київ, бульвар Кольцова, будинок 14Л групи 301-302, приміщення 1; ідентифікаційний код: 40203200) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Будпослуги» (03194, місто Київ, бульвар Кольцова, будинок 14-Д, офіс 610; ідентифікаційний код: 44186796) 541 163 (п`ятсот сорок одна тисяча сто шістдесят три) грн 49 коп., з яких: 450 937 (чотириста п`ятдесят тисяч дев`ятсот тридцять сім) грн 50 коп. заборгованості, 63 291 (шістдесят три тисячі двісті дев`яносто одна) грн 42 коп. пені, 19 209 (дев`ятнадцять тисяч двісті дев`ять) грн 49 коп. інфляційних втрат та 7 725 (сім тисяч сімсот двадцять п`ять) грн 08 коп. 3% річних, а також судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 6 493 (шість тисяч чотириста дев`яносто три) грн 96 коп.
3. В іншій частині позову відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення, відповідно до ст.ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Ю.М. Смирнова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123138679 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Смирнова Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні