ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
================================================================
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
19 листопада 2024 року Справа № 915/1776/23(915/1362/24)
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Давченко Т.М.,
розглянувши матеріали заяви ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю «Союз кондитерів Н» арбітражного керуючого Пляки С.В. (свідоцтво 465 від 15.03.2013; адреса для листування: 54017, м. Миколаїв, а/с 8)
до відповідача-1) ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 );
відповідача-2) ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 );
відповідача-3) ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_2 );
відповідача-4) ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , адреса: АДРЕСА_3 );
відповідача-5) ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_5 , адреса: АДРЕСА_4 );
про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями боржника на його засновників та керівників
у справі 915/1776/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Союз кондитерів Н» (код ЄДРПОУ 39945878; 54028, м. Миколаїв, вул. Херсонське шосе, 96/2)
встановив:
Господарським судом Миколаївської області розглядається справа про банкрутство 915/1776/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Союз кондитерів Н» (далі ТОВ «Союз кондитерів Н») в порядку ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.
Постановою суду від 06.08.2024 ТОВ «Союз кондитерів Н» визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Пляку С.В. та ін.
Наразі провадження у справі перебуває на стадії ліквідаційної процедури та здійснюється відповідно до норм Кодексу України з процедур банкрутства.
Ліквідатором ТОВ «Союз кондитерів Н» 04.11.2024 подано до суду заяву про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями боржника на його засновників та керівників (вих. 02-01/353 від 31.10.2024), у якій просить суд:
Прийняти до провадження у межах справи про банкрутство заяву про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями ТОВ «СОЮЗ КОНДИТЕРІВ Н» на його керівника та засновників.
Покласти субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями ТОВ «СОЮЗ КОНДИТЕРІВ Н» на особу, що є засновником та виконувала повноваження керівника ТОВ «СОЮЗ КОНДИТЕРІВ Н» ОСОБА_6 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Покласти субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями ТОВ «СОЮЗ КОНДИТЕРІВ Н» на особу, що є засновником ТОВ «СОЮЗ КОНДИТЕРІВ Н»:
- ОСОБА_7 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 .
- ОСОБА_8 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_6 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_6 .
- ОСОБА_9 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_7 .
- ОСОБА_10 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_5 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 .
Стягнути з ОСОБА_6 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_11 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 ), ОСОБА_12 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_6 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_6 ). ОСОБА_13 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_7 ), ОСОБА_14 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_5 . зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 ) на користь ТОВ «СОЮЗ КОНДИТЕРІВ Н» - 1 183 372,90 (один мільйон сто вісімдесят три тисячі триста сімдесят дві гри. 90 коп.) гривень у солідарному порядку.
Згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 04.11.2024 справі присвоєно єдиний унікальний номер 915/1362/24 та визначено головуючим у справі суддю Давченко Т.М.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 11.11.2024 вказану заяву залишено без руху. Встановлено заявнику строк для усунення недоліків заяви протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвалу заявнику доставлено 11.11.2024, а повідомлення про доставку надійшло суду 12.11.2024. Зважаючи на приписи п.2 ч.6 ст. 242 ГПК України заявник мав усунути недоліки до 18.11.2024 включно.
На виконання вимог ухвали суду від 13.11.2024, до господарського суду від заявника надійшли клопотання про усунення недоліків (долучення доказів направлення), однак у зв`язку з помилкою ліквідатора у номері справи такі докази було зареєстровано саме у справу № 915/1776/23. Про відповідні обставини останній повідомив суд 19.11.2024. Зважаючи на наведене, суд вважає, що ліквідатором вчасно усунуто недоліки, встановлені судом в ухвалі від 11.11.2024.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 4 ГПК України право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом.
Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 20 ГПК України, суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 7 КУзПБ спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до ГПК України.
Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивач має право в позовній заяві заявити мотивоване клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Разом з тим, враховуючи характер спірних правовідносин та обставин, які підлягають встановленню та зібрання відповідних доказів, зважаючи на суб`єктний склад, з метою правильного і своєчасного розгляду справи, суд, посилаючись на ч. 6 ст. 250 ГПК України, вважає за необхідне здійснювати розгляд даної справи в порядку загального позовного провадження.
Окрім цього, системний аналіз положень КУзПБ дає підстави для висновку, що з моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми цього Кодексу мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.
Так, норми КУзПБ передбачають концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів.
Таким чином, даний позов підлягає розгляду господарським судом з врахуванням виключної підсудності того суду, який здійснює провадження у справі про банкрутство.
Враховуючи зазначене, даний спір підлягає розгляду в межах справи 915/1776/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Союз кондитерів Н» (код ЄДРПОУ 39945878) за правилами виключної підсудності та в порядку, встановленому КУзПБ.
Відповідно до п. 16. Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України 814 від 20.08.2019, АСДС може автоматично формуватися номер провадження судової справи, необхідний для діловодства відповідного суду. У разі розгляду по суті в межах справ про банкрутство позовних заяв, заяв, такій справі присвоюється єдиний унікальний номер справи про банкрутство та в дужках зазначається єдиний унікальний номер справи.
Таким чином, даній справі слід присвоїти номер 915/1776/23(915/1362/24).
Керуючись ст. 12, 165-167, 176, 232-235, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, суд
У Х В А Л И В:
1. Заяву ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю «Союз кондитерів Н» про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями боржника на його керівників прийняти до розгляду в межах справи 915/1776/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Союз кондитерів Н» (код ЄДРПОУ 39945878), відкрити провадження у справі та присвоїти їй номер 915/1776/23(915/1362/24).
2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження.
3. Провести розгляд справи у розумний строк, тривалість якого обумовлюється введенням в Україні за указом Президента України від 24.02.2022 64/2022, затвердженого Законом України від 24.02.2022 2102-ІХ, воєнного стану через військову агресію російської федерації проти України.
4. Призначити підготовче засідання на 17 грудня 2024 року о 12:15.
Судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Миколаївської області за адресою: м. Миколаїв, вул. О. Вадатурського (Фалеєвська), 14.
5. Встановити відповідачам строк для подання відзиву на позов, оформленого згідно вимог ст. 165 ГПК України, та/або заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження п?ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
6. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив, з урахуванням вимог ст. 166 ГПК України, десять днів з моменту отримання відзиву на позов.
7. Встановити відповідачу строк для подання заперечень, з урахуванням вимог ст. 167 ГПК України десять днів з моменту отримання відповіді на відзив.
8. У разі наявності у сторін заяв, клопотань чи заперечень щодо предмету спору, сторони мають оформити їх згідно вимог ст. 170 ГПК України та подати суду ЗАВЧАСНО до судового засідання у письмовій формі.
9. Повідомити учасників справи про те, що вони мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Відповідно до ст. 165-167 ГПК України, до відзиву, відповіді на відзив або заперечень мають бути додані, зокрема, документи, що підтверджують надіслання (надання) таких документів та доданих до них доказів іншим учасникам справи.
Позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві (ч. 1 ст. 191 ГПК України).
Відповідно до ч. 2 ст. 192 ГПК України сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається на вебсторінці Господарського суду Миколаївської області на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.М.Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123139285 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні