ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про закриття провадження
13.11.2024 Справа № 920/1085/23м.Суми
Господарський суд Сумської області у складі судді Соп`яненко О.Ю., за участю секретаря судового засідання Бардакової О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 920/1085/23, порушеної
про визнання банкрутом,
Учасники справи в судове засідання не прибули
УСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Сумської області від 28.11.2023 відкрито провадження у справі про банкрутство Фермерського господарства Водограй Агро (40000, Сумська область, м.Суми, вул. Тополянська, буд. 18, код ЄДРПОУ 42598752); введено процедуру розпорядження майном строком 450 календарних днів; призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Жмакіна Сергія Андрійовича.
28.11.2023 на офіційному веб-порталі судової влади України здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Фермерського господарства Водограй Агро. Строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника встановлено до 28.12.2023.
Постановою суду від 04.03.2024 Фермерське господарство Водограй Агро визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Жмакіна Сергія Андрійовича.
Повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури було оприлюднено 04.03.2024 року.
10.10.2024 ліквідатором ФГ Водограй Агро арбітражним керуючим Жмакіним С.А. подано до суду звіт арбітражного керуючого про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат від 01.10.2024 № 02-01/970 (вх.№4487), звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута від 01.10.2024 № 02-01/971 (вх. № 5752/24) у справі № 920/1085/23.
Також ліквідатором подано клопотання від 01.10.2024 № 02-01/972 (вх.№4486) про закриття провадження у справі № 920/1085/23.
Вказані звіти та клопотання призначені судом до розгляду на 13.11.2024, 11:00, згідно ухвали від 14.10.2024.
13.11.2024 ліквідатором ФГ Водограй Агро арбітражним керуючим Жмакіним С.А. подано заяву про розгляд справи без його участі за наявним документами в матеріалах справи.
13.11.2024 представником кредитора ГУ ДПС у Сумській області до суду подана заява про розгляд справи без участі представника, в якій зазначає, що у зв`язку з постійним оголошенням повітряних тривог у Сумській області, з метою недопущення затягування розгляду справи, просить провести судове засідання без участі представника ГУ ДПС у Сумській області. До поданих ліквідатором документів заперечень немає, просить їх затвердити.
Заперечень щодо звіту та клопотання ліквідатора до суду не надходило.
З огляду на відсутність перешкод для розгляду справи, достатність матеріалів справи для розгляду та прийняття відповідного рішення, суд вважає за можливе розглянути звіт та клопотання ліквідатора в даному судовому засіданні.
Розглянувши наданий суду звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс, документи що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, суд встановив.
21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства від 18.10.2018 № 2597-VIII.
Постановою господарського суду Сумської області від 04.03.2024 визнано юридичну особу Фермерське господарство Водограй Агро банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Жмакіна Сергія Андрійовича.
Повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури було оприлюднено 04.03.2024 року на офіційному веб-порталі судової влади України.
Враховуючи те, що повідомлення про визнання Фермерського господарства Водограй Агро опубліковано в офіційному органі у відкритому доступі, вважається, що всі можливі кредитори були повідомлені належним чином.
Відповідно до ухвали суду від 28.11.2023 у справі № 920/1085/23 було визнано вимоги ініціюючого кредитора - Головного управління ДПС у Сумській області (40009, м. Суми, вул. Іллінська, 13, код ЄДРПОУ 43995469) до боржника Фермерського господарства Водограй Агро (40000, Сумська область, м.Суми, вул. Тополянська, буд. 18, код ЄДРПОУ 42598752) у розмірі 5 964 139,58 грн та включено до реєстру вимог кредиторів, з яких: 26 840,00 грн судового збору - до першої черги, 4 737 422,96 грн податкової заборгованості включено до третьої черги, 1 199 876,62 грн штрафних санкцій та пені включено до шостої черги реєстру вимог кредиторів.
Інших заяв з кредиторськими вимогами до суду не надходило.
Статтею 61 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов`язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Згідно зі статтею 62 КУзПБ усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання, включаються до складу ліквідаційної маси. Майно, визначене родовими ознаками, що належить банкруту на праві володіння або користування, включається до складу ліквідаційної маси.
За приписами статті 63 КУзПБ після проведення інвентаризації та отримання згоди на продаж майна ліквідатор здійснює продаж майна банкрута на аукціоні.
Отже, ліквідатор в ліквідаційній процедурі вживає заходів щодо виявлення майна (активів) банкрута та формування ліквідаційної маси, організовує продаж майна та вчиняє інші дії відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Про час і місце судового засідання, в якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів.
Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно ліквідатору вчинити в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів; подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених нім дій в ході ліквідаційної процедури.
Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна або майно не виявлено чи відсутнє, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.
Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Як встановлено судом, ліквідатором вживалися заходи щодо пошуку, виявлення та повернення майна банкрута з метою включення його до складу ліквідаційної маси та подальшого задоволення вимог кредиторів.
За результатами проведеної інвентаризації ФГ Водограй Агро, ліквідатором банкрута складено інвентаризаційні описи та протокол інвентаризаційної комісії від 01.05.2024, встановлено відсутність активів банкрута, у зв`язку з цим ліквідаційна маса сформована не була.
Погашення вимог кредиторів не відбулося у зв`язку з відсутністю майнових активів банкрута.
За результатами проведеного аналізу фінансово-господарського стану банкруту, ліквідатором було складено звіт, в якому вказано, що ФГ Водограй Агро має всі ознаки критичної неплатоспроможності та незадовільний фінансовий стан, єдиною можливою судовою процедурою стосовно боржника є процедура ліквідації.
Згідно з вимогами ч. 6 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Кодексу.
01.10.2024 відбулося засідання зборів кредиторів у справі про банкрутство ФГ Водограй Агро, на якому було схвалено звіт арбітражного керуючого від 01.10.2024 №02-01/970 про нарахування основної грошової винагороди ліквідатора у розмірі 163 238,00; прийнято до відома та схвалено звіт ліквідатора від 01.10.2024 № 02-01/970 про результати проведення ліквідаційної процедури та ліквідаційний баланс банкрута; вирішено звернутися до Господарського суду Сумської області з клопотанням про закриття провадження у справі про банкрутство ФГ Водограй Агро.
Заперечень щодо звіту ліквідатора до суду не надходило.
Документація банкрута, яка підлягає довгостроковому архівному зберіганню, відсутня, тому до архівної установи не передається.
Банківські рахунки боржника закрито.
Судом встановлено, що на день подання звіту та ліквідаційного балансу, майнові активи у банкрута відсутні, не погашена кредиторська заборгованість у зв`язку з відсутністю майнових активів та коштів боржника.
Відповідно до частини 4 статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених пунктами 5-8 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо, зокрема, затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Суд вважає, що ліквідатором виконані усі необхідні дії, спрямовані на виявлення та повернення активів банкрута. Приймаючи до уваги, що вимоги кредитора не повністю задоволені, боржник не вільний від боргів і не може продовжувати свою підприємницьку діяльність, за результатами ліквідаційного балансу у банкрута відсутнє майно, звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс погоджено комітетом кредиторів (протокол засідання зборів кредиторів від 01.10.2024), суд вважає, що звіт та ліквідаційний баланс підлягають затвердженню, боржник, як юридична особа, ліквідації, а провадження у справі закриттю.
Розглянувши наданий суду звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс, враховуючи, що суду надані документи, що свідчать про ліквідацію банкрута, у тому числі ліквідаційний баланс, при таких обставинах суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута із ліквідацією останнього як юридичної особи.
Керуючись ст. ст. 12, 45, 60, 64, 65 пунктом 5 частини 1 статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання арбітражного керуючого Жмакіна С.А. від 01.10.2024 № 02-01/972 (вх.№4486) про закриття провадження у справі № 920/1085/23 задовольнити.
2. Звіт про результати проведення ліквідаційної процедури та ліквідаційний баланс банкрута від 01.10.2024 № 02-01/971 (вх. № 5752/24) Фермерського господарства Водограй Агро (40000, Сумська область, м.Суми, вул. Тополянська, буд. 18, код ЄДРПОУ 42598752) затвердити.
3. Фермерське господарство Водограй Агро (40000, Сумська область, м.Суми, вул. Тополянська, буд. 18, код ЄДРПОУ 42598752) ліквідувати як юридичну особу.
4. Провадження у справі № 920/1085/23 про банкрутство Фермерського господарства Водограй Агро (40000, Сумська область, м.Суми, вул. Тополянська, буд. 18, код ЄДРПОУ 42598752) закрити.
5. Повноваження ліквідатора ФГ Водограй Агро арбітражного керуючого Жмакіна С.А. у справі № 920/1085/23 припинити.
6. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
7. Зобов`язати державного реєстратора провести державну реєстрацію припинення юридичної особи - банкрута, внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про припинення юридичної особи - банкрута та направити органам державної статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута.
8. Копію ухвали направити кредитору, ліквідатору, державному реєстратору, органу державної статистики, державному органу з питань банкрутства, органу ДВС.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та підлягає оскарженню в порядку, визначеному розділом IV ГПК України.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://su.arbitr.gov.ua/sud5021/.
Повний текст ухвали підписано 19.11.2024.
СуддяО.Ю. Соп`яненко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123139769 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Соп`яненко Оксана Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні