ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про прийняття заяви про відкриття провадження у
справі про банкрутство
"18" листопада 2024 р.м. ХарківСправа № 922/3878/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Усатого В.О.
розглянувши заявуТовариства з обмеженою відповідальністю "Опцион Плюс" про визнання банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "Рівербет", код ЄДРПОУ 43533934
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Харківської області через систему "Електронний суд" надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Опцион Плюс" про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівербет", в якій заявник просить суд: відкрити провадження у справі про банкрутство ТОВ "Рівербет"; визнати грошові вимоги ТОВ "Опцион Плюс" до боржника в розмірі 1 212 725,00 грн основного боргу; призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Яковлева Є.В.
В обґрунтування поданої заяви ТОВ "Опцион Плюс" посилається на неналежне виконання Товариством з обмеженою відповідальністю "Рівербет" умов договору фінансової допомоги № 22/08 від 22.08.2023.
Ухвалою суду від 06.11.2024 заяву ТОВ "Опцион Плюс" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Рівербет" (вх. № 3878/24 від 01.11.2024) залишено без руху. Повідомлено ТОВ "Опцион Плюс" про допущені недоліки заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (вх. № 3878/24 від 01.11.2024). Ухвалено заявнику - ТОВ "Опцион Плюс" у десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки, надати суду: докази сплати судового збору за подання до суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство у розмірі 24224 грн; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень, що становить 72000,00 грн. Роз`яснено ТОВ "Опцион Плюс", що у разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.
Згідно з даними КП "Діловодство спеціалізованого суду" вищевказану ухвалу суду доставлено до Електронного кабінету ТОВ "Опцион Плюс" 08.11.2024 після 17 години.
Частиною шостою статті 242 ГПК України передбачено, що якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
Отже, ухвала суду від 06.11.2024 отримана заявником 11.11.2024, з огляду на що строк на усунення недоліків заяви - до 21.11.2024 включно.
12.11.2024, тобто в межах строку, встановленого судом, до суду надійшла заява ТОВ "Опцион Плюс" про усунення недоліків (вх. № 28400), до якої додано платіжну інструкцію № 51474 від 11.09.2024 про сплату судового збору за подання до суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство у розмірі 30280,00 грн (тобто на 6056,00 грн більше, ніж встановлено законом) та платіжну інструкцію №51475 від 11.09.2024 про авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень у розмірі 72000,00 грн.
Приймаючи до уваги усунення ТОВ "Опцион Плюс" недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Рівербет" у строк, встановлений судом, суд доходить висновку про те, що заява ТОВ "Опцион Плюс" відповідає вимогам Кодексу України з процедур банкрутства, що є підставою для постановлення ухвали про прийняття заяви до розгляду.
Відповідно до п. п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом. Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією. Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу. Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Як встановлено та зазначено вище, заявником надано пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого Яковлева Євгенія Віталійовича для призначення розпорядником майна, а також подано заяву зазначеного арбітражного керуючого про участь у справі, у зв`язку з чим запит до автоматизованої системи з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справі не здійснюється.
Також суд зауважує на тому, що Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" (із змінами) у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" введено в Україні воєнний стан.
Проте, Господарський суд Харківської області продовжує здійснювати правосуддя.
Крім того суд зауважує на тому, що відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платники, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п. п. 9 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство ставка судового збору становить 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлений розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2024 року складає 3028 гривень.
Отже, ТОВ "Опцион Плюс" за подання до суду в електронній формі заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Рівербет" мало сплатити судовий збір у розмірі 24224,00 грн (3028,00 грн х 10 х 0,8), поряд із цим, ТОВ "Опцион Плюс" до заяви про усунення недоліків (вх. № 28400 від 12.11.2024) надало платіжну інструкцію № 51474 від 11.09.2024 про сплату судового збору за подання до суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство у розмірі 30280,00 грн (тобто на 6056,00 грн більше, ніж встановлено законом.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається ЗА КЛОПОТАННЯМ ОСОБИ, яка його сплатила за ухвалою суду в разі внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Враховуючи відсутність відповідного клопотання ТОВ "Опцион Плюс", питання про повернення заявнику судового збору в розмірі 6056,00 грн судом не вирішується.
Керуючись ст. ст. 2, 34-36 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 232-235 ГПК України, -
УХВАЛИВ:
Прийняти заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Опцион Плюс" про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівербет" до розгляду.
Підготовче засідання у справі призначити на "28" листопада 2024 р. о 10:50 год.
Судове засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Харківської області за адресою: 61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 8 під`їзд, 1-й поверх, зал № 111.
Роз`яснити учасникам справи, що вони мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, у тому числі з використанням власних технічних засобів відповідно до ст. 197 ГПК України.
Запропонувати учасникам справи подати заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відповідно до ст. 197 ГПК України.
Заявнику до дати підготовчого засідання надати суду додаткові докази, які підтверджують вимоги та обставини, викладені в заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство (за наявності).
Боржнику до дати підготовчого засідання надати суду:
- відзив на заяву про відкриття провадження у справі, в якому зазначити: заперечення боржника щодо вимог заявника (заявників); загальну суму заборгованості боржника перед кредиторами за зобов`язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), з виплати заробітної плати; відомості про наявне у боржника майно, а також про всі рахунки в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків; відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику у депозитарних установах, їх реквізити; відомості про проведення боржником діяльності, пов`язаної з державною таємницею; докази необґрунтованості вимог заявника (за наявності);
- докази відправлення заявнику копії відзиву;
- довідку органів приватизації (органів, уповноважених управляти об`єктами державної власності) про наявність або відсутність на балансі підприємства, щодо якого відкрито провадження у справі, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до статутного капіталу боржника;
- інші відомості, що мають значення для розгляду справи.
Повідомити учасників справи, що відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Повідомити учасників справи про можливість надсилання документів, що стосуються розгляду справи, без особистого прибуття до приміщення суду:
- через особистий кабінет в системі "Електронний суд";
- у разі неможливості надсилання через систему "Електронний суд" - електронною поштою на е-mail: inbox@hr.arbitr.gov.ua (з обов`язковим підписанням усіх документів кваліфікованим електронним підписом);
- у разі неможливості надсилання документів в електронному вигляді - звичайною поштою на офіційну адресу суду.
Повідомити учасників справи про можливість отримання інформації про роботу суду та щодо розгляду конкретних судових справ на сайті суду, а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.
Копію ухвали направити ТОВ "Опцион Плюс", ТОВ "Рівербет", арбітражному керуючому Яковлеву Є.В., державному реєстратору за місцем знаходження боржника, Основ`янсько-Слобідському ВДВС у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяВ. О. Усатий
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123139934 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Усатий В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні