КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 391/822/24
Провадження № 2/391/306/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20.11.2024 р.селище Компаніївка
Суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області Ревякіна О.В., розглянувши в порядку відкриття провадження у справі матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору орган опіки та піклування Компаніївської селищної об`єднаної територіальної громади про позбавлення батьківських прав та встановлення факту самостійного виховання та утримання дітей,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою, просив встановити факт самостійного виховання та утримання дітей та позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно двох дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до частин 1, 2 ст.2ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданнями цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Статтею 4ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до п.2 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, позовна заява повертається у випадку коли порушено правила об`єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 188 цього Кодексу.
Згідно положень ч. 1 ст. 188 ЦПК України, в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги. Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Під вимогою слід розуміти матеріально - правову вимогу позову, яка складає його предмет. Підставою позову є фактичні обставини, на яких ґрунтується вимога позивача.
Предмет і підстава позову сприяють з`ясуванню наявності і характеру спірних правовідносин між сторонами, застосуванню необхідного способу захисту права, визначенню кола доказів, необхідних для підтвердження наявності конкретного цивільного права і обов`язку.
Отже, об`єднані вимоги повинні випливати з тих самих фактичних обставин, на яких ґрунтується позов в цілому.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено позовну вимогу немайнового характеру, а саме про позбавлення відповідача батьківських прав та вимогу про встановлення факту самостійного виховання та утримання дітей.
При цьому для позовних вимог про позбавлення батьківських прав згідно ч. 4 ст. 274 ЦПК України визначений розгляд в порядку загального позовного провадження, а встановлення фактів, що мають юридичне значення, здійснюється в порядку окремого провадження.
Враховуючи, що позивачем об`єднано позовні вимоги, які не пов`язані між собою підставою виникнення та поданими доказами, не є основними та похідними та підлягають розгляду за різними правилами цивільного судочинства, зважаючи що підстави для застосування положень статті 188 ЦПК України відсутні, суддя дійшов висновку про порушення правил об`єднання позовних вимог та вважає необхідним повернути позовну заяву позивачу на підставі п. 2 ч. 4 ст. 185 ЦПК України.
Керуючись статтями 185, 353 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору орган опіки та піклування Компаніївської селищної об`єднаної територіальної громади про позбавлення батьківських прав та встановлення факту самостійного виховання та утримання дітей повернути позивачу.
Роз`яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення.
Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.В. Ревякіна
Суд | Компаніївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123140278 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Ревякіна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні