УХВАЛА
19 листопада 2024 року
м. Київ
cправа № 910/15912/23
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Жайворонок Т.Є.
розглянувши матеріали клопотання Акціонерного товариства "Банк Інвестицій та Заощаджень"
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів
у провадженні за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Промтехцентр"
на постанову Північного апеляційного господарського суду від 23.07.2024
в справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Промтехцентр"
до 1) Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Філії "Центр управління промисловістю" АТ "Укрзалізниця",
2) Акціонерного товариства "Банк Інвестицій та Заощаджень"
про визнання гарантії №2448/23-ТГ від 18.08.2023 такою, що не підлягає виконанню,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Верховного Суду від 09.10.2024, відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Промтехцентр" на постанову Північного апеляційного господарського суду від 23.07.2024; призначено її розгляд на 21.11.2024 о 15:00.
Адвокат Мартиненко Олександр Васильович (далі - Мартиненко О. В.) представляючи інтереси Акціонерного товариства "Банк Інвестицій та Заощаджень", направив через систему "Електронний суд" до Верховного Суду клопотання, у якому просить провести судове засідання призначене на 21.11.2024 о 15:00 та усіх судових засіданнях у справі 910/15912/23, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Рішенням Вищої ради правосуддя 17.08.2021 №1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення).
Відповідно до пункту 49 розділу 3 Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Учасник справи у порядку встановленому процесуальним законом, у відповідності до статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), ураховуючи наявність в суді технічної можливості, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. При цьому Верховний Суд зазначає, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Враховуючи необхідність забезпечення балансу між правом сторони щодо участі у судовому засіданні та реалізацією ним процесуальних прав й розглядом господарської справи в розумні строки, з урахуванням технічних можливостей у Верховному Суді, наявні підстави для задоволення клопотання представника відповідача 2 - адвоката Мартиненка О. В. про участь у судовому засіданні по справі № 910/15912/23 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, Касаційний господарський суд
У Х В А Л И В:
1. Клопотання представника Акціонерного товариства "Банк Інвестицій та Заощаджень" адвоката Мартиненка Олександра Васильовича про участь у судових засіданнях у тому числі, призначеного на 21 листопада 2024 року о 15:00 в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів у справі № 910/15912/23 - задовольнити.
2. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розміщена на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
3. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику Акціонерного товариства "Банк Інвестицій та Заощаджень" - адвокату Мартиненку Олександру Васильовичу, необхідно за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
4. Роз`яснити, що участь в судовому засіданні у режимі відеоконференції відбуватиметься з урахуванням Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема, підсистеми відеоконференцзв`язку.
5. Попередити, що відповідно до частини п`ятої статті 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.
6. Роз`яснити, що інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебсайті судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://supreme.court.gov.ua/supreme/.
7. Учасникам справи, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції завчасно надавати Верховному Суду копії документів, що підтверджують повноваження представників, засвідчені у визначеному законом порядку, якщо у матеріалах справи вони відсутні. Водночас Суд звертає увагу, що під час проведення судового засідання учасник справи, який бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції повинен мати при собі оригінал документа, що посвідчує особу та пред`явити його під час проведення судового засідання на вимогу Суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Т. Є. Жайворонок
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123140772 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Жайворонок Т.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні